Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fösvény, spórolós szülőkkel...

Fösvény, spórolós szülőkkel nem érdemes közös ajándékban gondolkodni?

Figyelt kérdés

A tanároknak szokás (már ahol…) év végén ajándékot adni, így van ez a gyermekeim iskolájában is. Van, aki csokit visz, van, aki virágot, ami fejenként minimum 2 ezer forintba kerül. Gondoltam, talán ha az osztály összedobná, tudnánk közösen valami nagyobbat adni az osztály nevében. Hozzáteszem, hogy jó környék, jó módú gyerekek szüleiről van szó, tehát esetükben aprópénzről beszélek. Írtam egy kör e-mailt, mit szólnának hozzá, a 24 szülőből kettő válaszolt, hogy benne lenne, jó ötlet, egy szülő felvetette, hogy rajzoljanak a gyerekek és azt adják oda, bőven elég, azonnal csatlakozott hozzá még két szülő, hogy elég a rajz.

Kissé csalódott vagyok, hogy sokan válaszra sem méltatnak, legalább annyira, hogy kösz nem, maradunk a rafaellónál, vagy kösz, de soha nem adunk semmit, most se fogunk. Ennyire rossz ötlet volt, hogy esetleg a sok csoki helyett kapjon a tanárnő valami nagyobb, hasznosabb ajándékot az egész éves munkájáért? Nem értem az embereket.



#ajándék #tanár #Fösvény szülők
2023. máj. 4. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Nalunk is igy van...kis osztaly,11 gyerek...mindig mindenki kulon vesz valamit mert egyszeruen nem akarnak penzt adni az ajandekba...szegeny tanarokat sajnalom,hogy 11 vacakkal ballagnak haza karacsonykor es ev vegen,ahelyett,hogy osszedobnank a penzt es vennenk egy normalis ajandekot.

Es a legtehetosebbek csinaljak azt,hogy huzzak a szajukat par forint miatt.

2023. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hát. Nincs mit tenni. Mindenki maga döntse el, mire ad, ezt kikényszeríteni nem lehet.
2023. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Csak az az erdekes,hogy kulon ajandekra siman kidobnak 5000-6000 forintot(csak peldanak irtam) amikor a kozosbe kevesebbet kellene adni😂

Szerintem az is benne van a pakliban,hogy nem szeretnek kozoskodni,ugy akarjak adni az ajandekot,hogy csak az ő gyerekük adja.

2023. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább az lehet emögött, hogy az ajándékkal a gyereküknek szóló kivételes elbánást akarják a tanártól a következő évre megvenni, épp ezért nem közösen, hanem egyénileg akarnak valami nagyobb értékű ajándékot adni. De mivel ezt senki nem akarja bevallani, inkább nem válaszoltak.
2023. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Én kedvelem a tanárnőnket, a gyerekemet imádja, pedig még sosem kapott semmit. A közös ajándék tavaly ajtódísz volt, macskás, de kapott már kupont is. Szívesen beadok erre a vacakra 1000-2000ftot, de külön szoktam vinni valami normálisat, tavaly pl magvakat mézben, édesszájú tanárnak. 1700volt, de mindenki azt hiszi, hogy 5000. Én jó áron vásárolok normális dolgokat. Oviban kaptak aláírt vázát, meg valami zöldségkrémet az SzMKtól…


Tőlünk lush terméket, amit leszavaztak, mert nem illik, de egész más volt az arcuk, mikor tőlünk kaptak ilyet.


Amúgy nálunk sem adnak be szívesen a közösbe, de azt hiszem a legjobb a kupon mellé valami luxustermék, amit maguknak nem vennének meg. A gyerekek ezek mellé készíthetnek valamit, de az fixen a kukában végzi x éven belül. Én sem szeretem a mi szmk közösségünket, nehéz együtt dolgozni, mert passzívak vagy más felfogásúak, sokan nem is kedvelik a tanárt. Én bírom, az előzőt nem kedveltem, de ez az ajándékozásomon is meglátszik. Nem azért adom, hogy bírja a gyereket, azért adom, mert hálás vagyok, hogy olyan rohadt mázlink van, hogy hasonlóan gondolkozunk

2023. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az eszembe sem jutott, hogy a külön ajándékozás mögött mi lehet az ok, de így már világosabb az érdektelenség. Lehet kedves ajándék a saját készítés, de szerintem ezt hagyjuk meg a szülőknek, rokonoknak, egy tanárnak nem biztos, hogy akkora jelentőséggel bír évente több tucat rajz, vagy bármilyen emléktárgy.
2023. máj. 4. 09:09
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

De utolsó miért érzed szükségét, hogy külön is adjál valamit, ráadásul miért ilyen fellengzős stílusban írod le? Hogy megmutasd, hogy te mégiscsak különb vagy, hogy Lush termékeket meg mézes magvakat ajándékozol?


Én amúgy nem örülök, ha kozmetikai terméket kapok, mert nagyon érzékeny bőröm van, speciális termékeket használok rá, és általában ezeket ajándékozom tovább a családnak. Azért, mert szerinted ,,más volt az arcuk" még nem jelenti azt, hogy tényleg jobban örülnek neki.

2023. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem akkor érdemes valami drágább ajándékra összedobni, ha van valakinek egy jó ötlete, nem csak kényszerből fizet mindenki egy drága, de amúgy haszontalan ajándékra. Anyósom tanár, és mindig csak szétosztogatta a drága ajándék kosarakat, aminek az árának a felét a fancy csomagolás tette ki, a tartalmának a felét meg nem is szerette. De egy osztályától pl. mindig kapott év végén egy egész testes masszázs kupont, amit amúgy soha nem fizetett volna ki magának, de mindig egekig dicsérte, hogy mennyire jól esett neki. Nyilván ennek az ajándéknak nem örülne mindenki, ez csak egy példa volt, de ez az ajándék egy 30 fős osztályban 500 ft/fő, ennyiért egy marék pitypangot kapsz vagy egy tábla csokit, ennél olcsóbban nem lehet megúszni, ha valaki ajándékot akar adni. Nálunk amúgy osztálypénzből lett vonva az ajándék ára, így nem kellett külön mindenkit megkeresni, és annyira nem zavart senkit, hogy tiltakozzon miatta.
2023. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off téma, bocsi. Én kisgyermeknevelő vagyok, és évvégén nálunk is vannak szülők akik nagyon aranyosan gondolnak ránk.

Nálunk is van a sima csoki-káve-virág vonal.

De mindig van pár szülő aki puszta jószándékból jobbnál jobb kence ajándékdobozokat ad...amiket én mindig tovább ajándékozok, mert nem szeretem őket. Puszta kíváncsiságból egyszer rákerestem az egyikre es 30 akárhány ezer forint volt. Akkor megértettem miért örült annyira a sógornőm neki :D


Sokkal jobban örülök meg örülünk a kolleginákkal amikor utalványt kapunk egy könyvesboltba, vagy volt, hogy egy pláza összes boltjára kiterjedő utalvány kupacot kaptunk. Volt aki a Zarában költötte el, volt aki a Spárban.


De a kedvencem az az anyuka volt aki valami dizájner "táskát" ajándékozott nekünk, de valami iszonyat picit, hogy a telefojom is alig fért bele. Már nem emlékszem a márkájára, de a típus jellemzője, hogy hosszú fémláncon lóg...megnéztem a replika is 40 ezer volt belőle és ő 8 darabot osztot szét...fogalmam sincs, hogy eredeti volt-e vagy replika, de azt is elajándékoztam.


Szerintem a legpraktikusabb ajándék főleg manapság, főleg a tanároknak a kuponkupac, aztán arra költik amire akarják.

2023. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
5-östől érdeklődnék, hogy a mézes mag mitől jobb ajándék, mint a zöldségkrém? :D
2023. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!