Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adott élethelyzet, apuka...

Adott élethelyzet, apuka elvált 2 gyerek. 1 nagykoru és egy kiskorú. Nagykoru nappalin főiskolás 4orában dolgozik. Papírja van h ekcémás. Idegi alapon. Kell még mind2 gyerek után fizetni gyerektartást? Láthatás 2 hetente lenne de nem jön egyik sem

Figyelt kérdés
2023. ápr. 22. 20:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig a nyaralasig minden rendben volt."


És erre nem az a válaszod, hogy na akkor nem fizetsz?

Akkor mit nem értelmez pontosan a 16-os?

Normális apának nem ez lenne az első reakciója, hanem megpróbálná megoldani a problémát. Feltárni, hogy mi lehetett a baj, mi romlott el, miért nem keresik a társaságát.

EBBEN kérne segítséget, nem abban hogy hogy ne fizessen tovább.

Egyébként igen, jogilag nem vagy köteles nagykorú gyereket tovább tartani, ha önálló keresettel rendelkezik (diákmunka nem számít annak), megszerezte első szakmát adó végzettségét vagy "arra nem érdemes".

Valódi szülő pedig nem eszerint dönt, hanem bírósági papír nélkül élete végéig támogatja a gyerekeit érzelmileg és ha van rá módja, anyagilag is.

2023. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem nem akarom fizetni a gyerektartást....látni akarom őket de mindig van kifogás. Csak azt szerettem volna tudni h mi a helyes. A nagykor éljen de a kiskorú sem akar jönni a nagy nélkül. Ergo anyuka megy majd a bíróságra h nem viszem. Többször álltam a ház előtt érte és még ki sem jött fel sem vette a telefont a gyerek. Az anyja sem. Akkor??? Törjem be az ajtót???
2023. ápr. 23. 08:08
 23/30 anonim ***** válasza:
43%
Pff, 22 évesen már volt egy tervezett gyerekem a férjemtől. Nem fog éhenhalni anélkül a pénz nélkül, viszont így csak kihasznál, ami nem jó semelyikőtöknek. Neki sem, mert rossz példát tanul meg az életből. Egy nyaraláson megsértődni meg nevetséges.
2023. ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%

Mi a helyes?

Biztos nem az, hogy passzív agresszív módon pattogsz és pénzzel akarod "zsarolni" őket.

Tavaly nyár majdnem 1 éve volt. Azóta nem tudsz kapcsolatba lépni velük?

Nehezen hihető, hogy ez egy szimpla durci lenne valami elmaradt nyaralás miatt.

Ha ennyi gallyra vágja a kapcsolatot, ott előtte se volt rendben semmi.

Egyébként meg nem anyuka, hanem TE fordulhatnál bírósághoz, hogy akadályozott a láthatás.

Már ha tényleg az.

2023. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#23

Köszönöm. De sajnos ez a természetes mert anyuka már 2x elvált és az utanam lévő házasságaiból is csak az anyagiak éltetik. Jó munkahelye van én sem a minimumot fizetem de kevés. Anyagi nevelest kapott nem egy tiszteletteljeset. Meg a 22éves is anya kicsi fiacskaja. A masik 2 "aldozat" is megkeresett engem mert ök azóta is bírósagon pereskednek egy nyomorult kilincs miatt amit közösen vettek anno és kell neki a fele. Szóval ha nem dolgozna egyik sem is bőven fedezné a követelései is az életüket nem még így h a jelenlegi partner is velük él és dolgozik.

Engem is bírósagra ad 1000%

Csak nem tudom h a rokontartás lehet több összeg is akár? Mert akkor igy zsarol h a gyereket hasznalja fel... 22éves is még....

2023. ápr. 23. 09:03
 26/30 anonim ***** válasza:
54%

Hogy lehet-e több a tartás, az attól függ, változtak-e a körülmények, mióta azt meghatározták. Tipikusan több lehet, ha a gyermek szükségletei növekednek (pl. drága gyógyszert kell szednie valamire), de akár a magas infláció is befolyásolhatja. Kevesebb is lehet viszont, ha a gyermeknek időközben lett elszámolható jövedelme.

A nagykorú gyermek érdemtelenné válik a tartásra, ha önhibájából nem tartja a kapcsolatot az eltartó szülővel. Én semmiképp sem bíztatnálak arra, hogy ezzel "zsarold" a gyereket, mert általában ennek az a vége, hogy a gyerek pár havonta unott arccal végigül egy találkozást az apukával, de csak azért, mert "muszáj". A történet alapján én inkább úgy gondolom, anyuka hangolja ellened a gyerekeket. Telefonon vagy üzenetben sem tudsz beszélni velük azóta?

2023. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

#26

A telefont nem veszik fel ha hívom őket. Messenger üzenetet ha kúldök rövid tömör válaszokat kapok.

Zsarolni??? Mivel??

Eszemben sincs...

A kisebbet látnám még a nagyot is termesztesen de ő nem jön. A kicsi se ezaltal. A

Ezt szertném szemelyesen tisztátni velük de nem adnak rá lehetődéget. Hiába állok a házuk előtt... mar anyuka feljelentett zaklatasért korabban hacsak arra jártam /tőlem 70km/ bekanyarodtam hozzájuk 1x 2x kijöttek azran jött a papír.

2023. ápr. 25. 15:36
 28/30 anonim ***** válasza:

Sajnálom, Kérdező.

Jogod van kapcsolatot tartani a gyermekeddel. Ha jól tudom, a bírósághoz lehet fordulni a kapcsolattartásról szóló határozat végrehajtása miatt, nemperes eljárásban bírálják el. Ha van lehetőséged, egy ügyvédet tudnál megkérdezni erről és egyúttal a nagykorú gyermek tartásáról is. A baj az, hogy ettől még nem valószínű, hogy a gyerekek kevésbé lesznek veled ellenségesek. Az anyjuk sem hinném, hogy együttműködő lenne. Nincs esetleg egy nagyszülő, egyéb rokon, aki meg tudná kérdezni a gyerekeket, hogy mégis mit várnak tőled?

2023. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Ezt nekem kell vhogyan megtudnom. Aki van nagyszülő az nem az én leszármazottjaim uh ez az út járhatatlan.
2023. ápr. 25. 21:09
 30/30 A kérdező kommentje:
Csak kijött a szög a zsakbol.... a nyaralás es annak a dühe vezérli az egészet
2023. máj. 31. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!