Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy osszátok be a pénzt a...

Hogy osszátok be a pénzt a parotokkal kisgyerekes anyák/szülők? Közös kasszan vagytok? Es a mozaik csaladosoknál nem bonyolult a pénzügyi helyzet mikor ki vásárol be ,mit fozet stb? Hogy egyeztek meg?

Figyelt kérdés
Vagy vita van a pénz körül?

#megélhetés #Mozik család
2023. szept. 24. 12:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*mit főzzetek
2023. szept. 24. 12:03
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk nincs vita. Hagyományos család vagyunk. Én osztom be minden hó elején a pénzt, kezelem a megtakarítást. Férjem fizeti be a számlákat, intézi a kocsit. Én az apróbb bevásárlásokat, a gyerek dolgait. Közös a nagybevásárlás.

Minden pénz egy számlára megy. Onnan én utalom át a megbeszélt havi megtakarítást. Nagyobb döntéseket (autó csere, nyaralás) együtt hozunk meg. Kisebbeket (új hűtő, gyetek új ágya) rám bízza.


Napi főzés kitalálását rám bízza, hétvégén váltva csináljuk.

2023. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Házasok vagyunk, nyilván közös kasszán, ugyanakkor külön számlánk van, de ez csak logisztika. Közös célok, közös pénzügyi szemlélet. Egyikünk se szórja két kézzel a pénzt, így nincsenek vitáink. Ugyanaz a fontos mindkettőnknek. A gyerekek (2) nem szenvednek semmiben hiányt. Tudunk félretenni.
2023. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Inkább a szüleimet írom, mert nálunk semmi extra nincs közös kassza van.


Apumnak az első házasságából van egy gyereke. Az anyuka nem volt nagyon anyatigris típus, lazán járatta lyukas ruhákban/cipőkben a tesómat, annak ellenére, hogy kapott gyerektartást és övé lett a közös ingatlan a válásnál, meg amúgy utazott az USA-ba, Kanadába, Nyugat-Európába sokat.


Mikor ki akart költözni külföldre, akkor apum nem engedte, hogy elvigyék a tesómat, a rendőrség állította őket meg a reptéren.


Utána a tesóm velünk lakott, gyerektartást nem kapott, mert apum félt, hogy gyerekelhelyezési pert indít a volt felesége, ha fizetnie is kell és nála helyezik el a tesómat, lehet külföldön.


Így mindhármunkat ők neveltek fel.


Az unokatesóméknál meg úgy van, hogy a férj állja a napi kiadásokat (rezsi, bevásárlás, szerintem az ovit is), a feleség meg a gyerek cuccait veszi, de szerződést kötöttek, hogy legfeljebb félállásban dolgozhat és pl. a bébiszittert és társait ő fizeti.

2023. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Közös kassza és közös számlánk van.


A befektetéseket, bevásárlást, főzést én csinálom. Feleségem intézi a gyerekek körüli teendőknek egy jó részét.

2023. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Közös kassza, közös bankszámla. Igaz, nem vagyunk mozaik család, egy közös gyereket nevelünk.
2023. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Közös számlánk van. Arra megy férjem fizetése és a gyedem.

Hó elején én elutalom az összes rezsit róla.

A bevásárlást (kaja, tisztítószerek, gyerekeknek ami kell) én intézem

Ha nagyobb kiadás van, pl most cserélte le férjem az autóját, az enyémet meg nagyszervizeltük,ez közös megbeszélés volt.


Férjem rengeteget maszekol is. Ebből teszünk félre és mellette ujítjuk a házat.

2023. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tubarózsa ***** válasza:
75%
Közös kassza, de külön bankszámla. Hiteleket, rezsit, tel.számlát stb én fizetem (ill vonja a bank). Párom a fizuja egyrészét átutalja az én számlámra, többit felveszi kp. Nem kérünk egymástól engedélyt, ha vennénk valamit, de a nagyobb kiadást megbeszéljük belefér -e. Kártyám nála van, bár most gyorsan fogy a pénz GYED alatt. Én telefonnal fizetek. Nagybevásárolni nem sűrün járunk, 2-3naponta megyek boltba a kicsivel, miután a nagyot elvittük oviba. Főzés változó nagyjából fele-fele arányba csináljuk. Mozaik család vagyunk, 2gyerkőccel. Egy 6éves, az ő apjától elváltam, 2hetente hétvégén nála van. És egy 10hónapos közös. Párom a "nagyfiút" is sajátjaként szereti és a gyerek is szereti őt. Nem okoz semmilyen téren problémát, hogy mozaik család vagyunk. De nem szoktam kiemelni, hogy a nagy fiamnak a párom csak nevelőapja. Egy család vagyunk és kész.
2023. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Külön számla, közös kassza. Van egy lassan felnőtt fia a férjemnek, és két közös gyerek. Nincs vita miatta, teljesen úgy viszonyulunk hozzá, mint közös gyerekekhez, gyt és a plusz kiadások is a közösből vannak fizetve. Így vagyunk egy család, nem szedhetjük ki belőle a nagyot, az olyan lenne, mintha egy kicsit szétszakadnánk.
2023. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közös kassza, külön számla, két külön megtakarítási számla, ahová mindketten utalunk. Két nagy kiadás van minden hónapban, a lakbér (én fizetem) és a céltartalék félretétele (előrelátható, nagyobb kiadásokra - a férjem fizeti). Ezen kívül minden hónapban fixen félreteszem a lakbér 2/3-ának megfelelő összeget (mivel külföldön élünk, nem akarok számokat írni). A többi kiadást kb. felváltva viseljük, akinek épp több pénze van / aki épp ott van (bevásárlás).
2023. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!