Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbánta valaki, hogy fiatalon...

Megbánta valaki, hogy fiatalon lett anyuka? Ma már máshogy döntenétek?

Figyelt kérdés

21-23 évesen.

Most vagyok 20 éves, jövőre diplomázom.

Vágyom kisbabára kb. kamaszkorom óta, nagyon szeretem a gyerekeket. Viszont tudom, hogy egy saját más, ott nincs az, hogy visszaadom az anyjának, maximum anyukámnak tudnám odaadni néha-néha a sajátomat.


Úgy tervezném, hogy az MSc-t már baba mellett végezném el, levelezőn, és 22-23 évesen lennék anyuka.

Ez mennyire korai? Tartható az egyensúly a család és az egyetem között?


2023. jún. 1. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

22 voltam ahogy szültem a lányomat.nem bántam meg

Most 32 leszek,és azóta már van egy kisfiam is .

Nem dontenék maskepp most sem.

2023. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Bocsi, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok. Én 24 és 26évesen lettem anya. Na én ezt bántam meg, hogy nem elöbb.
2023. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Én azt bántam részben, hogy nem előbb szültem (28 és 31 évesen születtek a gyerekeim). Persze, látom az előnyét is, hogy annó abba a helyzetbe nem lett volna ideális, én is egyetemre jártam még, és a nagyobbik gyerekem többemberes volt, mellette kicsinált volna, ha tanulnom kellett volna, így én örülök, hogy az egyetemet meg utána az átképzést letudtam addigra, mivel 3 évig rengeteget kelt a nagyobbik gyerekem. Ugyanakkor fiatalabban talán jobban bírtam volna. Most 35 vagyok, és most már emiatt sem feltétlenül vállalnék még egy gyereket. Ha hamarabb vállaltunk volna, akkor még lehet, hogy lett volna egy harmadik.


De akkor még a férjem is egyetemre járt, lakásra gyűjtöttünk, meg nekem fontos volt az is, hogy legyen rugalmas, gyerekbarát munkahelyem, ahova visszamehetek, hogy ne kelljen majd szívni az oviba járásos dolgozós malomkerékkel. Ha a pénz miatt nem kellett volna egyáltalán aggódnunk, akkor sokkal előbb bevállaltuk volna.

2023. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs az a hátrány ami überelné a tényt hogy 40 éves koromban már felnőtt lesz a gyerekem.
2023. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskolát fejezd be előbb, utána is fiatal leszel még, és nem jó egyszerre két ilyen nagyon fontos dolgot csinálni egyszerre, mert egyikben sem fogod tudni teljes mértékben beletenni magad.
2023. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Ki lenne a gyerek apja?
2023. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A párom!?:D


A mesterképzés általában már egyszerűbb, a vizsgák sem annyira gyilkosok, de a BSc-t mindenképpen baba nélkül szeretném még befejezni.

Nálunk az anyagi feltételek valamennyire már adottak, így jóval könnyebb helyzetben vagyunk (pl. nekem is, a páromnak is van lakása, az övé ki van adva. Két autónk van, nagyszüleimnek hála passzív jövedelmi források is vannak stb.).

2023. jún. 1. 11:23
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen helyzetben én nem gondolkoznék, ha mindketten vágytok a gyerekre. Az egyetem kemény lesz még egy nyugodt baba mellett is, de fiatal vagy, ha éjjelente buliznál, az is fárasztó lenne:D Meg ha esetleg mégsem bírod, akkor már ott lesz a Bachelorod.
2023. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Basszus ki lenne a gyerek apja 🤣🤣a szomszéd 🤣
2023. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Márpedig a legfontosabb kérdés hogy a kérdező párja akar-e gyereket a közeljövőben.

Erre a kérdező nem tért ki, csak arra hogy ő fiatalon szeretne anyuka lenni. Ez csak 50%.

2023. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!