Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dada vagy a nagyszülői,...

Dada vagy a nagyszülői, rokoni segítség vált be nálatok jobban a gyerek(ek) körül?

Figyelt kérdés

Kislányunk 10 hetes, eddig max. 1-2 órákat volt nélkülem, nélkülünk, akkor is a nagyszülőkkel, dédszülőkkel.


Az ősztől tartok, a férjem is többet fog dolgozni (a pici 2 hónapos koráig nem dolgozott egyáltalán, de most is inkább csak félgőzzel, nyáron így szokta). Félek, hogy mennyire lesznek majd könnyen managelhetők úgy a mindennapok, ezért gondolkoztunk azon, hogy heti pár órára felvennénk egy dadát, aki napközben tudna segíteni a baba körül.

Anyukám pedig erre a feladatkörre lelkesen jelentkezett... Szeretem, imádom, de a mi kapcsolatunk az tipikusan a "két dudás egy csárdában", neki is vannak határozott elképzelései mindenről, nekem is, aztán összeveszünk. Amíg el nem költöztem otthonról, rengeteget veszekedtünk, bár ott a kamaszkor is közrejátszott. Mióta külön élek és heti 1-2x találkozunk, úgy minden jó.

Sőt, általában próbálom úgy szervezni, hogy mi menjünk a babával hozzájuk, mert ha ő jön át, elkezd rendezkedni, pakolni, amitől én rosszul vagyok. Pl. kipakolja a teljesen teli mosogatógépet, mert hogy "egyszerűbb azokat kézzel elmosni". Vagy nekiáll átrendezni a polcokat, mert szerinte az úgy jobb. Apróságok, tudom, de az én házam, ha én két tányér miatt akarom elindítani a mosogatógépet, akkor is elindítom.


De közben az unokájáért rajong, a pici is érte. Már elkényezteti, már amennyire egy ekkora babát lehet. Örülök a kapcsolatuknak, ezért sem tudom, mi lenne a jó döntés.


2023. aug. 4. 13:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a válaszolók egy részét. Nem az volt a kérdés, hogy ki mennyire ügyes és oldja meg egyedül a gyerekeket és a háztartást, hanem hogy ebben a helyzetben melyik lehet a jobb megoldás.

A kérdező segítséget szeretne igénybe venni, senkinek nincs hozzá köze, hogy miért van ez így.

Heti 2x2 órára én megkockáztatnám anyukádat, próbáljátok meg, aztán ha továbbra is dirigálni próbál a te otthonodban, akkor váltasz bébiszitterre.

2023. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Bogica0616 ***** válasza:
26%
Már megírtam a 6 válaszomban, amit le is pontoztál szépen. hogy ha ilyenre van szükséged és van pénzed és kedved is hozzá akkor dadát fogadj. Írtad, hogy anyukáddal nem fértek meg egyűt. Akkor fogadj fel egy dadát a pénzért azt fogja tenni, amire megkéred, de ezt magádtól is érezhetted, nem kell ehhez idegenek véleménye.
2023. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez attól függ. Ha elakarsz menni olyankor kávézni, fodrászhoz,vagy ha otthon akarod a lakást nyugodtan rendezni akkor is vidd át.

Ha csak leülnél olvasni/festeni otthon, akkor dada.

2023. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Szörnyen frusztráltak lehetnek, akik azért is leszólják a kérdező, mert heti 4 órát a gyereke nélkül töltene. Nem mintha bárkinek közé lenne hozzá, hogy alszik, főz, takarít, fest, vagy dolgozik. Nekem anno anyukám átjött és elvitte egy nagy sétára a babát heti 1-2x. Ez így pont jó volt, nem is rámolta át a lakást, nekem se kellett sehova mennem. Általában ilyenkor gőzerővel kitakarítottam a lakást, plusz hajat mostam, hogy embernek érezzem magam. Szerintem érdemes lehet először megpróbálni anyukádat, ha ennyire szeretik egymást, ez a gyerekednek is jól fog esni. Ha nagyon túlbuzgó, jöhet a fizetett segítség.
2023. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A mamával első körben le kell ülni beszélni egy kávé mellé és a határokat lefektetni. Más lakásában nincsen átpakolás, rendezkedés. Illetve azt lehet még neki mondani, hogyha ez neki nehéz megtartani, akkor inkább átviszed hozzá a gyereket.

Igazából mindegy ki vigyáz rá, ha azt szeretettel teszi. Az ember társas lény, az ősidők óta közösségben él, nevelkedett, nem izoláltan egy szülővel. Heti pár óra belefér egy állandó emberrel.

Nekem végül Bebiszitter lett a gyerekem 2 éves korától. Eleinte azért , mert a tesoval a terhességem alatt feküdni kellett egy ideig, később meg annyira megszerette a kisfiam, hogy ő maga kérte, hogy jöjjön időnként. Ilyenkor mi apával pár órára elmentünk. A lányom is imádja, 8 éve jár hozzánk a hölgy, majdnem családtagként kezeljük :) A nagyszülőkre sosem tudtunk így számítani, minden segítségnek megvolt az ára….

2023. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!