Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennél, vagy maradnál? Fontos...

Mennél, vagy maradnál? Fontos a gyerekeknek, hogy ott legyek én is?

Figyelt kérdés

Holnap reggel indulnánk a férjem családjához a 4 és 6 éves gyerekeinkkel, hétfő estig maradnánk.

Őszintén, nekem semmi kedvem menni. Nemrégiben elvesztettem egy szeretett barátomat, és inkább itthon maradnék, gyászolnék csendben, egyedül, megélném az érzéseimet, amire nincs túl sok lehetőségem a hétköznapok során.

Ugyanakkor bűntudatom lenne, ha a férjem egyedül menne el a gyerekekkel. A férjem szeretné, ha én is mennék.

Jóban vagyok a családjával, de nekem nem terelnék el a figyelmemet, inkább kötelező program lenne.

Ti mit tennétek a helyemben?

A gyerekek is szeretik a nagyszülőket, rokonokat, más gyerekek is lesznek ott, akikkel játszhatnak. De mégis, olyan bűntudatom lenne, ha kimaradnék a húsvéti programokból.


márc. 29. 13:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
35%

"Nálunk nem látja el q nagyi a gyerekeket mert nem az ő dolga."

Nálunk meg a vendéglátó látja el a vendégeket, akár gyerek, akár felnőtt az illető.

Ekkora gyerekeket már nem kell jobban ellátni, mint egy felnőttet, de ha nálatok még etetnek és pelenkáznak ekkorákat, nem szóltam.

márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
43%

20!


De, van joga hozzá. Nyilván még is történt már, a nemrégiben minimum pár hetet jelent. Amúgy meg fordits mega kerdest: a gyerekeknek nincs joguk hozzá, hogy az anyjukat, apjukkal és q nagyszulokkel együtt töltsék az unnepet?

márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Derjaderja ***** válasza:
26%

20. Ez nem egy jogú kérdés. Van egy hétvégi program, egy többnapos utazás, két kisgyerekkel, gyilkos szívás nyilván, nem ér last minute a másikra tolni.

Mindenkinek mindig lenne oka otthon pihenni, szerintem minden szülő a fél karját odaadná egy otthon egyedül pihenés hétvégéért. De nem szoktunk kitancolni a teher alól mert akkor a másiknak kétszeres lesz.

Egy dolgozó embernek egész hétvégén egyedül napokig idegenben ketgyerekezni - hogy fog kedden munkába menni? Hetekig ki lesz mint liba.


Nekem ez a véleményem, még esetleg lehet hogy egy nappal később megy a család után, az még nekem oké. Én nem fogadnám el a másiktól, hogy egy nekem idegen gyászolasa miatt, amihez semmi közöm, engem szivat be egész hétvégére. Én is uralkodom magamon, kíbírok minden napot, tegye ő is, oldja meg a lelki gondjait, ez magánügy szerintem.

márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
32%
22, nem karácsony, hanem húsvét, ami alapvetően sokkal vallásosabb ünnep, nem tipikus családi. A gyerekeknek nem más ez, mint egy tavaszi hétvége. Nem kell ekkora faksznit csinálni belőle, mint amit itt egyesek.
márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 Derjaderja ***** válasza:
69%
21. 6 és 4 éves, fegyelmezni, fürdetni, altatni, felügyelni kell 24 órában.
márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
42%
25, ha fogyatékosok. De még az én papíron fogyatékosnak számító autista gyerekemet se kellett ennyire kisgyereknek kezelnem ekkora korában. 🤦 Fürdetni? Egy ekkora beszáll a kádba és fürdik, a kádból kiszállásnál segít a szülő. Altatni? Az se olyan már, mint egy csecsemőnél. Egy 4 évest már nem ringat a szülő. Nem is szoptat. 0-24 felügyelet is erős túlzás.
márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
67%

"hogy fog kedden munkába menni? Hetekig ki lesz mint liba."

Kezdelek sajnálni. Hogy valaki egy ilyen életképtelen herével vállaljon gyereket?

Ha anyuka viszi évekig a hátán full egyedül a gyerekek nevelését, az a minimum, ugye? De a teremtés koronája belehal egy hétvégébe, amit vendégségben töltenek?

A kérdésben 4-6 évesek a gyerekek, azaz anyuka is dolgozik, a gyerekek közösségbe járnak (ha a nagyobb is ovis, akkor tavaszi szünet sincs).

márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
71%

Én mennék. A hirtelen váratlan veszetségnél amúgy is szorosabban ölelem a szeretteimet magamhoz, ideges lennék hogy jól vannak-e, nehogy velük is történjen valami.

Még ha a vendégeskedést a hátam közepére se kívánnám, akkor is a szemem előtt akarnám tudni a gyerekeket.

márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Derjaderja ***** válasza:
69%

27. Szerintem egy utolsó munkanapon összepakolos, másnap elutazós, munkanap előtt visszajövős kisgyerekes hétvége az nem kis terhelés.


Én magam nem szívesen vállalnám be egyedül két munkanap közé, és nem lennék lelkes ha a közösbe tervezett programot a másik előző este lemondja.


Gondolom nem halt meg a barát, de ha ez egy akut haláleset és közeli családi barátunk, vagy tényleg a másik legközelebbi barátja, akkor inkább lemondanám vagy rövidíteném a vendégseget. Ha már hetekkel ezelőtt halt meg, akkor ne találja már ki utolsó este a másik hogy nincs kedve.


Két ovis gyerek ellátása és felügyelete egy gyerekes többcsaládos helyzetben azért nem kis munka, aki szerint egy 4 evest elvinni olyan mint egy felnőttet, azt nem is tudom, hová tenni.


De én ezt a vitát lezárom, leírtam amit gondolok, máshol másképp gondolkozhatnak vagy a gyerekek személyisége vagy a nagycsalád légköre más, nem tudom.

márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Derjaderja ***** válasza:
66%
Bocs: gondolom nem ma halt meg
márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!