Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számítsak, ha többgyereke...

Mire számítsak, ha többgyerekes apukával ismerkednék? Milyen belekerülni egy olyan kapcsolatba, ahol már van gyerek?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, bőven van szingli, korombéli pasi is, aki gyereknélküli, keressek olyat stb. De szerintem nem kell magyarázni, hogy a vonzalom miként működik...


37 éves, két éve vált el. Három gyerekük született, a fiú akkor volt 10 éves, ő maradt volna eredetileg is az apjánál, a két lányt vitte volna az anya (4 és 6 évesek voltak akkor). Anyuka "bolondult meg", és ismerte be, hogy évek óta szeretői voltak, szerelmes lett és válni akart. Tehát nem a szokásos forgatókönyv volt, hogy apa lépett volna ki a családból, mert megunta a gyerekeket, feleséget.

Aztán végül az anyuka új párja a két lányt folyamatosan terrorizálta, az apa kapta meg mind a három gyerekre a felügyeleti jogot. Az anyjuk nincs a képben, utoljára karácsonykor látta a gyerekeit. Tehát vele nem kéne küzdeni.


Viszont három gyerek... 12, 8 és 6 évesek most, nem picik, de nem is az a korosztály még, akiket otthon lehetne hagyni például, ha elutaznánk kettesben egy romantikus hétvégére.

Van segítsége, nagyszülői is és fizetett is, tehát valamivel több szabadideje van még így is, mint egy átlagos szülőnek. De mondta, hogy spontán dolgok, programok nem nagyon játszanának, a kisebbik lány nagyon apás és ha pl. beteg, csak őt fogadja el, nem jó sem a nagyi, sem a dada. Volt, hogy nyaralásról jött haza hamarabb a gyerekek miatt, mert a fia eltörte a kezét és műteni kellett.

Tisztelem és becsülöm, hogy ennyire szereti a családját, látszik, hogy imádja a gyerekeit, megad nekik mindent, a saját szüleiről is borzasztóan nagy szeretettel beszél mindig. Kedvelem nagyon, legszívesebben a nap 24 órájában vele lennék. Humoros, okos, művelt, értelmes. Sikeres a munkájában, felépítette a karrierjét, egzisztenciáját. Jól néz ki, jó a stílusa. Csak ugye a gyerekek...

Néha azt érzem, hogy nem lenne semmi gond, máshol is vannak többen. Máskor átfut az agyamon, hogy huszonévesen tényleg olyan kapcsolatra vágyom, ahol csak a sokadik vagyok a sorban, ahol nagyon kevés lenne a kettesben töltött időnk, ahol mindig alkalmazkodni kell +3 személyhez? Azt sem akarom, hogy megpróbáljuk, bemutasson a gyerekeknek, megszeressem őket, aztán ha érzem, hogy nem megy, miattuk ne legyen szívem kilépni a kapcsolatból...


Milyen mozaikcsaládban élni? Úgy belemenni kapcsolatba, hogy már ott vannak a "kész" gyerekek?


2023. aug. 21. 12:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

23 évesen te mit akarsz?

A vonzalom baromi messze nem elég egy ilyen kapcsolathoz.

23 évesen közel sem vagy elég érett ehhez.



A pasit se értem, van 3 gyereke , kell neki még egy? 🤔

2023. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Egyelőre ismerkedünk, találkozgatunk, nagyon az eleje ez még. Gondolom, egyik kapcsolat sem azonnal összeköltözéssel indul. A vonzalom az elején bőven elég.

Ő is elmondta, hogy párt keres, nem pótanyát a gyerekei mellé.

2023. aug. 21. 13:44
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Mozaik családos anyuka ként, azt mondom h ne


Egy van neki az előző házasságból és van egy közös.

A rózsaszín köd elmúlik, találtam volna mást aki szintén szeret. Évekkel később illetve a saját gyerek idején, valamint amikor az ő gyerekei kamaszok, visszacsináltam volna mindent.

2023. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor írom másképp.


Nagyon messze vagy tőle minden téren.

Kor, élethelyzet, gondolkodás ect ehhez a helyzethez baromi kevés a vonzalom..



Hidd el ha igazán párt keresne , nem egy hozzád hasonló fiatalnál kezdené.

2023. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak valami laza kapcsolatot szeretnétek, arra jó lehet. Néha találkoztak valahol, elvagytok. De én a családosdiba nem mennék bele huszonévesen, máshoz is tudsz majd vonzódni, ez túl bonyolult.
2023. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
En nem mennek bele. Mondom ezt ugy, hogy en belementem, de a ferjemnek csak egy gyereke van.
2023. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

"Hétköznap minden nap jár hozzájuk egy hölgy, kitakarít, elpakol, vasal, ebédet főz, vacsorát készít össze, bevásárol."

Ebben a kapcsolatban majd te leszel az a hölgy.

2023. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a gyerekeileaznek az elsők, ezzel lépj bele a kapcsolatba.
2023. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%
Csúnya vagy, azért érnéd be vele?
2023. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mennék bele,mondom ezt úgy hogy én is szülő vagyok. Nem látsz bele.. később lehet szeretnél gyereket is,na az még nehezebb lenne ebbe a felállásba. Kicsit más,amikor két elvált 35+-os összejön és mindkettő gyerekkel van. Bár én még ebbe a helyzetbe se jönnék össze gyerekes pasival. De itt te itt vagy 23 évesen,fogalmad nincs az egészről. Hiába van segítség,spontán dolgok nem lesznek..hidd el amikor sokadjára romantikáznátok,de kopogtat be a gyerek vagy megy át hozzátok,vagy apát szeretné egy idő után frusztrált leszel,mivel nem a sajátod,ő nem lesz az jogosan viszont. Te itt soha nem leszel első helyen. A közös gyereketek is csak a sokadik lesz a sorba. Hiába van segítség,az semmit nem jelent. Nálunk a rokonságba van egy mozaik család. Apukának két külön gyerek az első feleségtől,az új nővel közösen egy. Egyidős az egyik lánya velem,30+. Végignéztem a gyermekkorukat,ment ám a harc az új nővel,aki ugyanígy fiatal volt. Sose fogadták el. Ők az apjukat akarták vissza,a nő pedig a férjét. Amikor meg jött a közös,na akkor volt az igazi féltékenység. Az apjuk is sokat vitázott az új nővel,majdnem szétmentek 1x,mert neki az első 2 lánya számított igazán.

Viszont látom,hogy bizonygatod minden válaszra,akkor viszont felesleges volt kiirnod. Te már eldöntötted,vágj bele. Csak majd ha gázos lesz,gondolj arra hogy itt sokan megmondták neked. De a hibákat mindenkinek maga kell megtapasztalnia. :D így hajrá.

2023. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!