Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki megbánta az anyaságot, azt, hogy anya lett?

Figyelt kérdés

Nővéremben mindig megvolt az, hogy ő jobb, értékesebb, mint én, mert anyuka. Ez nekem már akkor is furcsa volt, mert én úgy vagyok vele, hogy ha boldog vagyok, azt nem kell világgá kürtölni, mások arcába tolni, bizonygatni. Ő mást sem csinált...

Ha én elértem valamit a tanulmányaimban, karrieremben, azonnal próbált rálicitálni valamivel. Például, hogy három gyereket szült bármiféle érzéstelenítés nélkül (igen, komolyan). Mellé az állandó nyomás, hogy én mikor szülök már, higgyem el, egy gyerek nagyobb boldogság bármilyen munkánál (nekem mindig az volt az első, hogy sikeres, jó életem legyen).


Aztán most kipukkant a lufi, kiderült, hogy a férjével már évek óta nincsenek meg jól, a 3. gyerek "mentőöv" lett volna a házasságuknak, de rosszul sült el... Válófélben vannak, nővérem a három gyerekkel visszaköltözött a gyerekszobájába a szüleinkhez, most "keresi önmagát" anyukánk megfogalmazása szerint (értsd: se munkája, se célja).


Kétszer elhívtam magamhoz, meg nyáron voltunk 4 napot nyaralni a szüleink unszolására, hogy kicsit kapcsoljon ki, érezze jól magát. Ez oda vezetett, hogy nyáron előállt azzal, hogy folytatni akarja azt a szakot, amit anno 10 éve otthagyott az első terhessége miatt, jelentkezik a pótfelvételivel és ez milyen jó lesz így. Szüleink ennek örültek is, mert legalább csinál valamit.

Itt jön a váratlan lépés.

Igaz, hogy levelező képzésre jelentkezett, viszont kitalálta, hogy ő péntektől hétfő reggelig itt akar lenni Pesten, mert ő "itt boldog". Erre akkor jött rá, mikor nálam volt. Hogy milyen jó beülni valahová úgy, hogy közben nem a gyerekeket kell csitítani, tud úgy enni, hogy nem kell felpattanni 5 percenként valami miatt, nem zsong a feje a nap végére és neki ez az a terápia, ami kell. Hogy legyen heti pár napja gondok, bajok nélkül. Szüleink mondták erre, hogy rendben, de van három gyereke... Az volt a reakció rá, hogy ő ebből a háromból igazából egyet sem akart, a férje erőltette a nagy családot, aztán dobbantott és éli világát, ő meg szívhat élete végéig és úgy bánja már az egészet, hogy ha lehet, azonnal visszacsinálná.


Most az a felállás, hogy anyukánk bevállalta az unokákat (háztartásbeli, nem dolgozik), hogy a tesóm "keresse az útját" tovább. Otthon emiatt állandóak a viták, mert apukánk szerint felnőtt nő így nem viselkedhet, a gyerek nem olyan dolog, amit meg lehet unni és csak úgy otthagyni valahol. És hogy ő is érezte néha úgy, hogy itt hagyna mindent és csak utazna egyedül a nagyvilágban, de nem tehette meg, mert ott voltunk mi, meg anya.

Szerintem itt több van a háttérben, minthogy nem találja önmagát és szaksegítség kellene, nem az, hogy anya tutujgatja, apa meg veszekszik vele.


2023. szept. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:

"Ez mondjuk egy teljesen természetes érzés, és ettől még nem lesz se rossz anya, sem olyan, aki megbánta volna. Nem csak az a jó anya, aki össze van nőve a gyerekeivel."


Leírom ismét. A két nagy reggel fél 8-tól délután 5-6-ig nincs otthon hétköznap. A kicsi éppen 2 éves, mikor tesóm otthon hagyta háromszor eddig, az összes éjszakát átordította a gyerek, ennyire van az anyjára gyógyulva.

A nővérem ennek ellenére úgy gondolja, ez a tökéletes időzítés, hogy MINDEN HÉTEN péntek reggeltől hétfő reggelig ő otthonról felszívódjon, mert neki hiányzik az egyetemista élet, a gondtalanság, az, hogy ne a gyerekek körül ugráljon.

Ha ezt így, ide kiírná valaki kérdés formájában, szanaszét szednétek! Képmutatás világbajnokai az itt összegyűltek.

2023. szept. 6. 13:43
 52/89 anonim ***** válasza:
34%

Tudod miért nem fogod sosem megérteni nővéred jelenlegi helyzetét? Mert nincs gyereked.

Így pedig totál felesleges neked bármit is mondani.

2023. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:

Valahogy azok sem értik, akiknek van gyerekük és ismerik.. :)

Mert nyilván itt mindig az adott kérdezőket kell támadni, de a valóéletben valahogy senki nem kardoskodik ennyire mellette, sőt.

2023. szept. 6. 14:20
 54/89 anonim ***** válasza:
79%

Bla bla bla..


Önfényezés.

Önigazolás keresése..semmi más



Senki nem értett veled egyet, saját magadon kívül.

2023. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:
Való életben szerencsére nem ez a helyzet.
2023. szept. 6. 14:49
 56/89 anonim ***** válasza:
81%
Nézd gyerekkel piszok nehéz lakást találni akkor is ha van pénzed,sokszor a hírdetésbe is kirakják hogy gyerekesnek nem adják ki. Igen hülye volt hogy nem dolgozott és arra szült,de most ezt pótolja be, a legnagyobb bűnös az apa aki ott hagyta a gyerekeit holott tudja hogy az anyuka nem fog egyből állást találni... nem a nővéredet hanem annak férjét kéne utálni. Én amúgy most adom bölcsibe a 2 évesem és túl fogjacélni,hogy nem vagyok vele mielőtt ebbe is beleállnál bölcsibe csak akkor adható dolgozik( ördögi kör).
2023. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:

Fura, az összes kisgyerekes barátnőm gyereke jár bölcsibe, mégsem dolgoznak.


Az apához semmi közöm, az teljesen más történet.

2023. szept. 6. 15:31
 58/89 anonim ***** válasza:
76%

"Fura, az összes kisgyerekes barátnőm gyereke jár bölcsibe, mégsem dolgoznak."


Hogyan? Munkáltatói igazolás nélkül fel sem veszik a gyereket. :D

2023. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:

Nem tudom, őszintén, nem is foglalkoztat, annyira nem aktuális ez még nekünk a párommal.


Az egyik, ahová hárman is járnak, a Happy House bölcsi Budapesten, esetleg érdeklődj náluk, hogy mi a módja a felvételnek.

2023. szept. 6. 16:15
 60/89 anonim ***** válasza:
69%

Hát, könyörgöm. 🤷

A kedves testvéred elég naiv és hülye volt, hogy egy férfi (aki valljuk be, leszarja a gyerekét, mert a nőre marad minden) 3 gyereket csinált neki, csak azért, hogy meglegyen a "nagycsalád".

Ehhez csak gratulálni tudok. 🤗👉👏

2023. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!