Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálta az...

Szerintetek jól csinálta az apuka vagy ez túl "durva" büntetés volt?

Figyelt kérdés

Adott egy mozaik család. Apuka és annak karácsonyra náluk lévő 14 éves lánya valamint az apuka új parja és annak 3 gyermeke.

A lány egy mobilt szeretett volna karácsonyra, de a drágábbak közül, ez sajnos nem fért bele a keretbe, ezért kapott egy olcsóbbat, aminek apuka meg 2 évig fizeti a törlesztőjét. A lány oltári hisztit csapott, hogy ő nem ilyen s*art kért, bezzeg az új csaj 12 éves fia biztos sokkal jobbat kapott, ő is olyat akar... Nem fogadta el, hogy rosszul gondolja. Ezzel telt el a 26-a este.

Apuka berágott és rákérdezett, hogy látatlanban kér-e inkább olyat mint a fiúé, mire a lánya rávágta, hogy igen. Ez az új telefon a mai napon átadásra került és azóta még puskaporosabb a hangulat, mert a srác egy "butatelefont" kapott és így a lány is.

Az eredetileg a lánynak szánt telefont apuka hasznalja, a régi telefonját meg a párjának adta, mert eddig neki is régi típusú volt. Az újat akarta adni, de a párja azt nem fogadta el.

A lány anyja most dühöng, hogy át lett verve a lánya és követeli, hogy kapja meg az eredeti ajándékot, mert ez így kegyetlenség.

Szerintetek is túl durva ez a büntetés?



2023. jan. 1. 17:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
71%

Kezdem érteni, honnan van ez a sok idióta, hisztis kis majom. Hát, az ilyen szülőktől, akiknek itt a szíve megszakad, hogy szegény kis taknyos nem kapott félmilliós telefont!🤦🏽‍♀️

Hagyjuk már! Így beszélne velem a lányom, egy szem szaloncukrot nem kapna karácsonyra, nem még telefont! Az a durva, hogy egy csomó szülő drágább telefont vesz a gyerekének, mint saját magának, miközben pontosan tudja, hogy a gyerek a funkciók 90%-át nem használja, azt se tudja, hogy létezik. Azért veszi meg a szülő remegve, hogy nehogy a kis hercenőjét kinézze, vagy megszólja egy másik taknyos😂 Röhej, hogy felnőtt embereken tinik uralkodnak, ők meg ugrálnak, ahogy fütyülnek nekik. Nem csak a saját gyereküknek akarnak megfelelni, hanem másokénak is. Gratulálok, jó lábtörlők lettetek, csak az a durva, hogy erre még büszkék is vagytok.

Apuka nagyon jól csinálta, pacsi neki!😉

Anyuka meg ne ugráljon, senki nem tiltotta meg neki, hogy drága telefont vegyen a gyereknek. Ja, hogy a saját pénzét már nem költi olyan szívesen, mint apukájét? Hát, azoknak a szép időknek a válással vége lett, már az új pasin lehet élősködni🤷🏼‍♀️

2023. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
72%

Mit meg nem adtam volna a '90-es évek közepén,14 évesen,ha apámtól,aki a nőjével,és annak 3 gyerekével élt,kapok ajándékot! Bármire: szülinapra,névnapra,karácsonyra. De semmi. Még gyerektartásra sem futotta neki. Ja,egyszer,16.szülinapomra kaptam tőle egy Mickey egeres órát. 16 évesen. Gáz volt,de kussoltam. Inkább csendben hordtam. Legalább kaptam valamit. Első,és egyben utolsó ajándéka volt....

És egy 14 évesnek én sem vennék 500 ezres telefont. Mivé lett a világ! Vannak igények!

Szerintem jól csinálta az apuka. A kiscsaj leszállhatna a földre.

2023. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
44%

Ötletnek jó a látatlanban telefoncsere, venni nem vettem volna a lánynak, csak rábólintás után mutattam volna, mit kapott a srác. A lánynak esélyes, hogy van már telefonja, akkor minek kiadni pénzt egy olyanra, amit nem fog használni. Aztán lehet, hogy a hiszti nem is magának a telefonnak szólt, hanem csak tünete egy másik gondnak.

Ha elég nagy lány már ahhoz, hogy félmillás telefonja legyen, akkor ahhoz is elég értelmes, hogy megértse, ha az nem fér bele a keretbe. Erősen kétséges, hogy azért kell neki a drága telefon, mert nélkülözhetetlen az életében az, amivel a teló többet tud a 120 ezresnél. Viszont ezt a szülőknek együtt kell elmagyarázni. De jelen helyzetben az anya is gyerekesen viselkedik.

Esetleg az megoldás lehetett volna, ha a szülők összedobják a pénzt, bár ilyen drága telefonra egy 14 évesnek minek. 2-3 év múlva elavul, akkor már "jogosan" várhatja, hogy megint drága telefont vagy bármit vegyenek neki, mert ő azt kíván.

2023. jan. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
37%

Apuka hibázott.

Egyrészt meg kellett volna mondani, hogy nem tudja neki azt megvenni.

Másrészt meg ha nem tudja megvenni, akkor legalább az ajándékra szánt pénzt adta volna oda, vagy vett volna neki más ajándékot, vagy a pénzt oda adhatta volna, és a lány gyűjtögethetett volna rá.

2023. jan. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, hogy sikerült némelyeknek azt a következtetést levonni, hogy apuka a hibás. (???)

Apuka tisztázta előre, hogy fél millás telefon nem fér bele a keretbe, ezzel a lánya is tisztában volt. Vett neki egy olcsóbb kategóriásat, ami még így is 120 ezer volt és 2 évig törlesztheti, de a nagyságos királykisasszonynak ez nem felelt meg és ahelyett, hogy kulturáltan közölte volna ezt az apja fele, leszarozta és beszólt, hogy ennél még egy közmunkás is jobbat vesz?! Hát a pofám leszakad. És akkor még apuka a hibás. Én is kezdem érteni miért van ennyi elkényeztetett kölyök. Ha nem tetszik az ajándék sem beszélek így az apámmal, aki szívből adta azt a telefont! 14 évesen meg igen is fel tudja már fogni, hogy ha valamire nincsen pénz. Igazi elkényeztetett, hálátlan hercegnő..

2023. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt: nem látok bele a család életébe, tehát lehet, hogy tévedek, de abból, amit itt leírtál, nem azzal van gond, hogy a lány elkényeztetett vagy anyagias lenne. Nem azért akadt ki, hogy ő igenis megérdemelne egy félmilliós telefont a két szép szeméért, hanem azért, mert azt feltételezte, hogy a mostohatestvére jobb készüléket kapott - és ha tényleg ez lenne a helyzet, akkor azért érthető lenne az egész. Nyilván senki nem lenne kifejezetten boldog, ha azt látná, hogy a saját apja többet költ a "mostohagyerek" ajándékára, mint az övére.

A probléma nyilván az, hogy a lány ezt nem látta, csak csípőből feltételezte, hogy a fiú drágább telefont kapott. Ami mindjárt felveti azt a kérdést, hogy... Miért gondolhatja ezt? Biztosan volt valami előzmény, olyan szituációk, amikor apuka az új párja gyerekeit priorizálta a saját lánya helyett, vagy szimplán csak bizonyos okokból úgy érzi, hogy mellőzve van. Ezen kéne elgondolkodnia apukának, hogy a saját lánya (aki felé amúgy elvileg folyamatosan kimutatja a szeretetét) miért feltételezi minden bizonyíték nélkül a legrosszabbat róla.


Megértem, ha itt a kommentelők keze egy picit ökölbe szorul, amikor a 14 éves lány veri az asztalt a félmilliós telefonért és még neki áll feljebb. Megértem, hogy sokan azt látják, hogy helyreállt a világ rendje azzal, hogy háhá, apuka elvette a telefont, de ettől aztán nem sok minden fog javulni. A lány csak kapott egy újabb okot arra, hogy sajnálhassa magát ("egyszer az életben nem kivételezett az apám a másikkal, akkor is megbüntetett érte, hogy az előző 222 alkalom után feltételezni mertem"), az apukával való kapcsolata egyáltalán nem javult, sőt, és még csak a pénzügyi gondolkodását sem sikerült helyrerakni. (Mert ha azt hitte, hogy az apja ebből a fizetésből ki tud gazdálkodni egy félmillás telefont a nő fiának, vagy legalábbis beszáll a költségekbe, PLUSZ még egy 120 ezreset neki is, akkor ott tényleg arról van szó, hogy egyszerűen nincsen fogalma arról, hogy működik a pénz, és sürgősen tisztázni kell vele az alapokat.)

Ez a gyerekes "na-most-aztán-jól-elvettem-a-telefonodat-ebből-majd-tanulsz"-hozzáállás viszont kifejezetten kínos. Létezik nyílt kommunikáció és 14 évesen már elég nagy az ember, hogy szépen leültessék és őszintén elmondják neki, hogy mennyire fájt a viselkedése.

"Kedves Juci. Az én fizetésem x ezer forint. Ebből kell fizetnem a számlákat, benzint, ennivalót venni magamnak és neked, hiszen fizetem a gyerektartást. Sajnálom, hogy erre most döbbensz rá, de nem, mi nem vagyunk gazdagok. Nem halunk éppen éhen, de egyáltalán nem engedhetjük meg magunknak, hogy félmilliós telefonokat vásároljunk akár neked, akár Béluskának, akár magunknak. A belemet is kidolgoztam azért, hogy meg tudjam venni neked ezt a modellt, ez nekem nem baj, hiszen nagyon szeretlek téged, éppen ezért fáj annyira borzasztóan, hogy ezt nem tudtad értékelni. Kiskorodban volt, hogy szülinapra/karácsonyra egy csálé hóembert rajzoltál, és azt adtad nekem ajándékba, aminek én nagyon örültem, hiszen keményen dolgoztál rajta és látszott, hogy szeretettel adod.

Most, hogy láthatóan te nem így reagáltál, meg kell kérdeznem: miért? Úgy gondolod, hogy egy félmillió alatti ajándéknak nem lehet örülni? Mert akkor valamit nagyon elrontottam. Esetleg úgy gondolod, hogy nem adtam akkora szeretettel ezt az ajándékot, mint kislánykorodban te a magadét? Mert ez nem igaz, de ha így érzed, akkor szintén elrontottam valamit. Miért gondoltad azt, hogy jobban szeretem a Béluskát, mint téged, vagy hogy biztos elveszek a te ajándékodból, hogy neki több jusson? Hogyan tudnánk ezen segíteni? Mitől éreznéd azt, hogy téged is szeretlek, természetesen jobban is, mint a Bélát?"


És ez már egy út, ezen el lehet indulni. Szerintem egy 14 éves gyereket ezen a szinten már nyugodtan lehet felnőttként kezelni, és sokkal nagyobb hatása van, mint hogy egy gúnyos mosollyal akkor elszeded tőle a telefont. Még ha ki is derül, hogy amúgy semmi más baj nincs, csak ipari mértékben el van kényeztetve a lány, és úgy érzi, neki minden jár, az önmagában is elég nagy probléma, és nem árt tisztán megbeszélni a helyzetet. Ebben az esetben amúgy nem feltétlenül adnám vissza a telefont, amíg nem változtat a viselkedésén, de mindenképpen tisztáznám vele, hogy mi miért történik. Önmagában nem gondolom, hogy ördögtől való lenne a telefon elvétele, ha valaki nem tudja megbecsülni, de ez a dacos játszmázás nem igazán felnőttes.

2023. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
68%

#35


Mondjuk azt megkérdezhette volna apuka ELŐRE, ha megveszi ezt vagy azt a telefont, az jó lesz, vagy inkább kapjon mást, ne telefont?

Ha akkor is kivágja a hisztit, legalább apuka nem vesz potyára hitelre (ami eleve nonszensz a számomra) másfélét, és nem lesz ez a hiszti karácsonykor.

Azt olvastam, hogy felkészítette rá a lányt, hogy nem kapja meg, amit az láthatóan nem fogott fel, de nem ártott volna azt is tisztázni, hogy másmilyent akar, és hogy mit szólna hozzá.

Legalább karácsonyra kifutotta volna magát a hisztije. Még az is tanulságosabb lett volna, mert akkor apuka mondhatná azt: én jeleztem, hogy azt nem tudom megvenni, a másikat pedig te nem kérted.

2023. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
74%

37 Nem gondolnám, hogy ebben a történetben apuka az, akin fogást kéne keresni és őt kéne kihozni hibásként, hogy de miért nem így, miért nem úgy. Benne még így is a jó szándék volt, telefont akart a lánya, vett neki, csak egy olcsóbbat, ami még így is 120 ezer Ft volt. Tényleg mintha ő lenne a kizárólagos oka annak, hogy a 14 éves lány nem képes értelmes ember módjára kommunikálni, ha nem tetszik neki az ajándék. Ennyi idősen ennek már bőven mennie kéne, ahogy azt is fel kéne fogni, hogy addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér.

Tudta jól, hogy az apjának nincs pénze egy ilyen méregdrága telefonra, mégis képes volt ilyen műsort levágni, amiért “csak” a 120 ezrest kapta és minősíthetetlen stílusban beszélni vele. Azért nehogy már a nyúl vigye a puskát. Hiszti akkor nem lett volna, ha a kisasszony nincs elkényeztetve és nincs neki megengedve ez a tapló stílus. Anyuka reakciója alapján gondolom onnan jöhetett ez a fajta magatartás. Alapvető lenne, hogy nem vágom tönkre másik X ember ünnepét, csak mert nem kaptam 500 ezres telefont!

Nálunk viselkedett volna valaki a családban így és beszélt volna a szüleivel ilyen módon, hogy ennél még egy közmunkás is jobbat vesz, azt hiszem lett volna ott olyan ajándék, hogy nem tesszük zsebre.

Nem azzal van a baj, hogy nem tetszett neki a telefon, de könyörgöm, ezt így, ilyen formában és ilyen módon kell az apád tudtára adni?? Egyáltalán nem volt jogos a reakció, igazi neveletlen, hálátlan, elkényeztetett kis fruska hatását kelti, aki egyáltalán semmilyen telefont nem érdemelte volna meg.

2023. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem jól tette.

Az én 13 éves lányom is kezdett vinnyogni év elején, hogy neki iPhone kell, meg Teslával akár suliba járni, de csak mert az osztálytársainak is ez van és cikizik hogy neki nincs.

Mondtam, hogy lesz*rom az osztálytársait magasról, ha nem tetszik az, amit kapsz, akkor majd nem lesz semmi sem helyette.

Azóta csöndben van és nagyon örül annak, amit megkapott😈

2023. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!