Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálta az...

Szerintetek jól csinálta az apuka vagy ez túl "durva" büntetés volt?

Figyelt kérdés

Adott egy mozaik család. Apuka és annak karácsonyra náluk lévő 14 éves lánya valamint az apuka új parja és annak 3 gyermeke.

A lány egy mobilt szeretett volna karácsonyra, de a drágábbak közül, ez sajnos nem fért bele a keretbe, ezért kapott egy olcsóbbat, aminek apuka meg 2 évig fizeti a törlesztőjét. A lány oltári hisztit csapott, hogy ő nem ilyen s*art kért, bezzeg az új csaj 12 éves fia biztos sokkal jobbat kapott, ő is olyat akar... Nem fogadta el, hogy rosszul gondolja. Ezzel telt el a 26-a este.

Apuka berágott és rákérdezett, hogy látatlanban kér-e inkább olyat mint a fiúé, mire a lánya rávágta, hogy igen. Ez az új telefon a mai napon átadásra került és azóta még puskaporosabb a hangulat, mert a srác egy "butatelefont" kapott és így a lány is.

Az eredetileg a lánynak szánt telefont apuka hasznalja, a régi telefonját meg a párjának adta, mert eddig neki is régi típusú volt. Az újat akarta adni, de a párja azt nem fogadta el.

A lány anyja most dühöng, hogy át lett verve a lánya és követeli, hogy kapja meg az eredeti ajándékot, mert ez így kegyetlenség.

Szerintetek is túl durva ez a büntetés?



2023. jan. 1. 17:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
60%

Nem durva.

Jó lecke volt.

Te ki vagy a történetben?


Magánvélemény: én ott azonnal hazavittem volna az anyjához a karácsonyfa mellől, amikor sz...-nak nevezi az ajándékot. És megmondtam volna, hogy ezentúl neki semmilyen alkalomra nem lesz ajándék, valamint jövő karácsonykor nem fogom elhozni magamhoz, mert nekem nem fogja elrontani az karácsonyomat a neveletlenségével.

2023. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
84%

Leírta világosan a kérdező a 15-ös kommentben, hogy ELŐRE tisztázva lett, hogy nem fér bele 500 ezres telefon, főleg hogy ez apuka két teljes havi fizetése. Azért na.

Szerintem jól tette apuka, sőt! Én ilyen pofátlan viselkedés és kijelentések után - hogy nem ezt a szart kértem meg ennél egy közmunkás is jobbat vesz - visszavettem volna a telefont, hogy rendben, akkor majd használom én ezt a szart, probléma megoldva. Azért álljon már meg a menet! Egy 14 évesről beszélünk, nem pedig egy 6-7 éves kisgyerekről, aki nem érti meg, hogy NINCS RÁ keret. Meg azért tudja már, hogy hogyan beszél a szüleivel, jelen esetben az apjával, aki így is próbálja megadni a tőle telhető maximumot és cserébe azt kapja, hogy “ennél egy közmunkás is jobbat vesz”. Szép nevelést kaphatott amúgy a drága gyermek, feltételezem anyuka vastagon ludas ebben, mar csak azt nézve, hogy a lánya után ő is nekiállt hisztizni és követelni a fél milliós telefont apukától, miközben előre meg lett mondva, hogy nincs pénz rá!🤦🏻‍♀️

2023. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
69%

Elkényeztetett kis Takony. Megérdemelte a leckét. Senki nem fogja kinyalni a seggét az életben. Ha nem jó neki amit kap, nem kap semmit. Az apuka így is 2 évig fizeti a telefont, a kiscsaj meg hálatlan és fogalma sincs hogy milyen világ van körülötte.

A csaj kiverte a hisztit, meg lett kérdezve, a másik kell-e, igent mondott, rábszott. A főnöke sem fog neki azért dupla fizetést adni mert hisztizik. Én ugyanígy tettem volna az apuka helyében. Az anyjának meg pont annyi esze van mint a lànyának és fordítva.

Ki gondolta komolyan hogy 230ezres fizubol 500ezres telefont fog venni egy 13 évesnek?!

2023. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy ajándékból büntetés vagy lecke lett, azt biztos nem csinálta jól apuka. A lány is hibázott, de az apa volt a felnőtt. Telefont több évre veszünk, ott alap, hogy ha ajándék, akkor a megajándékozottal együtt választjuk ki, különben csak baj lesz. Ha nem fér bele a keretbe, akkor kapjon mást a lány, olyasmit, ami belefér, de ő is rábólint. Vagy ahogy írták, egy összeget, amihez lehet gyűjtögetni, a lánnyal viszont meg kell értetni, hogy csak addig nyújtózkodhatunk, ameddig a takarónk ér, nem várhatja el, hogy bárki adósságba verje magát az ő kedvéért.
2023. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
42%
Apuka mondhatta volna hogy nézzél telefont pl 100.000-ig és azt kapod. Jó lecke is volt, meg nemis amit csinált...
2023. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
33%
Apukának kellett volna megmondania, hogy mennyi a keret rá! Ha vagyunk vaalmire akkor azt szeretnénk és nem mást helyette. Picit azért sajnalom a lanyt
2023. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
79%
Értem, tehát ha én vágyom egy 20 millás autóra, akkor én is kiverhetem a hisztit, ha nem kapom meg? Csak mert én arra vágytam? Azért ne szórakozzunk már! 14 évesen fél millás telefont elvárni, nem kicsit a ló túl fele. Pláne, hogy előre meg lett mondva, hogy nincs rá keret. De ha nem is tetszik neki a “csak” 120 ezres telefon, akkor sem viselkedünk így! Nem szarozzuk le azt, amit az apád szeretettel ajándékozott neked és aminek a törlesztőjét 2 évig fogja fizetni. Olyat meg végképp nem mondunk, hogy ennél még egy közmunkás is jobbat vett volna. Mindennek van egy határa.
2023. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudok egyet érteni azokkal a kommentekkel,hogy "érthető,hogy csalódott volt" meg "erre vágyott".

Én is vágytam sok mindenre,13 évesen kaptam először telefont,az osztálytársaimnak már mind okostelefonja volt és mikor a mamánál kinyitottam a dobozt egy nyomógombos telefon volt benne.

Szívből adta és a kevéske kis pénzét kuporgatta rá össze.

Nyeltem egyet és mosolyogva megköszöntem,így már minden nap tudtunk beszélni telefonon,amiért hálás voltam.

14 évesen kezdtem diákmunkázni és magamnak vettem meg az első jó telefonomat 1 év gyűjtés után.

Én nagyon örülök,hogy ilyen értékrendre neveltek a szüleim.

És ez nem régen történt,20 éves vagyok.

2023. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Derjaderja ***** válasza:
90%

Én hajlanék együttérezni a lánnyal, és elhatárolódni az ostoba büntetéstől, de az összeget elolvasva megdöbbentem.

Tavaly mi a párommal fejenként 100.000 ft-ért vettünk telefont, messze ez eddig a legdrágábbunk, tökre elégedettek voltunk. Mindenre jó, amit szerintem az okostelefonnal lehet csinálni, szuper kamerája is van. Semmiben nem láttuk korlátját eddig. Munkahelyi dolgoktól a gps-en át, zenehallgatásig számtalan dologra használjuk.


Nem vagyunk szegény emberek, és jelentősen több a bevételünk,mint ezé az apukáé. Ketten együtt 40 évet dolgoztunk eddig, magas végzettségünk van, felelős munkakörünk (amellett hogy én múlt hónapig gyeden voltam).


Most akkor a világban ez van, hogy egy kamasz 500 ezer forintos telefont követelhet? Ez megszokott? Az apja adósságba keveredése árán is, 5x drágábbat mint a telefont munkacélra is használó felnőttek? Vki leírná, hogy ennek csak presztízs oka van, vagy csinál vmit az a telefon, amit a 100 ezres nem tud és egy kamasznak kell?

2023. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Derjaderja ***** válasza:
85%

Ja, és az nem merült fel, hogy a két szülő adja össze a pénzt (akkor se félmilliót persze). Hitelre telefont venni szàmomra csak végső lehetőség lenne.

Apuka még gyermektartást is fizet, abból se lehetett beleadni?

Anyuka is érdekes alkat lehet.

2023. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!