Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mik a rigolyáitok?

Anyukák mik a rigolyáitok?

Figyelt kérdés
morzsás, koszos szőnyeg, koszos kéz, kupi a konyhában. Ez a három vezet nálam. Mi az amitől égnek áll a hajad?
2010. okt. 15. 16:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a gyerek tusfürdőt, krémet, folyékony szappant, habfürdőt, sampont, más ilyen trutyikat ken szét a lakásban. Ilyenkor egyszerűen ordítani tudnék mert dög nehéz feltakarítani, minden tiszta trutymó, pancs, habzik ezerrel, szörnyűűűűűű! Van hogy "aknákat" helyez el ilyenekből a lakásban és mire észreveszem vagy elcsúszik a saját művén, vagy már ragadósra száradt, belelépünk és visszük szanaszét. Ráadásul még pazarlás is. A drágaságom meg direkt utazik a "trutymózásra", imádja csinálni, kettőt sem fordulok és már pacsmagol valamit. Aztán megy a fetrengős hiszti amikor elkobozom tőle a flakont. Jajjjj!
2010. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%

De jó, már azt hittem, hogy csak én vagyok olyan rigolyás!:-)))

Pedig régen nem voltam az, csak mióta saját háztartást vezetek. De azóta egyre jobban. Mondtam is a férjemnek, kezdek olyan lenni, mint a Jóbarátokból Mónika. Az is idegesít, ha a nappaliban a szőnyeg elcsúszik és ferdén áll. Nem tudok elmenni mellette anélkül, hogy megigazítanám.

A morzsás asztal, szék, csempe nálam is vezető. (Ma pl. vacsorakor kistányérra tettem a tegnapi kenyeret, hogy arra morzsáljon.)

A kanapénkon olyan az ülőpárna, hogy egy idő után kicsúszik olyan 5-6cm-re. Ez ált. akkor van, amikor a férjem ül ott. Képes vagyok felállítani, hogy megigazítsam.

Nálam is mindennek megvan a helye. Ezt nemhogy a 2 gyerekemmel, de még a férjemmel sem tudom mindig megértetni. A halálom, amikor a használt zsepit nekem kell utána kidobni, mert a munkásruhájából csak kirakja a gardrób polcára.

Vagy amikor a gyerekeim a nappali asztalán akarnak gyurmázni, holott van nekik egy saját asztaluk szintén a nappaliban és egy a konyhában is. Ráadásul hiába van 2gyönyörű gyerekszobájuk, állandóan a nappaliba hordják ki a játékokat. De ha valamit kérek tőlük, min. 3-4szer el kell mondanom.

22 hetes kismama vagyok (igen, jön a 3. baba!) és mostanában igen ingerlékeny. Szóval extrán tud bosszantani egy csomó dolog.

2010. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak, a Te férjed legalább kiteszi a taknyos zsepit:D

Az enyém a nadrágjában hagyja, és beteszi a mosógépbe:(


Két éves kisfiam is megtanulta ezt, már az ő zsebeit is át kell néznem, sírva röhögtem pont tegnap, a ruhákban találtam pénzt, zsepit, kulcsot, öngyújtót, a fiam zsebeiben pedig kekszet, kavicsot, gesztenyét:D

2010. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a férjem veszélyes dolgokat hagy a gyerek környezetéban (érme, csavar, stb..)

2. Egyfolytában dugig van a szennyestartó, pedig szinte minden nap mosok!

3. Egyfolytában tele van a mosogató, pedig olyan, mintha egész nap mosogatnék!

4. Pici a lakás , minden szanaszét van, egyszerűen nem férünk 40m2-en. Ettől áll égnek a hajam leginkább - folyamatosan! :(

2010. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos betegesen takarítás mániába szenvedek!

Pl: Ha a távirányítók nem állnak párhuzamosan pontosan, meg kell igazítanom.Mindennek az élén kell állni.Egész nap a gyerekután megyek és teszem vissza a helyére amit levesz.

2010. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%

Ami engem borzasztóan idegesít, ha a párom nem üríti ki a nadrág zsebeit és kidobja a szennyesbe én meg amilyen szerencsés vagyok kimosom úgy ahogy van. Azt is utálom ha a zokni kifordítva vagy úgy összegombócozva van kidobva a szennyesbe és mosás előtt nekem kell kifordítgatni a koszos büdös zoknikat. Fújjjjjj!!!!!!! Meg amikor tévézünk és 1 percenként átkapcsolja másik csatornára.

A gyerekekkel való mániáimat már feladtam. Régen mindig rendet varázsoltam a szobájukba ma már ritkán jutok el odáig hogy minden játék a helyén legyen, de ha mégis sikerül akkor is csak 2 percig tart.:-(

2010. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

- párom kaja után mindent az asztalon hagy. Volt már, hogy másnap nem tudott gesztenyepürét enni, mert a tejszínhabot kint hagyta a konyhapulton, és megromlott. Láttam, hogy ott hagyta, de akkor épp elegem volt abból, hogy mindent nekem kell helyette elpakolnom, így kint hagytam. Másnap csodálkozott, hogy mit keres a tejszínhab a pulton. Mire én megkérdeztem, hogy ki evett belőle utoljára??? Nem szólt egy szót sem... Sajna sokat nem értem el vele, mert ugyanúgy mindent kint hagy!

- szintén párom: össze-vissza tereget a szárítón. Én mindent rendszerezek! Egymás mellé a pólók, külön a nadrágok, és a zoknikat párban csiptetem fel.

- ha valamiért nem tudtam végezni a vasalással, és tudom, hogy másnap folytatni kell, akkor elől hagyom a vasalót. Ha egy pillanatig nem figyelek, párom szépen bedobozolja, és elpakolja a szekrénybe.

- WC papír: soha nem tudunk megegyezni, hogy annak hogy kell lennie a tartóban :)


Ezek mind kis apróságok, amiken inkább átsiklok, de néha, ha rossz napom van, akkor ezekből is tudok balhét csinálni (így hagytam kint a tejszínhabot is), de ez azért ritka. Ilyen kis apróság van még pár, sorolhatnám elég sokáig, most ezek jutottak eszembe.


Ami viszont rettentően idegesít: anyósom iszonyatos rondán beszél. És ugyan még pici a fiam, és nem ért belőle semmit, tartok tőle, hogy soha nem fogja tudni magát moderálni. Már nem egyszer szóltam rá, de teljesen hatástalan. Szerinte a gyereknek segge van nem feneke, beszarik, és nem bekakil, és ha elkezd sírni, akkor jön, a "Mi történt, b@ssza meg a kutya f@sza?" De a b@ssza meg egyébként is a kedvenc kifejezései közé tartozik. Ettől égnek áll a hajam!

2010. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!


Engem is hasonló rendetlenségek idegesítenek a férjem már sokszor ki van akadva rám,bezzeg ha megyünk valahova vendégségbe utána megjegyzi,hogy de jó otthon rend van.

Ami kicsit vicces,hogy a 3 éves kisfiamnak is vannak már rigolyái pl.:konyhaszekrény ajtó vagy fiók nyitva van már csukja is be:)A másikat biztos sokat mondtam amikor apa után mentünk fogatmosni a fogkrémet mindig kimossa a mosdóból és apát visszazavarja:) ha úgy marad!

2010. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%

6. válaszoló vagyok

Csajok, olyan jót szórakoztam, mikor most visszaolvastam a rigolyáinkat, csorgott a könnyem:DDD Közben eszembe jutott, hogy én is fel szoktam állítani a páromat az ágyról, ha összegyűri az ágytakarót, utálom, ha a levetett ruháit csomóban az asztal lábánál hagyja. Pár napja az idegesít a legjobban, hogy a pici fiam, aki lent játszik a földön, maga alá gyűri a kisplédjét. Egész nap a sarkait huzogatom, hogy szép feszesen álljon, mint amit most terítettem le.

2010. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
A taknyos papírzsepit nálunk is otthagyja mindenhol a férjem. Utóbb betettem a zoknisfiókjába ugy 15 db-ot. Aztán átette a bugyisfiókomba. Én vissza. Mint az oviban. Aztán egyszer eluntam és betette a táskájába és elvitte a munkahelyére:-) Azóta IDŐNKÉNT kidobja.
2010. okt. 28. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!