Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki megbánta az anyaságot, azt, hogy anya lett?

Figyelt kérdés

Nővéremben mindig megvolt az, hogy ő jobb, értékesebb, mint én, mert anyuka. Ez nekem már akkor is furcsa volt, mert én úgy vagyok vele, hogy ha boldog vagyok, azt nem kell világgá kürtölni, mások arcába tolni, bizonygatni. Ő mást sem csinált...

Ha én elértem valamit a tanulmányaimban, karrieremben, azonnal próbált rálicitálni valamivel. Például, hogy három gyereket szült bármiféle érzéstelenítés nélkül (igen, komolyan). Mellé az állandó nyomás, hogy én mikor szülök már, higgyem el, egy gyerek nagyobb boldogság bármilyen munkánál (nekem mindig az volt az első, hogy sikeres, jó életem legyen).


Aztán most kipukkant a lufi, kiderült, hogy a férjével már évek óta nincsenek meg jól, a 3. gyerek "mentőöv" lett volna a házasságuknak, de rosszul sült el... Válófélben vannak, nővérem a három gyerekkel visszaköltözött a gyerekszobájába a szüleinkhez, most "keresi önmagát" anyukánk megfogalmazása szerint (értsd: se munkája, se célja).


Kétszer elhívtam magamhoz, meg nyáron voltunk 4 napot nyaralni a szüleink unszolására, hogy kicsit kapcsoljon ki, érezze jól magát. Ez oda vezetett, hogy nyáron előállt azzal, hogy folytatni akarja azt a szakot, amit anno 10 éve otthagyott az első terhessége miatt, jelentkezik a pótfelvételivel és ez milyen jó lesz így. Szüleink ennek örültek is, mert legalább csinál valamit.

Itt jön a váratlan lépés.

Igaz, hogy levelező képzésre jelentkezett, viszont kitalálta, hogy ő péntektől hétfő reggelig itt akar lenni Pesten, mert ő "itt boldog". Erre akkor jött rá, mikor nálam volt. Hogy milyen jó beülni valahová úgy, hogy közben nem a gyerekeket kell csitítani, tud úgy enni, hogy nem kell felpattanni 5 percenként valami miatt, nem zsong a feje a nap végére és neki ez az a terápia, ami kell. Hogy legyen heti pár napja gondok, bajok nélkül. Szüleink mondták erre, hogy rendben, de van három gyereke... Az volt a reakció rá, hogy ő ebből a háromból igazából egyet sem akart, a férje erőltette a nagy családot, aztán dobbantott és éli világát, ő meg szívhat élete végéig és úgy bánja már az egészet, hogy ha lehet, azonnal visszacsinálná.


Most az a felállás, hogy anyukánk bevállalta az unokákat (háztartásbeli, nem dolgozik), hogy a tesóm "keresse az útját" tovább. Otthon emiatt állandóak a viták, mert apukánk szerint felnőtt nő így nem viselkedhet, a gyerek nem olyan dolog, amit meg lehet unni és csak úgy otthagyni valahol. És hogy ő is érezte néha úgy, hogy itt hagyna mindent és csak utazna egyedül a nagyvilágban, de nem tehette meg, mert ott voltunk mi, meg anya.

Szerintem itt több van a háttérben, minthogy nem találja önmagát és szaksegítség kellene, nem az, hogy anya tutujgatja, apa meg veszekszik vele.


2023. szept. 5. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen mindegy, hogy melyikőtök csinálta jobban az eddigi életét, belőled süt a rosszindulat, a káröröm. Nem az a kérdésed lényege, hogy mivel tudnál segíteni a testvérednek, hanem még több érvet gyűjteni arra, hogy milyen idiótán elrontotta az életét, hogy a fejéhez vághasd, vagy apukáddal csámcsogjatok rajta.

Ha nem ez lenne, hanem tényleg csak nem tudsz azonosulni az életvitelével, akkor nem kérdést írsz ki, hanem simán megszakítod vele egy időre a kapcsolatot. De belerúgni egy amúgyis már földön fekvő emberbe, nagyon aljas dolog.

2023. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó tökéletesen leirta a lényeget.
2023. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
78%
A 20-as megint csak jött önigazolást keresni, hogy senki ne vállaljon gyereket. 😁😆
2023. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
63%

#36

Ja, és egyre többen vágják be a gyereket a bölcsibe, (holott amúgy nem is akarnának visszamenni dolgozni) hogy addig se kelljen vele végre foglalkozni, mert csak egy nyűg, és jaaaj piszok fárasztóó.

Miért, mit hittek az ilyenek? Hogy egy 2 éves gyereket beültetnek a sarokba amíg ők a barátnőjükkel dumcsiznak, és a gyerek meg is marad kussban?

Az eszem megáll..

2023. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
5%

16os valaszig jutottam el bakker itt mi d hárpia nők vannak?

Es ezek anyák?

Milyen gyerekeket fognak veleni?

Kutyákat.

Csak jönnek ide locsogni egy értelmes valasz szo a szabukból ki nem jön.

A seggetekkel gondolkodtok?

Boszorkányok

2023. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
0%

Elírtam mind, nem baj, ugyis hülyék hogy megértsék.


A vegefele remélem értelmesebb nők is irkáltak, olvasom tovább..


Kérdező köszi hogy ilyen részletesen leirtad

2023. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
0%

51 válaszra:

Bakker nagyon nagyon durva hogy egy 2 evést otthagy egy anya , szegeny gyerek milyen traumát elhetett at , el se birom képzelni.

Hat rohadtul el volt kényeztetve a tesód, latszik kb mindenből amit róla irsz. Nem normális egy picit egyedul hagyni éjszaka csak ugy beszokatas nélkül.

Szerencsetlen gyerek

Nem semmi ez a sztori.

Én örülok hogy leirtad.

2023. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
49%

69/ 70 te jó "ég" ide mind hülyék irnak?

Hogy lehet itt ennyi hárpia?

2023. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:

79# nagyon jó ezt hallani!!

Es bátorító, mert en is valni szeretnék de nem tudom hogy kerjem e vagy sem a tesóim segítséget, mondjuk hogy ha 1 segitene az is jó lenne..

2023. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!