Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magyar lakosság hány százalé...

A magyar lakosság hány százaléka lehet "besikerült" gyerek?

Figyelt kérdés
Tehát olyankora gondolok, akik szülei nem tudatosan tervezték a családalapítást/fogantatást, hanem csak úgy sikerült. A kérdés szempontjából irreleváns, hogy a szülők végül együttmaradtak-e, vagy hogy milyen családi körülmények között nőtt fel.

2023. júl. 8. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg csak becsulve se lehet megmondani
2023. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 47. ***** válasza:
42%
Az emberek között biztos, hogy magasabb százalékban, mint a cigányok között. Segélyért purdét csak ők potyogtatnak.
2023. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

A házasságon kívül született gyerekek igen nagy többsége az lehet. Persze nyilván lehet gyereket tervezni tudatosan házasság nélkül is!

Viszont arra szerintem nagyobb az esély, hogy ha nem házasok a szülők, akkor becsúszott.

Ugyanez a terhesség kiderülése után hirtelenséggel köttetett házasságokra is szerintem.

2023. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A harmincas éveim elején járok, és azt vettem észre, hogy a közeli ismerőseim körében született gyerekek fele nem volt tervezett, számszerint 8ból 4.


Vajon globális, vagy országos szinten is hasonló lehet az arány, vagy ez csak egy szélsőséges példa a túl kevés minta miatt?

2023. júl. 8. 12:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Házasoknál inkább a többedik gyerek szokott "besikerülni".

A mi családunkban a húgom 3. gyerekként ilyen volt. A szomszédban a 3. gyerek szintén (nem titkolta a nő). Sógornőméknél a 3. úgyszintén nem tervezett.

2023. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

A védőnőm szerint a 3.gyerekek már általában már nem tervezettek. Erre én is példa vagyok, 3.ként születtem, nem tervezetten.

Férjem 2.gyerek, őt se tervezték.


3, mi alapból csak úgy akartunk házasodni, ha összejön a tervezett gyerek. Addig nem láttuk értelmét. Azért gondolom vannak még páran így, mi.

2023. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Biztos hogy sokkal több a nem tervezett gyerek.

Ugyanis a mélyszegénységben élő, tájékozatlan embereknél akiknek nincs is megfelelő tudásuk a védekezésről vagy egyszerűen olyan szegények hogy nincs pénzük megfelelő eszközökre, ez szerintem elég gyakori. Aztán ugye ők elég sokan vannak az országban és nem is állnak meg egynél.

És akkor még ott vannak azok akiknek a tudásuk is meglenne meg az eszközeik is, mégis felelőtlenek és úgy csúszik be.

Ezeket ha összevetjük biztos vagyok benne hogy több a nem tervezett. De hivatalos statisztikát nem tudok.

2023. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Anyámnak minden gyereke házasságban született, de egyiket sem tervezte. Ez így összesen 6 gyerek velem együtt. Elvetetni meg sajnált volna minket.
2023. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Diplomás szülők gyerekei vagyunk mindketten a párommal, házasságban, jó körülmények közé született az összes gyerek. Az én családomban 4 gyerek nem volt tervezett (2 igen), az övében 1 nem (2 igen). Én nem tudom, ezek mit hogy csináltak, nekünk 10 év együttlét alatt annyi gyerekünk lett, amennyit szerettünk volna és terveztünk.
2023. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2023. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!