Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most komolyan ilyen szuper...

Most komolyan ilyen szuper babák vannak a lakosság 99%-ban?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, sokszor itt is, hogy külön altatjak a babajukat és szinte a 6. Héttől végig alussza az éjszakát...


Nálunk nincs mód külön szobára, meg nem költözünk át a házunkban, ergo marad a közös szoba. No úgy kezdtük, hogy az elején kiságyba tettem, de mindig felebredt, sírt veszettül és mióta velem alszik azóta átalussza az éjszakát.


No de mi ez a sok, külön szobába a alszik, 6 hetes kora óta nem kel éjszaka dolog? 99%ban kajak mindenkinek olyan hihetetlen jó babája van, hogy át se kell menni? Nem volt egy hiszti se, hogy egyedül alszik, semmi sírás? Valaki volagostson fel, mert azért elég ekkeserito, hogy pl az én babám tok máshogy reagált arra, hogy a kis ágyába akartam altatni. Mielőtt valaki azt írja az én igényem, ez nem így van, hiába szeretek vele aludni, én az elején megprobaltam, a gyerek más hogy gondolta.


2019. okt. 30. 19:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért, a telefon atírja a szavakat és néha zagyvaságot ad ki...
2019. okt. 30. 19:03
 2/73 anonim ***** válasza:
90%
A babák mások. A fiam külön szobában aludt, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát (már 7 éves, sosem volt vele gond). Nem volt sírás sosem, ő ilyen. Ismerek olyan babát, aki 6 hetes és alig alszik éjjel sem nappal sem. Ő meg olyan. Nem igazán értem a felháborodásod, ezt gondolom tudtad, hogy az emberek (így a babák is) különbözőek.
2019. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
44%
Mi lenne? Nettó hazugság.
2019. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
45%

Minden gyerek más- Én szerencsés voltam, mert a fiam nem igazán volt sírós baba. Eleinte a mi szobánkban volt a kiságya, de akkor sem igazán kelt fel éjszaka, hogy éhes. De én mivel első baba, azt olvastam, hogy 4 óránként etetni kell, állandóan felébresztettem, hogy megetessem. Olyan 2 hónaposan nem ébresztettem fel. Nem sírt, átaludta az éjszakát. Szerencsés voltam, mert utána műr nem is igényelte (ha egyáltalán igényelte valaha is) az éjszakai evést. 4 hónapos korától külön volt a kis szobájában. Először igazán sírni 5 hónaposan hallottam, amikor 2 oldali tüdőgyulladása volt. Akkor pár napig éjszakáztunk vele.

Húgom kisfia viszont végig sírós baba volt. Még 1 évesen is éjszaka felkelt sírni. Sok gondja volt vele.

Sogórnőm meg elrontotta. Eleinte a kisfia ellett volna külön is, de mindig maga mellé vette az ágyba. Később már nem is akart a kiságyában aludni. Ma a kisfiú 8 éves, de még mindig az anyjáék ágyában alszik, nem hajlandó a saját ágyában aludni.

Barátnőm kislány is olyan volt mint a tied. De ő nem akarta, hogy velük aludjon, mert elmondta, sokat forgolódik, fél, hogy ráfekszik. Így majdnem 3 hétig nehezen de elérte, hogy a kislány a saját ágyában aludjon. Eleinte sírt, de nem kapta fel.

2019. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém 14 hónaposan aludta át először. Valaki tényleg szerencsés, és pár hetesen vagy "első naptól fogva" (😏) alszik, valaki meg hazudik. Volt már velem olyan, hogy a másikkal ellentétben őszintén elmeséltem, hogy még mindig kel a kicsi, pár perc múlva meg elkottyintotta, hogy azért az övé is kel ám. Aztán magyarázkodás stb.😀 Ne törődj vele, majd alszik, ha itt az ideje.
2019. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő nagyon jó alvó, a nagy pont 6 hetes korától alszik 12 órát egyben (azóta is), a kicsi 10 hetes korától ugyanennyit, mindenki a saját szobájában. A mozgásfejlődésük is gyors, ügyes, okos, mosolygós babák. Más oldalról megközelítve azonban: a nagy hasfájós volt és borzasztóan rosszul viselte a fogzást, annyira, hogy az idő sem szépítette meg. Heteket üvöltött végig mindkettő miatt, illetve ő nappal nem aludt szinte semmit 6-7 hónapos koráig. A kicsi pedig az evéssel szenved, ha rajta múlna, reggel szolizna egyet és annyi, töredékét sem eszi meg az elvártnaj. Emellé szívbeteg, 3 hetes kora óta napi gyógyszert szed.


Jobban örülnék egy rosszul alvó, de egészséges babának, és a nagy hasfájását és fogzását is átugranám.

2019. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém lassan két éves és minden éjjel többször teli torokból üvölt. Az óvodás se volt könnyebb baba, sőt még ma is ébred, átjön hozzánk, sír ha pisilni kell, stb. Egyáltalán nem minden baba jó alvó.
2019. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
52%

A baba ahhoz szokik, amihez szoktatják! Ha első perctől következetesen a saját ágyában és a saját szobájában altatják, akkor azt fogja megszokni. És a következetesség nem azt jelenti, hogy ha sír, akkor kikapom és viszem a szülői ágyba. Ha sír, akkor is a kiságyban kell altatni és ott megvigasztalni.

Az én kisebbik lányom is rendkívül rossz alvó volt, néhány hónapig hasfájós is, de mégis a kiságyában aludt, nem fektettük be magunk közé, mert első perctől megbeszéltük, hogy az az ő szobája, az ő ágya, ott fog aludni. Ugyanígy csináltuk mind 3 gyerekünkkel, pedig mondom, egyikük sem volt egy hű de nagy alvó.

Persze egyszerűbb lett volna néha inkább csak magunk mellett altatni őket, de a következetesség nem itt kezdődik.

Szóval én teljes mértékig egyetértek azzal, hogy a hitvesi ágyban való altatás max a szülők igénye, mert hát nincs kedvük akár 10 percenként menni a síró gyerekhez, így kényelmesebb és egyszerűbb, NEKIK! És nem a gyereknek.

2019. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj utolsó, én nem fogom hagyni, hogy a babám uvoltson a kiságyban, mert egyszerűen nem nyugszik meg arra, ha csak simogatom. Úgy hogy én csak azzal nem értek egyet, hogy sírni hagyom... ez a treningeles, egy babánál, aki 9 hónapig burokban volt. Köszi mindenkinek amúgy. Igazándiból annak van könnyű dolga külön altatasnal, akinek azért jól alkalmazkodik a babája. Szerintem a baba jól jelzi (ettől független nyilván van, hogy a szülő valamit rosszul csinálhat és úgy szokja meg.) és utoljára leirom: nagyon nem jött be, hogy ordít a gyerek és már fulladozik. Nem 2 p volt, hanem 2 3 hét. Így maradtam a leirtaknal, velem éjszaka nem kel fel. Ez van, igazat adok előzők, minden baba más, el kell fogadnom. A 2.nal is azért beprobalkozom.. Hátha 🤔
2019. okt. 30. 19:59
 10/73 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem 5 hetes korától 23-5ig aludt. Cicin elaludt 9 körül, betettük az ágyába és csak 11-kor ébredt, megint elaludt a cicin, majd 5-kor ugyanez és 8 órakor ébredt fel teljesen. Vele egy szobában voltunk, külön ágyban.

A második gyerekem 2-3 óránként ébred születése óta. Most 2 éves és egy kezemen meg tudom számolni az átaludt éjszakákat. 1 éves koráig ő is egy szobában aludt velünk külön ágyban.

Szóval szerintem gyerekfüggő és nem feltétlenül nevelés/szoktatás kérdése.

2019. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!