Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egyedül hagyta két...

A férjem egyedül hagyta két gyermekünket (8 és 11 évesek) 1,5 órára úgy, hogy nem szólt előtte nekem! Én éppen távol voltam és még nem értem haza. A távollétemről tudott. Ezen jogosan döbbentem meg?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 20:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan már. 11 évesen én egyedül mentem haza a suliból és volt hogy 7-ig egyedül voltam amíg anyám haza nem jött.
2023. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

8 éves lehet elsős is meg 3-os is.


Szerintem együtt nagyobb amúgy a hülyeség esélye, mint egyedül, egy gyereket nagyobb biztonsággal hagynék otthon.


8 évesem van, most kezdtem trenírozni az egyedüli közlekedésre, egy-két utcát mehet egyedül kertvárosban.

2023. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van ,én is harapós kedvemben lennék főképpen hogy nem szólt róla ja és 11 évesre nem bízunk 8 évest.alap

11 éves persze haza tud menni és el tud lenni 1,5 órát egyedül bár ez gyereke válogatja .de 8 évest nem biznék rá.

Lányom is 11 évesen volt hogy fél napot egyedül volt de nálunk ő a legfiatalabb mindig van aki elérhető ha kell .

2023. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23, pont erről van szó! Nem szólt róla, csak arról, hogy akkor ő elment, nincsen már otthon. A nagy tud már egyedül maradni, de kettesben azért bizony lehetnek helyzetek…. Ráadásul a kicsi mire megérkeztem meg is fürdött… nagyon ügyesek, de basszus … ilyen még nem volt és bármi történhetett volna….:(

De bizonyára én aggódom túl, de ebben benne van az a fájdalom, hogy nem beszéltük meg….

2023. máj. 17. 11:26
 25/33 anonim ***** válasza:
50%

Képzeld Anyum egyedülálló anyuka volt 25 éve, és bizony ha reggeles volt, öcsémet elvitte oviba én meg otthon maradtam, és mentem egyedül suliba, még 7 sem voltam. Sőt később mikor öcsém is sulis lett együtt mentünk és jöttünk én 8 voltam Ő 6 éves.

Ez teljesen gyerekfüggő, nagyobb fiam 12 éves volt már itthon egyedül rövidebb időre, de Őt enm is lehetett volna sokkal fiatalabban, mert olyan kiszámíthatatlan volt, öccse 7 éves lesz, sokkal megbízhatóbb személyiség.

2023. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
26%
Régen ennyi idős gyerekek már egyedül mentek iskolába, bevásárolni akár, rengeteg volt a "kulcsos" gyerek. Szóval az önmagában, hogy egyedül hagyta őket másfél órára, nem gáz. Szólnia sem feltétlenül kellett róla, de manapság az okostelefon és mobilnet korában azért igazán nem eshetett volna nehezére egy üzenetet küldeni, hogy tudj róla. Túlaggódod szerintem is, de nálunk azért alap dolog lenne egy üzenetet megereszteni ilyen esetben a másik szülő felé, ha nem így volt megbeszélve, hanem pl. közbejön valami, ami miatt a velük levő szülőnek el kell mennie.
2023. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%

Sztem nem aggódod túl! Akik ezt mondják, biztos lapítanának, ha valami abban az időben történik. 10 perc alatt is lehet baj. Igazából a gyerekeket kell ismerni. Én a legidosebbet simán egyedul hagytam kiseb korában is rövidebb időre. A 10 évest nem merném még most sem. Nem tudhatod, mi jut eszukbe, ha tudják, hogy nincsenek kontroll alatt. Ha tudod, hogy meg lehet velük beszélni, meg a 11 éves elég érett, oké. De sztem apa részéről az lett volna a minimum,hogy neked is szól! Ha nem is érsz haza, legalabb tudj róla. Neked meg ehhez van jogod, mivel te meg az anyjuk vagy.

Egyebkent meg törvényileg kiskorút nem lehetne egyedul hagyni!!!

"A bírói gyakorlat szerint azonban nem minősül kiskorú veszélyeztetése bűncselekménynek a gyereknek a rövid ideig tartó felügyelet nélkül hagyása. Ez viszont semmiképp nem ment fel senkit a felelősség alól, ha esetleg mégis történik valami azalatt a pár perc/óra alatt, amíg a gyerek felügyelet nélkül van."

"Általános szempont, hogy az a gyerek, aki még nem töltötte be a 14. évét, jogi szempontból cselekvőképtelen, tehát a szülőt, a gondviselőt vagy a pedagógust terheli a felelősség, ha bármi történik a gyerekkel, amikor egyedül marad. Ez lehet kiskorú veszélyeztetése vagy foglalkozás körében elkövetett gondatlanság.


A szülő felelőssége azonban a gyermek nagykorúságáig, 18 éves koráig fennáll - tájékoztatta a hirado.hu-t Budapest Főváros Kormányhivatala. Veszélyeztetettség esetén bármely szerv vagy személy értesítheti a gyámhivatalt, még a névtelen bejelentést sem lehet érdemi vizsgálat nélkül elutasítani."

Üzenem azoknak, akik azt írták, szegény férjed meg túlaggódod... sztem nem.

2023. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
44%
Na ezert van ennyi életképtelen gyerek..
2023. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

10 és 12 évesen hagytam őket egyedül a covid miatt. Ők megbízhatóak. Mindenki maga ismeri a gyerekét.

A gond, hogy gyerekre gyereket bízni nem okos ötlet. Ha előtte elmondjátok nekik, hogy pl. hogyan tud telefonálni, ha gond van vagy melyik szomszédhoz tud átmenni, illetve ne nyisson ajtót senkinek, akkor talán nem elvetemült ötlet egyedül hagyni őket.

2023. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyedül vannak és mint kiderült, meg is fürdött, mert ügyes. Mi van, ha megcsúszik, mikor kiszáll és bekerített a fejét, esetleg elveszti az eszméletét vagy akármi? Persze, nem erre kell gondolni, de miért ne történhetne meg vagy éhes lesz és úgy gondolja, már tud kenyeret vágni... es sorolhatnam. Akkor a szulo lesz eloszedve, joggal. Ha egyedül hagyod is őket, meg kell velük beszélni, azalatt mit fognak csinálni, mit szabad, mit nem. De itt sztem gázabb nem az, hogy egyedül lettek hagyva, hanem hogy apa nem beszelte meg anyával.
2023. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!