Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennél, vagy maradnál? Fontos...

Mennél, vagy maradnál? Fontos a gyerekeknek, hogy ott legyek én is?

Figyelt kérdés

Holnap reggel indulnánk a férjem családjához a 4 és 6 éves gyerekeinkkel, hétfő estig maradnánk.

Őszintén, nekem semmi kedvem menni. Nemrégiben elvesztettem egy szeretett barátomat, és inkább itthon maradnék, gyászolnék csendben, egyedül, megélném az érzéseimet, amire nincs túl sok lehetőségem a hétköznapok során.

Ugyanakkor bűntudatom lenne, ha a férjem egyedül menne el a gyerekekkel. A férjem szeretné, ha én is mennék.

Jóban vagyok a családjával, de nekem nem terelnék el a figyelmemet, inkább kötelező program lenne.

Ti mit tennétek a helyemben?

A gyerekek is szeretik a nagyszülőket, rokonokat, más gyerekek is lesznek ott, akikkel játszhatnak. De mégis, olyan bűntudatom lenne, ha kimaradnék a húsvéti programokból.


márc. 29. 13:48
A kérdező szavazást indított:
Mennék
Otthon maradnék
63 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 Derjaderja ***** válasza:
84%

Egy ünnepi hosszú hétvégét nem hagynék ki, vennék el az intézménybe járó gyerekeimtől.

Esetleg egy szabadnapot vennék ki a következő héten.

márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%
Mennék, ez egyértelmű.
márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem paraszt dolog nem menni, a férjednek is gàz lenne
márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ... Ha nagyon ünneplős család vagytok, akkor inkább menj (kérdés mennyire ünnepi, ha majd ott sírdogálsz), de amúgy, ha ettől függetlenül is van időtök négyesben lenni, akkor neked is jár egy kis regenerálódási idő.

Nálunk Karácsonykor állt elő hasonló helyzet. A sógornőm testvére halt meg. A gyerekeik nem ismerték (alkoholista volt és drogozott is). A férjem tesója eljött hozzánk a 3 gyerekkel egy hétre, a felesége maradt otthon ügyet intézni, gyászolni. A gyerekek olyan jól érezték magukat, hogy 1-2 alkalmat leszámítva nem is keresték az anyjukat, sőt abból sem volt gond, mikor az apjuk hazaszaladt elkísérni az anyjukat a temetési ügyek intézése miatt. Akkor és ott az anyjuknak erre nagyobb szüksége volt, mint egy vagonnyi rokonnal jópofizni a férjem és az én családomból.

Ezt a férjeddel beszéld meg, ez csak rajtatok múlik!

márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, jót is tenne a gyász szempontjából. Nem biztos, hogy olyan jó magadban 3 napig...

Gyerekeknek, férjednek is jó lenne, ha mennél. Ne úgy állj hozzá, hogy nem hiányzik és kihagynád!

márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
63%
Fáj a torkom. Ha nem leszek jobban, vasárnap nélkülem mennek a gyerekek az apjukkal a nagyihoz, keddig maradnak. Nem nagy kaland, mindenki kibír nélkülem pár napot, nem csecsemők. Mentek már nélkülem máskor is. Hogy most húsvét? Na bumm. 7 és 4 évesek, férjem meg 40. Ő is kibírja.
márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
70%
Azért a gyász nem csak egy szimpla "nemakarom" dolog. Fordított helyzetben én érezném magam vacakul, ha ragaszkodnék, hogy jöjjön ide valaki, aki egyértelműen nem akar jönni, mert épp gyászol és nem a locsolóversekre kíváncsi. Vagy ti így lazán belejópofiztok bárki arcába, hogy "na egyél egy szelet sonkát Margitka, ne legyél ünneprontó, attól még nem támadnak fel a halottak". Nyilván ez kicsit eltúlzott, de szerintem mindenkinek joga van egyedül gyászolni. Ráadásul a gyerekek/férj így is jól érezhetnék magukat közben, tehát a többiek szórakozását nem akadályozná.
márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
59%
Megbolondulok ha nem látnám nagyerekem vigyorgó arcát tojás keresés közben stb.. Za elokkel is kell foglalkozni.. Nekik most kellesz, mert még akarják osztani az élményeiket veled.
márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
24%
6os, akkor ugye nem lenen baj ha a férjed lelépne haverozni mikor neked lenne rá szükséged? :-)
márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
36%

9, a kettőben mi a párhuzam?

Pont ők mennek szórakozni, nem én.

márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!