Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy idővel megszépül...

Az igaz, hogy idővel megszépülnek az emlékek a terhességgel, szüléssel kapcsolatban, ha esetleg nem élte meg annyira jól az anyuka?

Figyelt kérdés

Van egy tavalyi kérdés, ami arról szól, hogy:

"Van olyan, aki az első szülés után azt mondta, nem lesz több gyereke?".

Aztán a kérdező leírta, hogy nagyon rossz terhessége volt, kinyílt a méhszáj, a kisfia meg borzasztó eleven, 3 éve nem aludt át egy éjszakát, stb, és hogy nem tudja, az "mit érez", aki másodszorra is bevállalja ezt az egészet, mert már ő a terhesség elején tudta, hogy ezt biztos hogy nem csinálja végig, és a szülési fájdalmat sem heverte még ki.

De nem azt mondják, hogy elfelejtik a nők a fájdalmat?

Annyi sokan szülnek még 2., illetve 3. gyereket is...

Sőt, mindenki azt mondja, hogy a szülés is simán kibírható.

Most akkor még az az ember a hülye, aki többedszerre is szül?


2023. jún. 17. 08:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
3 éve szültem és most újra terhes vagyok, pedig borzasztó fájdalmas szülésem volt és azóta se aludtam át egy éjszakát sem. Szóval nem mondanám, hogy elfelejtettem a szülésélményt meg a többi nehézséget, de a fizikai fájdalom elmúlik természetesen, így az ember nem gondol rá minden nap, hogy milyen szar volt akkor.
2023. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én jól éltem meg, de több hónappal később rájöttem, hogy van bennem hiányérzet, gyász, szomorúság a szüléssel kapcsolatban, akkor persze már a gyakorlatban mindegy volt. Sokat beszéltem róla, feldolgoztam. A terhességem se volt idilli, egy korábbi vetélés miatt az egészet végigaggódtam sajnos. Mégse a terhesség és a szülés miatt nem szeretnék másodikat, hanem mert most szuper a (3 éves) fiammal, nincs hiányérzetem és nem akarom a figyelmemet, kapacitásomat megosztani.
2023. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
53%

Egy éves a kislányom. Borzasztóan viseltem a terhességem utolsó hónapját (meg az első trimesztert), olyan szülésélményem volt, hogy azt hittem sosem heverem ki (pedig problémamentes volt alapvetően) és a bébiblúz kitartott 8 hétig. Minden áldott nap zokogtam órákat és a kislányom 4 hónapos koráig borzasztóan szorongtam, ha kettesben maradtam vele. Ezeket az ember szerintem sosem felejti el. Egy kicsit enyhül és az idő előrehaladtával egyre jelentéktelenebbé válik, mert a jelenben élsz, a jelen feladataira koncentrálsz. (Néha túlélésért küzdve. :D)

Én ha tehetném nem szülnék újra. Ha lehetne, olyan 9-10 hónaposan szeretném a kezembe kapni készen a második saját gyermekünket. De nem lehet. Én pl. rettegek attól, hogy ezt újra átéljem, mégis be fogom vállalni, mert szeretnénk még egy gyereket és mert a gyerekem többet ad, mint amit az a kvázi rövid időszak elvesz. Borzasztó volt (nekem), mégis egy csoda akárhogy is nézzük.

2023. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A szülés egy dolog, de a terhességi sok szart nem felejti el az ember.


Konkrétan 6 hónapon át 0-24 émelygés, hányás, fogyás, reflux, a fogaimat hagyjuk, mert a napi hányás teljesen tönkreb...ta és nem kevés pénzbe kerül majd megcsináltatni.

Az utolsó négy hétben szigorú fekvés, majd benn fekvés, kb nagy dologra nem mehettem ki, olyan szigorral.


Úgyhogy nem, köszi, még egyszer erre nincs szükségem.


"Áh, a következő biztosan könnyebb lesz" - nem érdekel, milyen lenne, ez az egy nettó szrság elég volt, hogy ne akarjam ezt magamnak ismét.

2023. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#24, sajnálom, ebben az esetben tényleg meg lehet érteni :(


Ezt nem okoskodásként írom, de az interneten már olvastam a fogak megromlásáról a terhesség alatt, és az egyik fogorvos azt mondta - vagyis jobban mondva írta - általában az a baj a kismamáknál, hogy hányás után rögtön megmossák a fogukat, és ez károsítja a zománcot.

Szóval nem törvényszerű, hogy mindenkinek megromlanak a fogai, inkább szerintem nagyrészt genetika is, hogy kinek milyen erős a csontja.

2023. jún. 18. 18:43
 26/26 anonim ***** válasza:
Így van ez igaz. Terhes vagy?
2023. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!