Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A helyettesítő gyermekorvos...

A helyettesítő gyermekorvos szerint kövér a fiunk és vizsgáltassam ki. Szerintetek is túlsúlyos?

Figyelt kérdés

9 éves, 42kg, 145cm. Antibiotikumot írt fel és az adagoláshoz kérdezte, hogy hány kiló. Nem is látta a gyereket, csak a súlya alapján mondta.

Nekünk nem tűnik túlsúlyosnak és a sportorvos sem mondott soha ilyet.


márc. 26. 10:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
normális a bmi-je (20). a magasságát is kérdezte a gyerekorvos, vagy csak a súlya alapján mondta?
márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is.
márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Ahhoz képest, hogy a 8 éves lányom 21kg,ahhoz képest a fiad a kétszerese. Szerintem is sok,de látni kéne a testfelépítését ehhez.
márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Csak a súlya alapján. Soha nem latta még a gyereket és nem is kert több adatot. Azt mondta sportoljon többet, de többet már nem tudna, mert a hét minden napján jár valamilyen sportra (úszás, futás, judo, asztalitenisz), ráadásul ADHD-s és az a típus, aki még tanulni is séta közben szokott, folyamatos mozgásban van.
márc. 26. 10:27
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

4es

A te lányod meg anorexiás..

En is jöhetnék hogy a 120 cm 7eves fiam 22 kg és ő is nagyon vékony.


Kérdező ha asport orvos nem mondta akkor nincs gond.egyébként meg sokat mozog lehet inkább izom mint zsír.

márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

5! Nem anorexiás. Az anorexia egy nagyon súlyos pszichiátriai betegség.

A háziorvosa pont nemrég mondta,mert én is aggódtam a súlya miatt,hogy örüljek neki,hogy ilyen, mert nagyon sok a kövér gyerek. A hormonháztartásukra pedig nagyon rossz hatással van!

Úgyhogy engem ez megnyugtatott.

Amúgy jól eszik,csak lemozogja.

márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Az anorexia egy pszichiátriai kórkép, nem alkat. Az alkatok az alultáplált, a normál, a túlsúlyos és az elhízott.
márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Lányom 10 éves, 41 kg és 150 cm magas kb(+- 3-4 cm)

Egyáltalán nem kover, és még soha senki nem mondta rá, hogy kövér lenne.

márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha csak ezt a kalkulátort nézem, akkor itt túlsúlyosnak írja, igen. DE, azért itt is írja, hogy az izmokat is figyelembe kell venni és egy orvosnak így látatlanban nem illene egy ismeretlen gyereket lekövérezni. Amíg a saját orvosotok aki ismer, nem lát problémát, addig ez egyik fülön be, másikon ki.

Sokat sportol, gondolom egészségesen is étkezik, ennyi.

márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Nyaron lesz 9 eves a fiam , es 25 kg. A tied duplaja !


1-es, gyereknel NEM szamolunk BMI-t, naluk teljesen mast szamolnak.

márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!