Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennél, vagy maradnál? Fontos...

Mennél, vagy maradnál? Fontos a gyerekeknek, hogy ott legyek én is?

Figyelt kérdés

Holnap reggel indulnánk a férjem családjához a 4 és 6 éves gyerekeinkkel, hétfő estig maradnánk.

Őszintén, nekem semmi kedvem menni. Nemrégiben elvesztettem egy szeretett barátomat, és inkább itthon maradnék, gyászolnék csendben, egyedül, megélném az érzéseimet, amire nincs túl sok lehetőségem a hétköznapok során.

Ugyanakkor bűntudatom lenne, ha a férjem egyedül menne el a gyerekekkel. A férjem szeretné, ha én is mennék.

Jóban vagyok a családjával, de nekem nem terelnék el a figyelmemet, inkább kötelező program lenne.

Ti mit tennétek a helyemben?

A gyerekek is szeretik a nagyszülőket, rokonokat, más gyerekek is lesznek ott, akikkel játszhatnak. De mégis, olyan bűntudatom lenne, ha kimaradnék a húsvéti programokból.


márc. 29. 13:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%

27# Érdekes figura lehetsz. :D


Kérdező,azt kérdezted ki menne és ki maradna. Én mennék a családommal,hisz itt van a tavaszi szünet,sajnos alig vagyunk együtt a sok munka,stb. miatt,ki nem maradnék ebből,hogy utána nyárig megint megy a malomszekér,de én nagyon családcentrikus vagyok,így neveltek. Nem teljesen értem miért kellene napokig egyedül lenned és mondjuk miért nem maradsz egy napig majd utánuk mennél,hidd el nem tesz jót,mondom ezt úgy,hogy váratlanul halt meg a barátnőm egy éve 9 éves szoros barátság után,még azelőtt is beszéltünk 10 perccel mielőtt összeesett. Tudom milyen érzés és meg kell élni,gyászolni,meg hát az se mindegy mikor történt. A héten,múlt héten? Vagy két hónapja. Viszont ez a te döntésed és érzésed nyilván,neked kell érezni. Egyébként ha nem mennék, én utána ha van rá lehetőség még elmennék ugyanígy a gyerekekkel akár hétvégén közösen,hogy a férjemnek is legyen pár napja kicsit önmagára feltöltődni.

márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
87%
Én mennék, nem hagynám ezt az egészet az apjukra, mint ahogy én se örülnék fordított esetben
márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk egyértelmű, hogy nem mennék. A férjem maga ajanlaná fel, hogy elmegy egyedül a gyerekekkel. Kevesebb is elég lenne hozzá, volt már példa. Nem fél a saját gyerekeitől, egyenrangú szülő. Most is úgy megyünk rokonlátogatóba, hogy vasárnap megyünk, én hazajövök hétfőn, mert kedden dolgozok, ők viszont maradnak kedden is, mert a férjem kedden még szabadnapos, a gyerekek meg így egy nappal többet nagyizhatnak. Win-win.
márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
70%
33# Itt azért nyilván te is tudod a provokációdon kívül,hogy nem ettől függ,hogy ki menne és ki nem,hogy egyenrangú szülő e. :) Nem kell a ferdítés. Hazamész,mert dolgoznod kell,ne keverd ide.
márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
16%
34, férjem támogatja azt a verziót is, hogy egyáltalán ne menjek. Amilyen vacak az időjárás, hajlok is ezirányba. Végül is, nem nekem kell meglocsolni az anyját. Itthon már ma meglesz a húsvéti "csoda", lesz tojáskeresés, tegnap volt tojásfestés, sonka-tojás, húsvéti menü vb van tegnap óta. A gyerekek se orrolnának rám. ;)
márc. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
28%
35 hát na, nem mindenkinek fontosak a gyerekei és a család :-)
márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
64%
35# Oké,nyilván nagyon fontos a családod,ha az időjárás fontosabb. :D De vannak még olyanok,akik szeretnének velük eltölteni pár napot,főleg ha ritkán is van erre lehetőség,de alapjáraton is. 34# voltam.
márc. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37%
36, nem kirakatcsalád vagyunk, akiknek csak ünnepkor fontos a másik. A hétköznapok nagyobb ünnepek nálunk. Mindig együtt vagyunk sülve-főve. ;) Még csak lepasszolva se voltak még soha a gyerkekek, na mit szólsz? :) 8 éve mindent kettesben oldunk meg a férjemmel, mert nincs segítség. Soha egy ottalvás, nyaralás külön.
márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
62%
38# Ja hát ezek után biztos. :D Mondjuk nyilván ahol nincs munkahely egyik szülőnek sem,iskola,óvoda,akkor ez persze megoldható. De azért a többség gyereke intézménybe jár és a szülők dolgozni hétköznap. Ha neked az a kirakatcsalád,hogy egy hétvégét töltesz el a családoddal a negyedéves szünidő/szabadság alatt,akkor nagyon félrement nálatok a dolog. De semmi közöm,hál isten. A kirakatcsalád nagyon nem ezt jelenti. :D 37# voltam.
márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
36%

"Ha neked az a kirakatcsalád,hogy egy hétvégét töltesz el a családoddal a negyedéves szünidő/szabadság alatt"

Hány hétvége van egy évben? 52. Ebből 1 a húsvét. De te leírod azt, aki nem a családjával tölti azt az egyet. Na ilyen a kirakatcsalád. Ha húsvétot nem tudod kipisztolni, mert külön vagytok, az katasztrófa (neked). Mást meg nem a fb-nak akar megfelelni.

márc. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!