Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennél, vagy maradnál? Fontos...

Mennél, vagy maradnál? Fontos a gyerekeknek, hogy ott legyek én is?

Figyelt kérdés

Holnap reggel indulnánk a férjem családjához a 4 és 6 éves gyerekeinkkel, hétfő estig maradnánk.

Őszintén, nekem semmi kedvem menni. Nemrégiben elvesztettem egy szeretett barátomat, és inkább itthon maradnék, gyászolnék csendben, egyedül, megélném az érzéseimet, amire nincs túl sok lehetőségem a hétköznapok során.

Ugyanakkor bűntudatom lenne, ha a férjem egyedül menne el a gyerekekkel. A férjem szeretné, ha én is mennék.

Jóban vagyok a családjával, de nekem nem terelnék el a figyelmemet, inkább kötelező program lenne.

Ti mit tennétek a helyemben?

A gyerekek is szeretik a nagyszülőket, rokonokat, más gyerekek is lesznek ott, akikkel játszhatnak. De mégis, olyan bűntudatom lenne, ha kimaradnék a húsvéti programokból.


márc. 29. 13:48
1 2 3 4 5
 11/43 Derjaderja ***** válasza:
40%

Szórakozni? Két kisgyereket folyamatos üzemmódban felügyelni egyedül azért nem az "élményem szórakozni" kategória.

Mindenki szeretne egy kicsit otthon lenni egyedül, gondolom az egész héten dolgozott férj is.

Szerintem ez nem korrekt.

Ott ahová megy, meg lehet mondani röviden, mi történt, belefér hogy elhúzódik az ember kicsit szerintem. Én értenem ha a vendégem gyászolja a barátját, nem kényszerítenek szórakozni.

De a gyerekfelügyelet viszont közös kötelesség.

márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Derjaderja ***** válasza:
17%
Elmentem szórakozni. Bocs.
márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
38%

10es, aza párhuzam hogy a gyerekeidnek szüksége lenne az anyjukra, főleg az ilyen pillaantok megélésénél.

Neked hogy esne, ha betegen feküdnél és a férjed meg lelépne szórakozni? Ugyan olyan cserbenhagyás lenne, mint ez

márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
68%
Egyes válaszolók profi gyászolók! Úgy tudnak gyászolni valaki számukra kedves embert, hogy közben vidámak, kedvük van csacsogni a párjuk rokonaival és mindezt úgy, hogy a többiek vidám, ünnepi hangulatát sem rontják el a szomorkodással! Szuperek vagytok! Azért megnézném, milyen válaszok születnének, ha a kérdés úgy szólt volna, hogy 'Idejöttek, de minek, mert anyuka búskomoran szomorkodik, sírdogál. Nem jobb lett volna, ha otthon marad ahelyett, hogy mindenki kedvét lehúzza?'
márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk a gyász az egy folyamatos dolog, nem úgy van hogy hétköznap munka közben nincs, hétvégén meg ha egyedül vagy, akkor igen. A gyerekek kicsik még, nekik ez egy családi ünnep.
márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
36%

"Két kisgyereket folyamatos üzemmódban felügyelni egyedül"

1, 7 és 4 már nem az igazi kisgyerek kategória. A nagyobb másodikos, a kicsi középsős. Nem szorulnak állandó felügyeletre.

2, a nagyihoz mennek, ahol teljes ellátás, körbeugrálás lesz a részük, azon túl hogy elmennek "egyedül", semmi dolga nem lesz a férjemnek velük.

=Full szórakozás.

Míg én fetrengek betegen. Hű de jó.

Annál mindenképpen, hogy betegen elvonszoljam magam és ott kínlódjak.

Az meg, hogy a férjem egész héten dolgozott. Igen, akárcsak én.

De nem irigyellek titeket, ha ti ennyit se tehettek meg, mert a férjetek még erre se képes. ;)

Egyébként sose szoktak a gyerekek egyedül a nagyinál lenni, mert úgy nem vállalja őket, sose vállalta még egy órára se őket, nehogy már ennyi is sok legyen.

márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 Derjaderja ***** válasza:
33%

14. Felnőttek alapesetben tudnak uralkodni magukon, egyrészt, másrészt képes az egyik ember a másik érzelmeit megérteni. Alapból nem szoktam senkivel jópofizni, az én családom valahogy nem ilyen, hogy mindenkinek kötelező extrovertáltkodni. Ha valaki elvonul akkor senki nem fogja megerőszakolni hogy barátkozzon.

Lehet máshol mások az emberek.

márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Derjaderja ***** válasza:
31%
16. Nálunk nem látja el q nagyi a gyerekeket mert nem az ő dolga.
márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Derjaderja ***** válasza:
32%
16. De Te beteg vagy, betegen nyilván nem kell elmenni, én nem Neked írtam.
márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint egy anyának nincs joga néha csak magára fókuszálni? Még akkor se, ha éppen lehetősége is lenne rá? Lehet, hogy szépen nyugiban kimenne a temetőbe a sírhoz kicsit sírdogalni, vagy gyújtani egy gyertyát és a közös emlékekre koncentrálhatna. Ez picit nehéz, mikor még egy hétig 2 gyerek 0-24-ben ott lesz vele (tavaszi szünet). A gyerekeknek azt is meg kell tanulni, hogy bár a halál az élet velejárója, nyugodtan szomorkodhatunk miatta és anya is ember, vannak érzései, jobb és rosszabb napjai, nem csak egy kiszolgáló droid, akinek minden percben a gyerekei szolgálatára kell állni.
márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!