Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbánta valaki, hogy fiatalon...

Megbánta valaki, hogy fiatalon lett anyuka? Ma már máshogy döntenétek?

Figyelt kérdés

21-23 évesen.

Most vagyok 20 éves, jövőre diplomázom.

Vágyom kisbabára kb. kamaszkorom óta, nagyon szeretem a gyerekeket. Viszont tudom, hogy egy saját más, ott nincs az, hogy visszaadom az anyjának, maximum anyukámnak tudnám odaadni néha-néha a sajátomat.


Úgy tervezném, hogy az MSc-t már baba mellett végezném el, levelezőn, és 22-23 évesen lennék anyuka.

Ez mennyire korai? Tartható az egyensúly a család és az egyetem között?


2023. jún. 1. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azt bánom, hogy nem előbb. 28 vagyok, 1 év alatti babával, és brutál mennyire kevesebbre vagyok képes fizikailag mint mikor 20 voltam. Én nem is értem miért divat mostanában későn szülni, mert ez fizikailag annyira megterhelő amire nem gondoltam tényleg. Cipelni a gyereket, sétálni naponta órákat, elringatni, és akkor a mindennapi alap dolgokat is megcsinálni, totál off vagyok estére. Az hogy a baba mennyibe kerül kb 100 dolgon múlik, de ha észnél vagy akkor nem vészes. Az én gyerekem kedvenc játéka pl a zoknija... :D
2023. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%
20 évesen 2 gyerekem volt, szerettem fiatal anya lenni. Most 44 vagyok 4 éves is a 3.gyerekünk ez is maga a csoda, aki anya akarvlenni mindegy hány éves.
2023. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

20 éves voltam mikor született az első kisfiam

Most született meg a második kisfiam,25 vagyok.

Egy cseppet sem bánom.

Nem szeretnénk több gyereket a férjemmel.

Én amúgy sem vállalnék 30on túl.

2023. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

Egyedül is fel tudnád nevelni a gyereket ha fiatalon szülsz? Előbb talán be kéne fejezni a sulit és pár évet dolgozni, megtakarítani, alapozni. A munkáltatók érthető okokból nem kapkodnak annyira a kisgyerekesekért akiknek mindig a gyerek a kifogás ha le akar lépni melóból, beteg, ide oda kell vinni, ez a baja, az a baja stb.

Az apàval bármi történhet. Ezzel számolnod kell.

Elhagyhat, baleset érheti, lesérül, meghal, súlyos beteg lehet stb. Ezek a dolgok nem csak másokkal történnek meg.

Mérlegelj, hogy egyedül el tudnád e tartani, bebiszittert fizetni amíg dolgozol satöbbi. Ne akard másokra ingyen rátukmálni se. Többnyire még a nagyszülők is aktívan dolgoznak ha fiatalon lesz unokájuk.

Csak akkor vállald, ha ez nem okoz problémát. Egyéb esetben hatalmas felelőtlenség.

Egyébkènt igen, ismerek olyanokat akik megbántàk. Az egyik rokonom 20 évesen szült, egyedül nevelte egy darabig mert a párja lelèpett. Megbànta hogy megtartotta.

Az egyik barátnőm 22 évesen szült ikreket, 6 hónapra rá az apuka egyik nap elment dolgozni és többé nem ment haza. Autóbaleset.

Az egyik barátnőm nővére 21 évesen szülte a fiát. 3 hónappal később a férjénél agydaganatot diagnosztizáltak, 1 év alatt elvitte.

Mind pénzügyi gondokkal küzdenek, stresszelnek, és bizony többször mondták hogy nem kellett volna ilyen fiatalon, mindegyik arra számított anyagilag is, hogy a párjával neveli fel a gyereket.

2023. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!