Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vittetek cumisüveg sterilizàlò...

Vittetek cumisüveg sterilizàlò kèszülèket a kòrhàzba?Ti hol hagyjàtok megszàradni sterilizàlàs utàn a cumisüvegeket?

Figyelt kérdés

Nekem nem mikròs van,hanem rendes kèszülèk.Viszek 4 cumisüveget ès 1 fejőgèpet.Debrecenben fogok szülni.Szerintetek lesterilizàljàk nekem,vagy vihetek egyàltalàn be? 😅Ha esetleg nem tudnànak szopizni,azèrt viszem a cumisüvegeket.A fejőgèpet meg azèrt,ha nem indulna meg a tejem egyből ès az hàtha segìtsègemre lesz 🙂 Illetve hagyhatom megszàradni a sterilizàlòban a cumisüvegeket vagy ki kell pakolni valahova mindenfèlekèppen?Ti hova szoktàtok rakni utàna?

Köszönöm a vàlaszokat! 🙂



#Cumisüveg sterilizàlò
dec. 5. 17:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

1 hete szültem, nem volt nálam még cumisüveg se nemhogy sterilizáló. KB egyáltalán nem volt tejem (itthon 3 ml-t tudtam fejni egy óra alatt), de azt a 2 napot így is bőven túléltük. Kb egész nap cicin volt, éjszaka amikor nagyon nyüglődött a csecsemősöktől kapott speckó folyadékot fecskendőből, hogy tudjunk egy kicsit aludni.

Itthon kap tápszert, de így sincs 4 cumisüvege... Egyből kapja szondával azt mosogatom, napi 2x sterilizálom.

dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
11-es:Èrtem,köszönöm!Hàt ikrek lesznek,ùgyhogy lehet ,ha nem lenne ennyi cumisüveg,akkor meghalnèk 🤣Azèrt is gondolkozok,hogy vigyek-e,mert tènyleg nem biztos,hogy lesz tejem,főleg nem mindkettőjüknek 🤷‍♀️😕
dec. 5. 20:25
 13/33 anonim ***** válasza:
57%
Miből gondolod, hogy nem lesz tejed? Lehet kèt gyereket is szoptatni. Cumi helyett inkàbb hàztartàsi segìtsèggel kèszülj. Meg körömlakkal, hogy meg tudd külöböztetni a babàkat ha egypetèjűek.
dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
13-as:Hàlistennek kètpetèjűek😅Remèlhetőleg megfogom tudni külömböztetni őket 🙂Szüleim tudnak nekem segìteni,illetve pàrom az első 10 napban otthon🙂Anyukàmnak se volt teje sajnos,tesòmnàl èppen,hogy volt neki kevès ideig,nàlam meg egyàltalàn nem volt.(4 èv van tesòm ès köztem)Mi egy màsik anyukànak a tejèből kaptunk.Köszönöm a vàlaszt! 🙂
dec. 5. 21:17
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem öröklődik. Egymillióból egy esetben fordul elő. A tejmirigy elégtelenség ilyen ritka.

Ami "öröklôdik", az a tájékozódás hiánya, a rossz hozzáállás, mint rögtön üveggel kezdeni. Ha nem lesz elég is rengeteget nyernének vele, ha egyáltalán adnál egy esélyt. Üveggel nem adsz. Egyből megzavarod a technikát és így rögtön fájdalmas lesz a próbálkozás is, aztán lehet mondani, hogy "ugye megmondtam". Szoptatásbarát módon is lehet pótolni.

dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszönöm!Hàt az se biztos,hogy egyszerre majd cicire tudom rakni őket,főleg,ha majd egyedül leszek,ùgyhogy èn pl amùgy is ùgy terveztem itthon,hogy lefejem előre(màr ha tènyleg lesz tejem) ès rakok is a hűtőbe,mert ketten egyszerre,ha èhesek,akkor lehet nehèzkes lesz megoldani a dolgot,ùgyhogy majd be kell táraznom.De majd meglàtom,hogy hogy tudom megoldani,nyilvàn megpròbàlom.Vettem ikres szoptatòs pàrnàt is,de nem tudom,elkèpzelni,hogy èn arra,hogy teszem fel mindkettőt egyedül(az a legnagyobb fajta ikres szopipàrnàt vettem).
dec. 6. 09:14
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Én a váci kórházban fogok szülni, ők nagyon szoptatásbarát kórház. Nem szeretik még a játszócumit sem. Itt biztosan nem sterilizálnák ki a cumisüveget. Egyébként tényleg nem lesz ennyi helyed a kórházban. Elsőkörben ne vidd szerintem! Ha esetleg pic-re kerültök az ikrekkel ott pedig adnak ilyeneket.
dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%
Én 4 éve szültem Tatabányán. Ott kérték is a cumisüveget, éjszakára kellett leadni tejet a gyereknek. Sterilen adták vissza másnap reggel.
dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
17-es:Köszönöm 😊Mondta is a vèdő,hogy nem biztos,hogy szeretni fogjàk,de vigyek nyugodtan cumisüveget.Igazàbòl az nem èrdekel,hogy a kòrhàzban mi tetszikaz àpolòknak,vagy mi nem,csak èrdekelt volna,hogy ha kellene hasznàlni,akkor nekem kell-e sterilizàlni 😀De akkor sterilizàlòt nem viszek,mert azèrt elèg nagy ahhoz kèpest a kis gèpezet🤣De a cumikat azèrt berakom,hogy ne kelljen szüleimnek,meg pàromnak rohangàlni,ha mègis kell. 🙂
dec. 6. 14:15
 20/33 A kérdező kommentje:
18-as:Èrtem,köszönöm 😊Remèlem itt is azèrt segìtenek benne,ha esetleg szüksèg lenne rà 😅
dec. 6. 14:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!