Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora az ideális korkülönbsé...

Mekkora az ideális korkülönbség,ha?

Figyelt kérdés
Mekkora az ideális korkülönbség testvérek között,ha az anya sem akar megbuggyanni,de a testvérek se legyenek "egykék"? Tekintve,hogy anyának semmi segítsége,apa estenkent általában fürdetesre ér haza. A baba több emberes,szinte soha nincs el egymagában,rossz alvó,az anya pedig évekig nem alussza át az éjszakát,de még csak pár óra se jut, megszakítás nélkül. Ilyen esetben mi a legkorábbi,amikor be lehet vallalni babát,tekintve,hogy anya már 36? Szándékosan nem írtam az első baba életkorát,hogy ne befolyásolja a véleményeket.

jan. 8. 09:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többemberesnél vagy megvárod amíg már tárgyalókész és érti is, hogy most nem rögtön azonnal mindent és legalább az altatások alatt csendben marad valamennyire, vagy bevállalod és túlélsz. Nekem 5 éves lesz a többemberes nagy, mire megszületik a kicsi. 34 leszek én is. Ha netán megszáll valami és akarunk még, akkor ha többemberes lesz a kicsi, ha nem, túlélésre megyünk majd.
jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Mi nagy korkulombseggel vállaltunk második gyereket .

A lányom épp ma 10 éves,a fiam pedig áprilisban lesz 2.

Pont ezért vállaltuk így,hogy ne bolondulnak meg két kicsivel.

jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Azt tapasztalom, hogy a többemberes mindig az marad. Enyém már 4 éves, és még mindig minimálisan van el egyedül.

Nekem mondjuk van alkalmi segítségem, így kb. 3 év különbséggel vállaltuk a kisebbet. Pár hónap után mondjuk hogy megszokta a nagyobb, hogy ha csak én vagyok velük otthon, akkor nem tudok csak rá figyelni. Nem mondom, hogy könnyű volt az a pár hónap .. :) Az is benne volt, hogy egyáltalán nem érdekelte a kistesója, nálatok ha ez meglenne, talán segítene a helyzeten.

jan. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy "ne legyen egyke", 3 év a max. 4 év kokülönbség már sok. Viszont úgy meg nem könnyű. Ez a valamit valamiért. Ha nincs segítség, akkor meg pláne nehéz. Én 2 évente szültem, piszok nehéz volt, amíg kicsik voltak, viszont nagyon összenőttek, bár egyneműek is lettek... lutri.
jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálam az volt a kikötés, hogy a nagy már ovis legyen mire a kisebb születik, így nyilván azért sokat vannak együtt (ha beteg, szünet van), de vannak napok, amikor a kicsivel kettesben is lehetünk. Kicsit előbb szerettük volna a másodikat, de volt egy vetélésem, így most 3 év és 9 hónap van köztük. Nekünk ez eddig bejött, a nagy “játszik” a kicsivel, bábozik a plüssökkel, autózik vele (a kicsi inkább csak rágja az autót, még csak 6 hónapos), de mindkettő nagyon lelkes, hogy együtt játszhatnak, a kicsi folyton vigyorog a bátyjára, mint a tejbetök. :D
jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 lesz. Szívem szerint lett volna kevesebb. De igy sikerült...

Apa nálunk is fürdésre ér haza, és elmúlt 2 a nagy, mire ataludta az éjszakát, én úgy vagyok vele hogy 1részt ne legyen olyan nagy a korkülönbség, hogy nem lehet velük semmit csinálni közösen, ők semmit nem tudnak csinálni együtt, én meg ha egyszer újra megtapasztalom a nyugodt alvást, az sem biztos hogy lesz kistesó 😅 szóval akkor egy füst alatt... Meg hát én is 36 vagyok most, félidős a második babával. Mire varjak?

jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

5.!

Az nem együtt játszás... (tudom, azért tetted idézőjelbe) és, ahogy nőnek, egyre kevésbé lesz közös érdeklődés. Pl. nagy 8 éves lesz, a kicsi majdnem 5 vagy 12, majdnem 8. Nem lesz közös érdeklődés. Vagy a nagynak kell majd leginkább alkalmazkodni.

jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

5-ös vagyok, tudom, hogy ez nem konkrét együtt játszás, de azért bizakodó vagyok, hogy valamennyire tudnak majd együtt játszani. A rokonságban már láttam rá példát, hogy működik. :) Ahogy olyat is, hogy kisebb korkülönbséggel nem lett semmi testvéri kapcsolat. Az öcsém és köztem nincs 3 év, mi is csak néha tudtunk együtt játszani, nagyon különböző a természetünk. Az unokabátyámék közt csak másfél év van, sose játszottak igazán együtt, az egyik kinti, a másik benti gyerek volt. Az unokanővérem és köztem 5 év van, az elején nyilván nem konkrétan játszottunk, de mire ovis lettem, már együtt babáztunk…

Lényeg a lényeg, úgy látom az együtt játszás a gyerekek természetétől is függ, a korkülönbségre szerintem annyira nem lehet alapozni. A megőrülés elkerülésére továbbra is a 3 évet mondanám minimumnak.

jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a megőrülés elkerülése messzemenően prioritás,elsőbbséget élvez a "ne legyen egykével szemben".
jan. 8. 11:49
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem max. 3 év. Ami nem azt jelenti, hogy soha nem járszanak majd együtt és nem lesznek jó tesók, csak mégsem ugyanaz a feeling.


A szomszédunkban 3,5 év van a gyerekek között, ők már nem igazán játszanak együtt sem, hiszen nagyon más korosztály. Az anyjuk is ezt mondja, én is látom. Kint vannak az udvaron, az egyik ezt csinál, a másik azt, nyilván nem is nagyon tud együtt játszani egy 6,5 éves a 3 évessel, nem egy agyi szint egyszerűen. Mire a kicsi is lesz egy értelmesebb 5 éves, addigra a nagy majdnem 9, már kiskamasz. Szóval érted.

jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!