Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy osszátok be a pénzt a...

Hogy osszátok be a pénzt a parotokkal kisgyerekes anyák/szülők? Közös kasszan vagytok? Es a mozaik csaladosoknál nem bonyolult a pénzügyi helyzet mikor ki vásárol be ,mit fozet stb? Hogy egyeztek meg?

Figyelt kérdés
Vagy vita van a pénz körül?

#megélhetés #Mozik család
2023. szept. 24. 12:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mar elvaltunk, de annak idejen kulon szamlank volt.

Az exem fizette a lakbert a szamlakat. Ez fix volt ( jobban keresett, o informatikus en meg tanar ). A kajat hol o, hol en, a gyerek dolgait en vettem.

2023. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Közös kassza a közös dolgokban, de külön bankszámla, plusz egy közös megtakarítási számla, amire ugyanannyit utalunk, családi házra gyűjtünk.


A kocsi, a lakás költségei a férjem reszortja, de ha bevásárolunk, igyekszünk felváltva, plusz a lakbér/rezsi is közös.


A ruhák, ennivaló, háztartási dolgok, gyerek dolgai az én reszortom, ez nálunk így arányos a fizetéseket tekintve.


Sosem volt belőle baj.


Egyikünk sem akart közös bankszámlát, de nincs titkolt költekezésünk sem.

2023. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Külön számla, külön kassza.

Sajnos elég nagy aránytalanságok vannak, mert a kiadásokat felezzük. Ő keres 700-800-at, én meg 320-at adókedvezménnyel. 3 gyerek van. Ez azt eredményezi, hogy nekem már nagyon hamar elfogy a pénzem, mindig azt mondja kérjek tőle ha elfogy, de ha már másodjára kérek tőle egy 20-ast már húzza a száját hó közepén és elkezd vinnyogni, hogy már neki sincs.

Kezd amúgy elegem lenni ebből a helyzetből...

2023. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Külön számla de közös kassza. Én hó végén kapok fizut, a férjem hó elején. Az én számlámról megy a megtakarítás, a többit leveszem és abból veszünk mindent, ami kell. A férjem számlájáról vonják a ház hitelét+arról fizeti a számlákat és a fiunknak is a megtakarítást. A maradék megy a közösbe. Nincs én pénzem, te pénzed, nem is volt soha.

Minden kiadást megbeszélünk, de nyilván nem tiltunk meg egymásnak semmit.

A férjem több, mint dupláját keresi, mint én, nekem viszont sokat adtak/adnak a nagyszülők, akár a házvásárláskor, akár a felújításkor, és azok is mindig közös pénzek voltak, sosem vettem el belőle hogy ez az enyém, így a férjemet sem zavarta soha hogy jóval többet keres, mert full "egyenlőség" van. A házunk is fele-fele tulajdonjogban van, és a hitel is közös néven fut.

Amúgy egy gyerkőc van, most tervezünk 2.babát.

2023. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!