Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom exe miért várja el,...

A párom exe miért várja el, hogy a közös gyermeküket mindenhová magunkkal vigyük?

Figyelt kérdés
Természetesen mikor nálunk van láthatáson, akkor igyekszünk közös programokat is szervezni, de attól mert ő nálunk van, még nem áll meg az élet. Ha valami halaszthatatlan program van, akkor azt akkor sem mondjuk le, ha azokra a napokra esik. Az anyuka kikérte magának, hogy ilyenkor a gyerekek külön programokon is részt vesznek és erre nem feltétlenül visszük el a kislányt. Miért kellene neki ott lenni pl a nagy fiunk osztálytársának a szülinapi buliján vagy miért kellene ott lennie a tesóm esküvőjén...
2023. márc. 27. 13:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
80%

A nagy feltestver osztalytarsanak szülinapi buliján semmi keresnivalója a meghivotton kívül másnak.

Ebben az esetben az esküvőn se -a ,érkező az egyik kommentben leirta, hogy 2 tanus esküvőről van szó, csak ő megy, a párja sem.

Egyéb esetekben, amikor alapból a csalad együtt menne, nyilván a kulonelo gyerek is megy, ha épp akkor van lathatas.

2023. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Derjaderja ***** válasza:
41%
A lathatás nem lehetőség hanem kötelesség.
2023. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 Derjaderja ***** válasza:
43%

Mármint jogilag sajnos nem, de normális helyen emberi kötelesség. Nincs olyan hogy vki q láthatas helyett programot szervez.

Extrém esetben el szokták cserélni pl a következő hétvégére.

Itt nyilván az az anya baja, hogy látja q hozzáállást.

2023. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
90%

Derjaderja!


Tévedsz. Ha apuka nem akarja a gyereket elvinni, akkor nem viszi el. A lathatas az ő JOGA de -hiába írja a törvény, bizony nem kötelessége. Soha senkit nem fognak arra kötelezni-szerencsere- hogy kapcsolatot tartson a gyerekével, ha nem akarja.

2023. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Derjaderja ***** válasza:
62%
Igen, de nem is jogilag gondoltam. A megfogalmazást ugyanakkor félreérthető volt azért pontosítottam.
2023. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
81%

Derjaderja, konkrétan milyen programról beszélsz?

Egy olyan eset volt, amikor az apa dolgozott, ezért a nagyszülőkkel volt.

Miért tartod bajnak, ha egy gyerek a külön élő apjának a szüleivel tölt egy napot?

2023. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
97%

En csak azt nem ertem meg mindig h a 14 eves fiu az a "nagyfiunk", de az 5 eves kislany az csak "a parom gyereke az exetol".

Kerdezo, neked most van 3 sajat gyereked, akiket ugy emlegetsz mint kozos gyerekek, de amugy a volt parodtol vannak? Vagy a parod megcsalt es lett egy kislanya a szeretojetol? Vagy mi itt a szitu? Hogy lehet a 14 eves kozos, az 5 eves meg csak a parode?

2023. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Senki nem csalt meg senkit. Pár évig külön voltunk, utána megint összejöttünk.

A kislány anyja azt várná, hogy minden programban vegyen részt a kicsi, sőt leginkább úgy szeretné, hogy mindegyik gyerek. Azt tudom, hogy ő sok gyereket szeretett volna, de nem igy lett, lehet, hogy így próbál kompenzálni vagy nem is tudom. Mi azért nem vagyunk ennyire összenőve. A gyerekeknek is szokott külön programja lenni, nekünk is. Természetesen közös programok is vannak. Azért viszont szerintem felesleges háborognia, hogy valami programból kimarad. Nyilván, ha egyszerre van mozi és játszótér, akkor nem lehet ott mindkettőn vagy ha az apja dolgozik a tesók sincsenek otthon, akkor nyilván velem marad de nem várhatja el, hogy mindenképp program legyen, ha közben én otthonról dolgozok...

A kislány minden héten nálunk is van, csütörtök este már nálunk szokott aludni és hétfőn mi visszük oviba.

2023. márc. 27. 17:43
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Kész szappanopera. Mondjuk így már árnyaltabb a helyzet. Most már értem a te nézőpontod is. Nem könnyű szitu. Pedig csak a megbeszélés segíthet...
2023. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
32%
Azért várja el, mert nem normális. Azt nem a kérdező párjának exe fogja eldönteni, hogy a gyereke részt vesz-e a nagy fiú osztálytársának a szülinapi buliján vagy a testvér esküvőjén, hanem az osztálytárs/testvér.
2023. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!