Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családtervezés kapcsán tudnáto...

Családtervezés kapcsán tudnátok válaszolni a kérdésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérdésem azokhoz szól, akiknek nincs gyermekük, családalapítás előtt állnak.Válaszokat előre köszönöm!

1. Sziasztok! Akik családalapítás előtt állnak, de hezitálnak a gyermekvállalással, annak mi az oka?

2. Akik családalapítás előtt állnak és albérletben laknak, azokra milyen módon hat a gyermekvállalási hajlandóság?

3. Befolyásolja a lakhatási helyzeted a gyermekvállalás időpontját? Ha igen, miért?

4.. Ki milyen okból nem akar gyermeket?

5. Az infláció, árak emelkedése mennyire befolyásolja a gyermekvállalási terveiteket? Ez hogyan jelenik meg nálatok?

6. Az orosz-ukrán háború mennyire befolyásolja a gyermekvállalási terveiteket?

7- Ki hogyan éli meg az inflációt és ez milyen módón hat pl. a családalapítási tervei megvalósításában?

8. Szerintetek miért születik egyre kevesebb gyerek? Vagy miért szülnek később a nők?



márc. 17. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"családalapítás előtt állnak"

Vs.

4. pont

márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igaza van #1-nek. Ezt még gondold át.
márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2. kérdésedet te érted? :D
márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

1. Én nem hezitáltam, a f~rjem igen. Szerintem pszichológiai oka volt, az anyáról történő elválás nem megfelelő időben és ütemben történt (még egyetemistaként is az anyukája mondta még mikor mit csinálhat), így később, nehezebben alakult ki nála saját magáról a kompetens felnőtt kép, ami az apa szerepre alkalmassá teszi.

2. Az albérlet nem akadályozta a gyerekvállalási hajlandóságunk, biztos 4 évre fix önkormányzati lakásbérleti szerződéssel rendelkezünk, és a próbálkozás időszakában tudtuk, hogy a családtámogatásoknak (is) köszönhetően ha lesz gyerekünk képesek leszünk saját lakásba költözni, ami így is lett.

3. Nem

4. Mindigis akartam.

5. Nem befolyásolta/befolyásolja.

6. Egyáltalán nem befolyásolja, fél sem merül hogy bármi módon befolyásolhatná.

7. Olyan módon hát, hogy irigy vagyok azokra akiknek korábban sikerült gyereket vállalniuk, így fele annyiba került niekik minden baba cucc. Nekem pont a legnagyobb infláció idején sikerült, így most 2 évre fix alacsony gyeddel maradtam, mivel a gyedre utólag nem hat a fizetésemelés.

Fizikailag nem befolyásol.

8. A késői gyerekvállalás elsődleges oka hogy hosszabban folytatunk tanulmányokat, rengeteg olyan munkakör van amit korábban középfokú végzettséggel is be lehetett tölteni, viszont ma már szinte minden szellemi munkakörben elvárás a felsőfokú végzettség.

Másrészt a társadalmi elvárások és a társadalom gyerekekről és gyermeknevelésről alkotott képe. Korábban például teljesen elfogadott volt hogy akár 3 testvér egy szobában nőjön fel, ma már alap kritérium kezd lenni a gyermekenként külön szoba. Régen elfogadott volt, hogy a gyerekek önállóan járjanak iskolába, ma már 2 autó kell hogy a szülők fuvarozni tudják a gyerekeket. Minnél több gyerek annál inkább megoldhatatlan logisztikai elvárások.

A társadalmi hasznosság, mások érdekei helyett a saját érdekeinek az önkkteljesedés került előtérbe, amit már nem feltétlenül a nagy család nyújt.

márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már van két 3 év alatti gyerekem, figyelj, ennek függvényében fogok válaszolni annak alapján, ahogy családalapítás előtt gondoltam ezeket.


1. Túlzás, hogy hezitàltunk, de 9 év után született meg az első gyerekünk, mert addig spóroltunk, alapoztunk, hogy legyen egy ingatlan, ahova gyereket vállalhatunk, szóval az tartott vissza addig, hogy nem volt ingatlanunk/elég tartalékunk.


2. Albérletbe nem mertem volna gyereket vállalni, mint írtam, 9 évig ezért nem lett.


3. Mint az első két pontban kifejtettem, igen. Ha albérletbe vállalunk gyereket, biztos nem tudtunk volna annyit félretenni utána, hogy valaha sajàt ingatlanhoz jussunk.


4. Nem releváns


5-6-7. Kb, ugyanaz a kérdés, kettőt akartunk, kettő lett az inflációtól függetlenül, merr ennyi belefért, inkább máson spórolunk.


8. Egyrészt változtak a párkapcsolati dinamikák, másrészt egyértelműen azért,ert mindenki éveket vár a sajdt ingatlanra.

márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. A férjem előbb vissza akarta fizetni a diákhitelt.


2. Semennyire. A tulaj jó barátunk, úgy adta ki a lakás, hogy amíg a gyerekének nem kell (neki vette), de a gyereke még kicsi. Nagyon baráti ár, rengeteget tudunk spórolni. Kb két éven belül veszünk majd sajátot.


3. Amíg külön éltünk, nem akartunk gyereket.


4. Mindig akartam, egyetlen egy élethelyzetem volt, amikor azt mondtam, hogy ide így nem. Az exemnek pár hónapot az anyjával kellett laknia, kérte, hogy költözzek oda. Nem tettem, de sokat voltam ott, az anyja mindenbe beleszólt, mindenről tudni akart.


5. Nagyon spórolósak vagyunk a férjemmel, úgyhogy lehetne jobb, de így is megvan mindenünk.


6. Semennyire


7. Nem igazán hat a terveinkre.


8. Nagyon sok oka van és ezek is összetett okok.


Egyébként inkább egy Google űrlapot csinálj, ha kérdőívet akarsz, plusz némelyik kérdésed nagyon erőltetett és értelmetlen.

márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Sziasztok! Akik családalapítás előtt állnak, de hezitálnak a gyermekvállalással, annak mi az oka?

Legfőbb oka az, hogy nem vagyunk bizotsak abban, hogy szeretnénk gyereket.


2. Akik családalapítás előtt állnak és albérletben laknak, azokra milyen módon hat a gyermekvállalási hajlandóság?

Saját ingatlanban élünk, így ránk ez nem vonatkozik.


3. Befolyásolja a lakhatási helyzeted a gyermekvállalás időpontját? Ha igen, miért?

Nem, mert saját ingatlanunk van. Persze, ha nem lenne, akkor befolyásolná.


4.. Ki milyen okból nem akar gyermeket?

Látom az ismerőseim, barátaim életét gyerekvállalás után és egyáltalán nem vágyom erre az életre.


5. Az infláció, árak emelkedése mennyire befolyásolja a gyermekvállalási terveiteket? Ez hogyan jelenik meg nálatok?

Semennyire, anyagilag megtehetnénk.


6. Az orosz-ukrán háború mennyire befolyásolja a gyermekvállalási terveiteket?

Semennyire.


7- Ki hogyan éli meg az inflációt és ez milyen módón hat pl. a családalapítási tervei megvalósításában?

Nyilván rosszul éljük meg, de nem emiatt nem szeretnénk gyereket. Anyagilag megtehetnénk.


8. Szerintetek miért születik egyre kevesebb gyerek? Vagy miért szülnek később a nők?

- Bizonytalan párkapcsolat

- Rossz példák (családban, idegesítő, neveletlen, ordibáló szomszéd gyerek, kiégett szülők, tönkrement házasságok látványa)

- Rossz egészségügy

- Rossz oktatási rendszer

- Mma minden nehézség az anya nyakába hullik, te vagy a szaranya, ezt látva sokan elbizonytalanodnak, hogy alkalmasak-e anyának.

Később azért szülnek a nők, mert a legtöbb nő (és férfi is) egyetemet végez és utána helyezkedik el munkába. Ezért később lesz megfelelő az anyagi hátterük.

márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!