Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számítsak, ha többgyereke...

Mire számítsak, ha többgyerekes apukával ismerkednék? Milyen belekerülni egy olyan kapcsolatba, ahol már van gyerek?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, bőven van szingli, korombéli pasi is, aki gyereknélküli, keressek olyat stb. De szerintem nem kell magyarázni, hogy a vonzalom miként működik...


37 éves, két éve vált el. Három gyerekük született, a fiú akkor volt 10 éves, ő maradt volna eredetileg is az apjánál, a két lányt vitte volna az anya (4 és 6 évesek voltak akkor). Anyuka "bolondult meg", és ismerte be, hogy évek óta szeretői voltak, szerelmes lett és válni akart. Tehát nem a szokásos forgatókönyv volt, hogy apa lépett volna ki a családból, mert megunta a gyerekeket, feleséget.

Aztán végül az anyuka új párja a két lányt folyamatosan terrorizálta, az apa kapta meg mind a három gyerekre a felügyeleti jogot. Az anyjuk nincs a képben, utoljára karácsonykor látta a gyerekeit. Tehát vele nem kéne küzdeni.


Viszont három gyerek... 12, 8 és 6 évesek most, nem picik, de nem is az a korosztály még, akiket otthon lehetne hagyni például, ha elutaznánk kettesben egy romantikus hétvégére.

Van segítsége, nagyszülői is és fizetett is, tehát valamivel több szabadideje van még így is, mint egy átlagos szülőnek. De mondta, hogy spontán dolgok, programok nem nagyon játszanának, a kisebbik lány nagyon apás és ha pl. beteg, csak őt fogadja el, nem jó sem a nagyi, sem a dada. Volt, hogy nyaralásról jött haza hamarabb a gyerekek miatt, mert a fia eltörte a kezét és műteni kellett.

Tisztelem és becsülöm, hogy ennyire szereti a családját, látszik, hogy imádja a gyerekeit, megad nekik mindent, a saját szüleiről is borzasztóan nagy szeretettel beszél mindig. Kedvelem nagyon, legszívesebben a nap 24 órájában vele lennék. Humoros, okos, művelt, értelmes. Sikeres a munkájában, felépítette a karrierjét, egzisztenciáját. Jól néz ki, jó a stílusa. Csak ugye a gyerekek...

Néha azt érzem, hogy nem lenne semmi gond, máshol is vannak többen. Máskor átfut az agyamon, hogy huszonévesen tényleg olyan kapcsolatra vágyom, ahol csak a sokadik vagyok a sorban, ahol nagyon kevés lenne a kettesben töltött időnk, ahol mindig alkalmazkodni kell +3 személyhez? Azt sem akarom, hogy megpróbáljuk, bemutasson a gyerekeknek, megszeressem őket, aztán ha érzem, hogy nem megy, miattuk ne legyen szívem kilépni a kapcsolatból...


Milyen mozaikcsaládban élni? Úgy belemenni kapcsolatba, hogy már ott vannak a "kész" gyerekek?


2023. aug. 21. 12:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt is érdemes megfontolni, hogy ha komoly barátnőkent kerülnek képbe, lehet a nagyszülők azt mondanák, hogy akkor most már ők is szeretnének kicsit lazítani (attól hogy szívesen segítenek, meg hosszútávon nagy teher, és lehet ok is vágynak saját programra, esetleg az egészségük is megromolhat, ekkor még ez is közös teherbe válik majd a gyerekeken kívül). Legalábbis ha apukanak can 8deje randizni, akkor arra is legyen, hogy elmegy értük a suliba, tanul velük, stb... Simán reagalhatnak így.


Egy idő után valószínűleg az apuka is úgy fogja látni, hogy a takarító, bevasarlo, vacsorafőző hölgyet felesleges alkalmazni, mikor te is ott vagy,


Együttélésnel lehetetlen csak az apukára hagyni a nevelés részét... Ha egyedül leszel a gyerekekkel, neked egyedül kell megvivnod velük a kis csatákat, és sokszor az is nehéz, hogy 1 gyerekkel jól kijojjetek, nemhogy 3 különböző személyiségű gyerekkel, akik ráadásul egy nagy traumát hordoznak, hogy az anyukajuk nem törődik velük. A fiú már kamaszodik, a középső lány is kiskamasz lesz nemsokára.... Ebben a korban még nehezebb velük.

Vér szerinti gyerekeddel is, ha nem vagytok hasonló személyiségek, nagyon nehéz tud lenni a nevelés, együttélés.


Szerintem mondd el őszintén a felelmeidet a pasinak, amit ide us leirtal.. Ő tudni fogja, belefer e neki a bizonytalan várakozás, hogy lesz e ebből valami komoly.

2023. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 gyerek után örök 4. akarsz lenni a kapcsolatban akkor vágj bele, de tudd, hogy mindig fontosabbak lesznek a gyerekei, te leszel az utolsó a sorban.

Én a magam részéről soha nem kezdtem gyerekes pasival, és nem is fogok. Elsődleges kizáró ok nálam. 1 randira sem pocsékolnám az időmet.

2023. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező! Anyaként válaszolok. Gyerekesnek legyen célcsoportja a szintén gyerekes. Persze vannak kivételek, de korban legalább egyezzenek. Te 23 éves vagy, nyilván még élvezni akarod az életet, romantikázni, utazgatni, stb. Ő már egy más életszakaszban van, ráadásul gyerekekkel, én a helyedben keresnék mást, vonzalom ide vagy oda. Lehet, hogy most még úgy érzed nem akarsz gyereket, de ez változhat. Igen, tudom, most azt mondod, valószínű nem fog, de lehetséges. Ha mondjuk 30 évesen rájössz, hogy mégis akarnál, nem biztos, hogy ő már 44 évesen előlről akarná kezdeni, megint babázgatni, amikor már felnő a 3 gyereke. Van segítsége bőven, aki mos-vasal, kitakarít-elpakol, süt-főz, gyerekeket suliba viszi-hozza és házit csinál, meg programra viszi őket. Értem én, hogy a gyerekek elvileg megkapnak mindent egy fizetett kedves hölgytől, nekik ellenben az apjukra van szükségük leginkább. A fickót sem értem, 37 éves apaként miért nem a hozzá hasonló korú és élethelyzetű nőkkel ismerkedik. Légy egy gyermektelen pasival, akinek a nap 24 órájából biztos több ideje lesz rád, mint neki. Gyerekkel egyszerűen más az élet, nem rossz, csak más, akkor változnak már a prioritások, a spontán programok, logisztikázni kell, stb. Ezt a nem pótanyát keresek, hanem párt szöveget sem értem. Még pedig azért, mert ha együttélsz valakivel és vannak gyerekei, nekem egyértelmű, hogy családként funkcionálunk, tehát együtt foglalkozunk a gyerekekkel és neveljük őket. Nekem és az élettársamnak is van egy gyereke, nálunk nincs ez a hozzáállás, hogy ne szólj rá, mert ez az én gyerekem, meg ehhez hasonlók. Mindenki elfogadta a másikat, együttműködés van nálunk. Szóval, ha gyerekessel vagy együtt, segítség esetén sem elkerülhető, hogy az életed részévé váljanak és nemcsak akkor, amikor éppen jól kell magatokat érezni egymással. Lehet, hogy jó fej, meg tisztelettudó és udvarias, stb, csak egyszerűen nem hozzád való ez az ember! Szexkapcsolatra megfelelő lehet, de hosszútávra kizártnak tartom. Megpróbálhatod, ha nagyon akarod, de nem javaslom! Gondold át jól a válaszok alapján még egyszer az egészet! Szüleid mit mondanak?
2023. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!