Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egyedül hagyta két...

A férjem egyedül hagyta két gyermekünket (8 és 11 évesek) 1,5 órára úgy, hogy nem szólt előtte nekem! Én éppen távol voltam és még nem értem haza. A távollétemről tudott. Ezen jogosan döbbentem meg?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 20:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem túl.
2023. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem olyan kicsik már.

Én is itthon hagyom a 9,5 évest arra az 1-1,5 órára amíg elviszem a kisebbet foci edzésre

2023. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%
Nem kicsit…
2023. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez belefér. De amiket itt felhoznak példának az túlzás. Normális óvoda ki se ad gyereket egy 10 év körüli tesónak, és babára vigyázni sem egy kiskamasznak kell, viszont egy órára otthon lehet őket hagyni ha megbízhatóak.
2023. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%
A lányom óvodájából CSAK a 18-dik életévét betöltött testvér hozhatja el a gyereket. Idáig is 16 év volt a kórhatár, szeptemberben szigorították.
2023. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
64%
Jogosan döbbentél meg, pláne, hogy nem szólt. Én is kiakadnék, mert az ilyet minimum meg kell beszélni. Lehet egyedül hagyni őket, csak arról tudjon mindkét szülő, és legyen valaki elérhető távolságra, ha segítség kell.
2023. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Ekkora gyerekeknél már teljesen normális, hogy kicsit egyedül vannak otthon.
2023. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%

15

Régen nem volt ennyire szigorú. A nagyobb tesó hozta a kisebbet.

Sokkal talpraesettebbek, ügyesebbek, életrevalóbbak is voltak a gyerekek.

Vagy pl épp hogy elballagtam a 8. -ból 13 évesen és onnantól egyedül buszoztunk fel a megyeszékhelyre 35 km( Pécsre) helyi járat stb… mindent megkellett oldani, mert iskolába járni kell.

A férjed nem csinált rosszat.

2023. máj. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%

11 évesen már suliba jártam, egyedül és a teljes nyári szünetet meg mindent felügyelet nélkül töltöttük, úgy, hogy a 2 évvel kisebb öcsémre is figyelnem kellett fél szemmel. De sose történt semmi, pedig még mobilunk se volt, nem is tudtunk volna csak otthonról telefonálni, ha baj van.

Tudom, más világ van, az utcán talán, de azért a lakásban tán életben tudnak maradni másfél órát. Ha nem, akkor magamba néznék, hogy mit csesztem el ennyire?

De a kérdésből úgy ítélem meg, ez már múlt idő, tehát, mint a mellékelt ábra is mutatja, nekik se lett semmi bajuk, mert képesek ennyi önállóságra.

2023. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%
18# Régen nálunk is én vittem az oviból a kistesóm haza. Otthon is vigyáztam rá,stb. A környékünkön is teljesen normális volt ez. Nem volt sosem gond. De még anya is azt mondja,hogy valahogy ma már nem tenné ezt meg a mostani világba a mai gyerekekkel,gyerekek között dolgozik,biztos megvan az ok,amiért így gondolja és én is ezt gondolom. Egyébként gyerektől is függ ez,kolléganőmnek 2 majdnem egyidős lánya van,mondta hogy a kisebbet bármikor otthon hagyná,talpraesett,stb. A nagyobbra alig mer bármi ilyesmit bízni,mert szélvész és életveszélyes.
2023. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!