Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy idővel megszépül...

Az igaz, hogy idővel megszépülnek az emlékek a terhességgel, szüléssel kapcsolatban, ha esetleg nem élte meg annyira jól az anyuka?

Figyelt kérdés

Van egy tavalyi kérdés, ami arról szól, hogy:

"Van olyan, aki az első szülés után azt mondta, nem lesz több gyereke?".

Aztán a kérdező leírta, hogy nagyon rossz terhessége volt, kinyílt a méhszáj, a kisfia meg borzasztó eleven, 3 éve nem aludt át egy éjszakát, stb, és hogy nem tudja, az "mit érez", aki másodszorra is bevállalja ezt az egészet, mert már ő a terhesség elején tudta, hogy ezt biztos hogy nem csinálja végig, és a szülési fájdalmat sem heverte még ki.

De nem azt mondják, hogy elfelejtik a nők a fájdalmat?

Annyi sokan szülnek még 2., illetve 3. gyereket is...

Sőt, mindenki azt mondja, hogy a szülés is simán kibírható.

Most akkor még az az ember a hülye, aki többedszerre is szül?


2023. jún. 17. 08:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
Igen, a szülés után oxitocint termel a szervezet, így az anyuka gyakorlatilag azonnal elfelejti a tortúrákat - elképesztő.
2023. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez vhogy belénk van kódolva, vagy nem is tudom hogyan írjam. Ha mindenki így érezné, egynél több gyereket nem vállalna senki. Márpedig a faj fenntartás, szaporodás érdeke nem ezt kívánja. Amikor az első gyerekemet szültem, engem nagyon megviselt a hosszú vajúdás. Hulla voltam, mire megszületett a kislányom, ekkora fokú megterhelést soha nem éreztem előtte. Akkor mondtam, hogy több gyereket nem szeretnék. De az az érzés viszonylag hamar elmúlt. Rá 2 évre megszületett a második gyerekünk. Többet nem szeretnénk, de ennek inkább anyagi, meg a korommal kapcsolatos oka van. Amúgy simán bevállalnék harmadikat is.
2023. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor sokan miért vállalnak ezért csak 1 gyereket?

Pedig állítólag mindenki elfelejti még a traumatikus szülést is.

2023. jún. 17. 08:26
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

"állítólag mindenki elfelejti még a traumatikus szülést is"

Azért ez erős túlzás. A fájdalomra nem emlékszem olyan élesen, de a traumatikus szüléseimre igen. Többször nem akarom átélni, úgyhogy nem lesz harmadik gyerek.

Egyébként sem ok a fájdalom elfelejtése ahhoz, hogy eggyel több gyerek legyen. Fel is kell azt nevelni.

2023. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Arról hallottál kár, hogy a gyereket el is kell tartani pl.?


A szülés az egyik legkönnyebb része a gyermekvállalásnak.

2023. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Vki amúgy is csak egy gyereket szeretne, főleg ebben a világban. A környezeti tényezők is közbe szólnak. Meg vki viszonylag későn szül, utána már kockázatos lenne. Meg vkinek már egy gyerekkel is nehéz, úgy érzi, elég az is. Szóval sok oka lehet.
2023. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhességem rossz volt, nagyon szenvedtem, kórházban is feküdtem kétszer, a szülés bár iszonyatosan fájt másokéhoz képest nagyon is könnyű volt, gátvédelemmel, viszont a fiam 1 éve nem alszik. A világon mindent végigpróbáltunk már vele, de akkor is csak makro alvásai vannak, minimum 15x ébred éjszakánként, a napközbeni 1-2 órás alvásából is megébred legalább 3x…

Nekem is mindenki azt mondja, hogy majd később máshogy gondolom és tuti, hogy akarok majd még egyet, de teljesen abszolút kizártnak tartom, hogy majd az első átaludt éjszaka után az legyen az első gondolatom, hogy na jöhet a következő :D (+ apuka is csak dísznek van, egy év alatt sikerült 0 azaz NULLA pelenkát kicserélnie, 0 fürdetést megcsinálni, 1 sétát, 0 etetést a hozzátáplálás óta, 0 gyógyszer beadást, 0 gyerekülésbe kötés, igaziból minden nulla ami dolog :D )

Egyébként, tényleg könnyű felejteni a rosszat, de én pont ezért azonnal túl is adtam minden babaholmin amit kinőtt, hogy eszem ágában se legyen vállalni még egyet. Így pedig, hogy újra be kellene ruházni egy csecsemőre talán tényleg nem fogok akarni :D

Talán ha más lenne az apja, de egy új férfi meg totál lutri. Őt sem ilyennek képzeltem mert nagyon törődő és gondoskodó, és velem tényleg az a mai napig, de a gyerektől mintha félne vagy nem is tudom…


Mondjuk én már akkor is mondtam, hogy nekem aztán nem lesz több, amikor hozta a nővér az anti D injekciót és nagyon nem akartam, de ő is azt mondta, hogy dehogynem lesz :D Pedig tényleg nem.

2023. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vállalnak tudatosan csak 1 gyereket. Ezek között vannak akik azért, mert traumatikus szülése volt.

Az idő sok mindent elfeledtet, nem csak a szülési fájdalmat (pl.:gondolj bármilyen korábbi sérülésedre). Elvileg ott a hormonok besegítenek, de sokat "segít" az is hogy az elején kevés az alvás és sok a stressz, hogy vajon jól csinálja-e a friss anyuka. Ezek miatt nincs idő se energia nagyon gondolkozni.

A saját szülésemet kb. 2-3 hónappal később kezdtem fejben feldolgozni, akkor villantak be dolgok a szülésről és a kórházi tartózkodásról.

El nem felejtettem egyébként, hogy mennyire rossz volt a felépülés, de a konkrét fájdalmat nem tudom felidézni, hogy milyen érzés volt.

Egy gyereket terveztem, nem lesz több.

2023. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, de akkor sokan miért vállalnak ezért csak 1 gyereket?"


Miért kellene egynél több? Nem mindenki ci....ca

2023. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!