Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van vele úgy, hogy ha...

Más is van vele úgy, hogy ha nem lehet saját gyereke, ne legyen örökbefogadott sem, inkább ne is legyen akkor egyáltalán?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is csak sajátot szeretnék.
Igen, bár én egyáltalán nem szeretnék, még sajátot sem.
Nem, én szívesen örökbe is fogadnék.
51 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk kicsit nehezen jött a baba, ezért annak idején szóba került ez a kérdés. Akkor én is így gondolkodtam, mint te most.

Azóta, hogy nevelem a gyerekeimet (mert kettő is összejött), már úgy vagyok vele, hogy ennek nincs jelentősége. Minden kisgyerek szeretetre vágyik és mindegyik a szeretetre szeretettel válaszol. És csak ez számít.

2023. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem, miért ne lehetne örökbefogadni? Vegyük például az állattartást. A kutyákat nagyon szereted, családtagként tekintesz rájuk, mégse te szülted őket. Akkor miért nem fogadsz örökbe? Elég szomorú, hogy inkább nem fogadtok örökbe, ha már sajátod nem lehet. Csak a dns-e lenne más, attól még ugyanúgy szerethetnétek egymást, meglenne a kötelék stb. Esélyt se adtok neki... Ők is ugyanúgy megérdemlik a szeretetet, a családi légkört, saját otthont stb.
2023. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Majd mindenki maga eldonti, hogy neki mi a megfelelo
2023. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Nekünk a párommal pont a saját gyerek vállalása nem fért össze az elveinkkel így örökbefogadtunk.
2023. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
4es, milyen elvvel nem fért össze? Általában egészségügyi oka van, elv miatt még nem hallottam hogy van aki nem vállal gyereket
2023. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

#5

Azzal, hogy nem felelősségteljes döntés saját gyereket szülni, amikor túlnépesedik a Föld meg tele vannak az árvaházak. Egyszerűen nincs észérv mellette , hogy az állatias ösztönöknek átadd az irányítást és ezzel hozzàjárulj a bolygónk pusztulásához. Lemásztunk màr a fáról szóval nem úgy kéne viselkedni mintha még mindig ott ugrabugrálnánk banán utàn kajtatva. 😅

2023. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Ja, te vagy a "tele vannak az árvaházak" válaszadó. Ezt sok kérdéshez leírod, mi meg, hogy nincs már árvaház régóta


Oké, elfogadom az indokot. :)


Vegán vagy amúgy?

2023. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

6-os!


Afrikából fogadtatok örökbe?

2023. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

8

Nem. Itthon. Semmi értelme onnan örökbe fogadni amikor itt is tele vannak a gyermekotthonok. No

2023. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
2# te hány gyereket fogadtál örökbe ?
2023. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!