Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fösvény, spórolós szülőkkel...

Fösvény, spórolós szülőkkel nem érdemes közös ajándékban gondolkodni?

Figyelt kérdés

A tanároknak szokás (már ahol…) év végén ajándékot adni, így van ez a gyermekeim iskolájában is. Van, aki csokit visz, van, aki virágot, ami fejenként minimum 2 ezer forintba kerül. Gondoltam, talán ha az osztály összedobná, tudnánk közösen valami nagyobbat adni az osztály nevében. Hozzáteszem, hogy jó környék, jó módú gyerekek szüleiről van szó, tehát esetükben aprópénzről beszélek. Írtam egy kör e-mailt, mit szólnának hozzá, a 24 szülőből kettő válaszolt, hogy benne lenne, jó ötlet, egy szülő felvetette, hogy rajzoljanak a gyerekek és azt adják oda, bőven elég, azonnal csatlakozott hozzá még két szülő, hogy elég a rajz.

Kissé csalódott vagyok, hogy sokan válaszra sem méltatnak, legalább annyira, hogy kösz nem, maradunk a rafaellónál, vagy kösz, de soha nem adunk semmit, most se fogunk. Ennyire rossz ötlet volt, hogy esetleg a sok csoki helyett kapjon a tanárnő valami nagyobb, hasznosabb ajándékot az egész éves munkájáért? Nem értem az embereket.



#ajándék #tanár #Fösvény szülők
2023. máj. 4. 08:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%

Attól, hogy ismertem, akiknek adtam, illetve nem romlik meg, sokáig tart. De ha valami vegán pedagógus lett volna, remek lett volna.


Nem az ára miatt írom, hanem mert az ajándékok szrok. Mindig utáltam a figyelmetlen ajándékozókat, akik igazából maguknak vesznek, nem a másik igényeire figyelnek, illetve a felesleges költést is, szeretek jó áron vásárolni minőségi dolgokat. A kupon MELLÉ kell személyre szabott “luxustermék” és gyerekek kreatív ajándéka.


Amúgy én pont úgy választottam a kozmetikai cikket is, hogy tudtam, milyen bőrbetegsége van a pedagógusnak és kifejezetten erre kerestem. Másiknak tudtam, hogy van egy kislánya, gyurmaszappant kapott. Szóval ilyenek. Egyszer volt egy jó szmks ajándék is, amikor egy drága/ritka cserepes növényt kapott az óvónő, a gyerekek meg rárajzolták a jelüket a cserépre, de ott volt személyes szoros ismeretség, hogy ne csak rosszat írjak. Akkor lett volna csak jobb, ha olcsón sikerül hozzájutni a növényhez.

2023. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Te jó ég 11-es, valami nagyon elgurult nálad... Mi még csak most csöppenünk bele ebbe az szmk-s dologba, de fel kell kötnöm a gatyámat, ha lesz 1-2 ilyen szülő :D
2023. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén..vesz a szülő egy bonbont ha vesz, ezt mindenki döntse el, így is túl akarják licitalni egymást a szülők, de ezek a közös ajándékok el tudnak ám fajulni. Nem pedagógus, de más esetből ismerős a helyzet. A végére már baromira elegem lett hogy ezen is agyalni kell, meg persze mindenki variál, a 2000ből a végére 4000 lesz és sorolhatnám. Ahhoz meg nagyon ismerni kell az illetőt hogy megfelelő legyen az ajándék.

11, a növény is olyan ajándék hogy 1 oke, de hova a fenébe teszi ha pl minden évben kap? Alapból aranyos ötlet,de nekem akkor is furcsa hogy ekkora feneket kell keríteni év végén.

2023. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Én ezért is szívesen szállok be bármilyen közös ajándékba. Más kitalálja, meg is veszi, nekem ez a legkényelmesebb. Ha jó ajándék, akkor együtt örülünk, ha hülyeség, akkor sem engem fog senki hibáztatni miatta. Én viszont pont emiatt soha nem kritizálom senkinek az ötletét. Maximum nem csatlakoznék hozzá, de ilyenre még nem volt példa.
2023. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Bőven elég szerintem is, ha csak virágokat kapnak a tanárok. Emlékszem, amikor fiatal voltam, a tanárok mekkora csokrokkal mentek haza, lehet, még az is túlzás volt. DE NEM KELL MÁR GYEREKKORBAN RÁNEVELNI A GYEREKET ARRA, HOGY ILYEN AJÁNDÉKOZÁSSAL KENYEREZZENEK LE TANÁROKAT, AZTÁN KÉSŐBB MAJD ORVOSOKAT STB. Én ezt nem helyeslem. Nem anyagi, hanem elvi okokból.
2023. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, nyilván te azok táborát erősíted, akik borravalót sem adnak soha senkinek.
2023. máj. 5. 13:39
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
És ezt nagyon jól teszi! :)
2023. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!