Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dada vagy a nagyszülői,...

Dada vagy a nagyszülői, rokoni segítség vált be nálatok jobban a gyerek(ek) körül?

Figyelt kérdés

Kislányunk 10 hetes, eddig max. 1-2 órákat volt nélkülem, nélkülünk, akkor is a nagyszülőkkel, dédszülőkkel.


Az ősztől tartok, a férjem is többet fog dolgozni (a pici 2 hónapos koráig nem dolgozott egyáltalán, de most is inkább csak félgőzzel, nyáron így szokta). Félek, hogy mennyire lesznek majd könnyen managelhetők úgy a mindennapok, ezért gondolkoztunk azon, hogy heti pár órára felvennénk egy dadát, aki napközben tudna segíteni a baba körül.

Anyukám pedig erre a feladatkörre lelkesen jelentkezett... Szeretem, imádom, de a mi kapcsolatunk az tipikusan a "két dudás egy csárdában", neki is vannak határozott elképzelései mindenről, nekem is, aztán összeveszünk. Amíg el nem költöztem otthonról, rengeteget veszekedtünk, bár ott a kamaszkor is közrejátszott. Mióta külön élek és heti 1-2x találkozunk, úgy minden jó.

Sőt, általában próbálom úgy szervezni, hogy mi menjünk a babával hozzájuk, mert ha ő jön át, elkezd rendezkedni, pakolni, amitől én rosszul vagyok. Pl. kipakolja a teljesen teli mosogatógépet, mert hogy "egyszerűbb azokat kézzel elmosni". Vagy nekiáll átrendezni a polcokat, mert szerinte az úgy jobb. Apróságok, tudom, de az én házam, ha én két tányér miatt akarom elindítani a mosogatógépet, akkor is elindítom.


De közben az unokájáért rajong, a pici is érte. Már elkényezteti, már amennyire egy ekkora babát lehet. Örülök a kapcsolatuknak, ezért sem tudom, mi lenne a jó döntés.


2023. aug. 4. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Dolgozni mesz vissza ? Vagy miert nem megy ellatni a gyereked ??
2023. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Heti 2x2 óráról beszélünk kb.
2023. aug. 4. 13:25
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Egyedül megoldottam 😅

2 gyerekkel (2.5év különbséggel) is


Amikor a kicsivel voltam terhes, arra a párszor 1 órára ment a nagy a mamához, nem szivesen.

2023. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Férjem reggel 7tol este 6ig dolgozik. Egy 2,5 évessel és egy 2 hetessel vagyok itthon. Valahogy mégis sikerül menedzselni a dolgokat.

Ha heti 2szer kellene segítség, akkor szerintem a mama legyen. Ha a gyerekre vigyáz úgysem lesz ideje mosogatni és pakolni.

2023. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze, nem kétlem egy percig sem, hogy egyedül is menne! :)
2023. aug. 4. 13:32
 6/15 Bogica0616 ***** válasza:
56%
Én sem értem csak úgy, mint az 1 válaszoló. Mihez kell a segítség vagy miért? Mert ha csak neked legyen pihenő időd akkor nem kell félned majd apuka ellátja addig, minek ahhoz segítséged hívni, ha meg dolgozni kell menned dada, mivel anyáddal nem felhőtlen már most sem a leírt kapcsolatod. Mi lesz még később, hozzá táplálás és társai. Az ingyen vigyázásnak sokkal nagyobb ára van ez a tapasztalatom.
2023. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha 2*2 orarol van szo, akkor meg minek ez a hiszti ? Hivd el anyukadat.
2023. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem értem. Munka miatt vagy kikapcsolás miatt? Mindegy is. Végülis nem ez a lényeg. Ha máshogy nem megy akkor dada. Én nem tudnék idegenre bízni a gyerekem. De ez én vagyok. Esetleg anyukádhoz átmenni és ott lenni? Saját lakásbna ha nem tudja betartani én tuti nem a nagyit hívnám. Márcsak magam miatt sem, mert a gyerek is érezné a feszkót.
2023. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Apukája napközben keveset tud itthon lenni, meg néha esetleg elmennénk kettesben is valamerre. Vagy ha délután itthon lesz a férjem, inkább együtt lennénk már, hármasban.


Ez csak tényleg egy kis szusszanásnyi "me-time" lenne a hétköznapokban nekem.

2023. aug. 4. 13:35
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Az nem játszik hogy átviszed a picit a nagyihoz? És akkor van dada is de nem nálatok van nem tud rendezkedni.
2023. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!