Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyellhet a gyerekem mert...

Szégyellhet a gyerekem mert kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Még csak 3 éves, de sajnos kövér vagyok. 160 cm 85 kg

Szülés előtt is pont ennyi voltam. Állandóan diétázok de hamar abbahagyom, hiába mozgok sokat de sokat is eszek sajna szerintem mellé, így nem megy le. A lányom mikor öltöztem ma megjegyezte, hogy anyának nagy a hasa. Így magától. Nem is gondoltam hogy már egy ilyen kicsi is néz ilyeneket. Lehet hamarosan szégyellni fog? Hát inkább nem is eszek többet..Hiába az igényesség, a divatos ruha valószínű ciki leszek neki?


2021. dec. 12. 23:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem még kicsi ahhoz, hogy szégyeljen mások előtt. Más kérdés lesz mondjuk 2-3 év múlva, amikor a társai kezdik cikizni miatta. Persze nem mondom, hogy így lesz, csak egy opció.
2021. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem fog szégyellni, szeret. Ne ostorozd magad. Azon gondolkozz, hogy milyen hiányt pótolsz az evéssel. A férjeddel jól megvagytok? Nem diétázni kell, hanem egészségesen táplálkozni: kihagyni az édességeket és a lisztes cuccokat, az üdítőket, zsírszegényen főzni, mindennap fél kiló nyers és főtt zöldséget enni, de nem rántással, és nem repetázni. Hozzá lehet szokni az eddiginél kisebb mennyiséghez. Lassan kell enni, jól megrágva, mert az agynak idő kell, mire rájön, hogy már jóllaktál.
2021. dec. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

Ne gondold ezt túl, még csak 3 éves, ő még ilyenekbe nem tud belegondolni, hogy "milyen ciki, anya túlsúlyos".

Csak egyszerűen megállapította, hogy nagy a hasad.

2021. dec. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
A hároméves nem szégyell. Viszont hallottam olyan gyerekrôl, akinek iskoláskorában beszólogattak a többiek amiatt, hogy milyen kövér az anyja. Szóval igen, elôfordulhat, hogy késôbb szégyellni fog.
2021. dec. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem neveled úgy, hogy a túlsúly szégyen, akkor nem fog szégyellni. Akkor sem, ha a társai cikizik emiatt.
2021. dec. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
52%

Nem 3 évesen, csak később, de én speciel szégyelltem, hogy az anyám kövér. Sajnálom nem tehetek az érzéseimről.

Azt leszögezem, hogy anyám elsősorban fejben nem volt rendben sosem, és inkább ez zavart és nyomta rá a bélyegét a viszonyunkra, emiatt az egyéb rossz tulajdonságait is hamarabb észrevettem, mint a kövérség.

Utólag felnőttként jöttem rá, hogy nem a testsúlya zavart igazán, hanem hogy nem tett semmit ellene, lusta volt, motiválatlan, és előbb állt neki keseregni rajta, minthogy tegyen ellene. Pedig nem volt egészségügyi problémája.

Én nem akartam ilyen lenni. Próbálok tenni ellene, annak ellenére, hogy nagyon rossz étkezési mintát adott át nekem, folyton tömött minden szeméttel, sokáig kövér ember voltam, ma már étkezési zavarokkal küzdök. Haragszom emiatt rá, és szégyellem őt.

Kedves kérdező, ne vedd magadra, biztosan jó anyuka vagy, hogy ezt a kérdést feltetted magadban, hiszen foglalkoztat az, hogy a gyereked milyennek lát. Nos ez az én anyám fejében nem fordult meg sosem.

Ha zavar a súlyod, biztatlak, hogy próbálj tenni ellene, sokkal jobb érzés lesz egészségesebben élni, mint szégyenkezned.

A gyereked még nagyon pici, bőven van időd jó példát kialakítani a számára! :)

2021. dec. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
38%
Önsajnálat helyett állj neki fogyókúrázni!Nem vagy elég elszànt!Mondjuk ne most kezd el,mert jön a karácsony,úgy is kudarcba fulladaz egész!
2021. dec. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kb 12 éves korom óta fogyókúrázok megszakításokkal, lemegy X kg, aztán viszajön

Ebből áll az életem.

A sok sport nem ér semmit.

2021. dec. 13. 06:44
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudhatjuk, hogy szégyellni fog e.

Függ a neveltetésétől, és attól is, hogy milyen környezetbe fog kerülni (tehát attól, hogy a társait hogy nevelik).

Lehetetlen megmondani, de inkább a nem felé hajlok.

2021. dec. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos meg van rá az esély.

A lányoméknál is téma volt ez oviban,suliban is, még azt is megjegyezték viszont, hogy kinek fiatal és szép,csinos az anyukája.

2021. dec. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!