Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adott élethelyzet, apuka...

Adott élethelyzet, apuka elvált 2 gyerek. 1 nagykoru és egy kiskorú. Nagykoru nappalin főiskolás 4orában dolgozik. Papírja van h ekcémás. Idegi alapon. Kell még mind2 gyerek után fizetni gyerektartást? Láthatás 2 hetente lenne de nem jön egyik sem

Figyelt kérdés
2023. ápr. 22. 20:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként meg a csávónak nem kell a nagykorúra gyerektartást fizetnie, mert azt csak kiskorúra kell. Értelmezés 7-eske.
2023. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
18%

#10

És még mindig NEM FOGTAD FEL a válaszom, te szegény!

Galambbal nem sakkozom! Pá!

2023. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Azért nem jönnek mert egy nyári 4napos "nyaralásra" nem tudtam őket elvinni.NEM NEM AKARTAM, NEM TUDTAM. Januárban lett volna lehetőségem elvinni öket de akkor ök nem akartak, mert anyuka nem engedte.
2023. ápr. 22. 22:00
 14/30 A kérdező kommentje:
Fizetem a nagykorú után is 22éves... nincs olyanról szó h nem akarok. FIZETEM... De az említett "nyaralás" miatt sértődöttek és ezért nem jönnek.
2023. ápr. 22. 22:04
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

Azt ajánlom, menjél el a hozzád tartozó bíróságra. Van ingyenes tanácsadás mindenhol.

Te csak az egyik fél vagy ebben az ügyben. Nem tudhatjuk a másik oldal véleményét.

Vagy, ha annyira távol kerültél a gyerekeidtől, engedd el, bármilyen nehéz is.

2023. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
67%

Akkor ne fizess... Attól aztán biztos megenyhülnek és rögtön jó lesz a kapcsolatotok, igaz? :)

Sose értettem az ilyet. Elvárná a jó kapcsolatot, hogy a gyerekek hálásan tapsikoljanak, amiért a minimumot megadja nekik, holott nem ők kérték, hogy megszülessenek. De ha a gyerekeknek nem füllik a foguk a jópofizásra, akkor mint maga is egy gyerek bedurcizik, hogy na akkor "bszódjanak meg, nem fizetek!".

2023. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
30%
16-os, a kiskorú gyereket továbbra is eltartja, függetlenül attól, hogy megy-e hozzá vagy nem. A 22 éves kisbaba meg besértődik, mert nem viszik el nyaralni, ezért leszarja az apját. Egy felnőtt emberről beszélünk. Ha 19 éves lenne, aki épp kiesett az iskolapadból, akkor talán még érthető. De már 4 éve nagykorú. Én ennyi idősen már kijártam külföldre dolgozni, nem azt vártam, hogy apuci vigyen el nyaralni, meg tartson el.
2023. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

16os... nem igazán érzelmezted ezt a storit. Inkább hallgasd bölcsebb maradsz. Köszönöm h kilepsz ebből az ügyből.

Eddig a nyaralasig minden rendben volt.

Igen megyek mindenféleképp csak gondoltam hátha volt már vki hasonló helyzetben...

De rá kell jönnöm h itt IS mindenki csak kötözködik.

TISZTELET A KÍVÈTELNEK! NEKIK KŐSZÖNÖM

2023. ápr. 22. 23:56
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
8-as, tudod rengeteg ember van, aki munka mellett szerzett diplomát, és nem a szülei tartották el 22 évesen. Sajnálom, hogy ez neked nem sikerült.
2023. ápr. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Beadsz a bíróságra egy tartasdij megszüntetési kérelmet a 22 evesre. Indoklaskent megirod, hogy a gyermek nagykorú, 4 órában dolgozik, a kapcsolatot nem tartja veled. Meg fogják szüntetni a rá fizetendő tartasdijat.
2023. ápr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!