Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy idővel megszépül...

Az igaz, hogy idővel megszépülnek az emlékek a terhességgel, szüléssel kapcsolatban, ha esetleg nem élte meg annyira jól az anyuka?

Figyelt kérdés

Van egy tavalyi kérdés, ami arról szól, hogy:

"Van olyan, aki az első szülés után azt mondta, nem lesz több gyereke?".

Aztán a kérdező leírta, hogy nagyon rossz terhessége volt, kinyílt a méhszáj, a kisfia meg borzasztó eleven, 3 éve nem aludt át egy éjszakát, stb, és hogy nem tudja, az "mit érez", aki másodszorra is bevállalja ezt az egészet, mert már ő a terhesség elején tudta, hogy ezt biztos hogy nem csinálja végig, és a szülési fájdalmat sem heverte még ki.

De nem azt mondják, hogy elfelejtik a nők a fájdalmat?

Annyi sokan szülnek még 2., illetve 3. gyereket is...

Sőt, mindenki azt mondja, hogy a szülés is simán kibírható.

Most akkor még az az ember a hülye, aki többedszerre is szül?


2023. jún. 17. 08:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze, tisztában vagyok vele, hogy NEM CSAK a rossz terhesség & szülés az oka annak, ha valaki nem vállal több gyereket.

Nyilván figyelni kell az anyagiakra, a teherbírása, hogy mennyi gyerekkel bírnak el, mert fel is kell őket nevelni, igen.

Én most nem ezekről az okokról írtam, hanem arról, hogy az illető, aki a kérdést kiírta, még másokat néz le azért mert többedszerre is bevállalják a terhességet és a szülést, csak mert ő nem heverte ki a rossz élményt.

2023. jún. 17. 08:46
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem is inkább a szülés utáni nem alvás volt a visszatartó erő, a terhességem jó volt, a szülés megviselt ugyan, de tudtam, hogy nem lesz egy leányálom, így nagyjából ilyenre számítottam. Viszont utána most már 15 hónapja nem igazán alszom, segítségem is kevés, így engem inkább ez a része gondolkodtatott el a testvér-dolgon. Viszont úgy voltam vele, hogy most benne vagyunk, hozzá vagyok szokva, később biztosan nehezebben viselném újra futni ezeket a köröket, úgyhogy januárban születik a második baba.
2023. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

És miért érdekel téged az, hogy más mit gondol?

Én még saját magamat is hülyének tartottam, hogy azok után, ami az első terhesség és szülés alatt történt, bevállaltuk a másodikat. És bizony minden egyes hányás, és ismételt kórházi bennfekvés során átkoztam magam.

Ahogy közeledett a szülés rettegtem, mi lesz.

Nem szimplán nehéz szülés volt az első, hanem tokatól bokáig szakadós, sérült gyermeket eredményező "élmény", úgyhogy joggal tartottam baromnak magam, hogy kockáztatok.

Másodjára szerencsém volt, egészséges csodálatos gyerekem lett, akit nem cserélném semmiért.

De még ma is hülye döntésnek tartom, amin csak a mák segített, hogy ne legyen katasztrófa.

2023. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem felejtettem el, hogy szar volt a szülés, csak a fájdalomra nem emlékszem, hogy milyen volt, de tudom, hogy úgy éreztem, hogy mindjárt meghalok. Pedig három éve volt már. Nem ezért nem lesz másik gyerek, hanem sok minden más ok miatt.
2023. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

Jó szülésem volt, szuper terhességem. Mégse akarok többet :P

1.5 éves múlt a fiam. Volt egy kb 2.5 hónap az utóbbi fél évben, amikor könnyű is volt vele, meg át is aludta az éjszakát, de előtte és utána, katasztrófa, legalábbis számomra. Akaratos, nyűglődő, nem az a gyerek akinek a figyelmét könnyen el lehet terelni, korai dackorszak 16 hós korától, ha belelovallja magát nincs az az isten ami kihozza a az üvöltésből (és értelemszerűen végigpróbáltam az ajánlott dolgokat).

Semmit nem tudok tőle csinálni ha itthon van. Nemrég költöztünk, a kertben azt hittem majd ellesz, persze sose marad mellettem, mindig elmegy és vmi veszélyes butaságot kitalál, rúg, üt ha megmondom hogy ezt-azt nem szabad. Csak egy normális (korai dacos) gyerek, de nekem sok.

Visszamentem dolgozni is, családi teendők is vannak (rokonápolás, szerencsére nem naponta), a munkám is komoly, figyelmet igénylő. El se tudom képzelni hogy én még egy gyerekkel zsonglőrködjek, alig várom hogy ő nagyobb és értelmesebb legyen.

2023. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
48%

15, van egy rossz hírem: önmagában az, hogy idősebb lesz, nem fog segíteni.

Ahhoz bele kellene feccölni most is egy kis időt és energiát, és nem megúszásra játszani.

2023. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem aki többet szül annak nem fájt annyira, mint nekünk, akik 10-15 év után is azt mondják, hogy kösznem. Nem kell ahhoz felidézni a fájdalmat hogy tudjam, hogy soha többé nem akarom átélni.
2023. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem szépült meg és nem felejtettem el, de mivel 2 gyereket akartunk így nem volt más választásom
2023. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a 2. Szülésnél újra fel kellett dolgoznom az elsőt, mert akkor jöttem rá, hogy ja, így is lehetett volna az elsőnél. A 2. viszonylag háborítatlan, tényleg kellemes szülés volt, míg az elsőnél csak sodródtam az árral, elfogadtam mindent, hisz csak jobban tudják az ott dolgozók, stb... És úgy jöttem ki, hogy hát, ez így sikerült, nem volt jó, de nem haltam bele, és végre ott a babám, lekötötte az összes figyelmem. Első éjszaka rémálmom volt, mert újra és újra átéltem a szülést, csatakosra izzadtam álmomban, de mégis úgy gondoltam rá, van akinek sokkal rosszabb, még meg is úsztam ennyivel. A 2.nál komolyan csak az elsőre tudtam gondolni, miért csinálták ezt vagy azt, miért nem lehetett az is ilyen. Alapból 2t terveztünk.
2023. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%
Amikor kitoltak a műtőből és jött az orvos meglátogatni, közöltem vele, hogy ez volt az első és utolsó szülésem. Nem is lett több gyerekem. Képtelen lettem volna újra végigcsinálni.
2023. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!