Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek kis gond nagy...

Kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond. Igaz ez?

Figyelt kérdés
3,5 eves a lanyom miota megszuletett azota hallom ezt a mondast altalaban olyanoktol akiknek nagyobb a gyerekuk. De mar akkor is hallottam ezt mikor a lanyom 1 eves volt baratnom fia meg 3. Tok idegesito. Most van ennek alapja vagy nem? Tegnap is nevetve mondta egy anyuka jo ott a gyerek 10 volt mar. Engem folyton felhuz ez a mondas mert elrontja a hangulatom. En egyre jobban elvezem hogy a lanyom nagyobb, nem szerettem a babakort.
ápr. 1. 13:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Engem is idegesít ez a mondat. Persze nyilván való, csak lehet nem akarja az ember ezt hallgatni.
ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%
Megkérdeztem anyámat, aztmondta,hogy babakoromban nagy gondok voltak velem,ovis koromban és azután már egy tökéletes gyereknek jellemzett :D Szóval ne hallgass másokra kérdező,bárhogy alakulhatnak a dolgok.
ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint mindig nagy gond, csak más miatt
ápr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Mintha direkt el akarnad a masik kedvet rontani"


Nem akarja elrontani a kedvedet: tudatosítani szeretné veled, hogy mi vár rád. Olyan ez, mint a régi világ dolgai: akkor kevesebb volt a válás, nem volt ennyi autista meg ADHD's, homoszexuális, transznemű, stb. Holott régen csupán nem volt lehetősége válni, az autista meg az ADHD-s csak "huylegyerek" volt meg neveletlen, a homoszexuális meg a transznemű pedig titkolta.

ápr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14. Persze. Tudatosítani.🤦🏼‍♀️
ápr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15!


Bizony, tudatosítani. Olvasgass egy kicsit gyermekvallalas kategóriában. Annyi idióta kérdés van, hogy az ember esze megáll

ápr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De most ez megint két külön téma.

Ha nekem van egy problémám, vagy esetleg boldog vagyok, nem azt akarom hallgatni hogy később még rosszabb lesz, meg kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Herótom van az ilyentől.

Attól függetlenül hogy tudom, nem akarom még hallgatni is az okossagokat.

ápr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sokszor inkább személyfüggő. Anno a tesómmal mindig minden kisebb-nagyobb probléma volt, ahogy nőtt, egyre több lett, mert beszólogatós, kissé hiperaktív gyerek volt, aki néha egy-két verekedésben is részt vett.



Velem meg kb addig volt különösebb gond, amíg nagyon pici voltam, de akkor is inkább az volt a baj, hogy betegen születtem és sokat kellett kórházba járni velem, ami miatt nyűgös voltam, sokat sírtam meg nem akartam aludni. Szobatiszta lettem, meg tanultam evőeszközökkel szilárd ételt enni, megtanultam beszélni, a műtétek jól sikerültek, ezért nem kellett már gyakran kórházba menni, és onnantól kezdve már egész jól ment minden, bár előtte sem voltam problémás. Én voltam az a kisgyerek, akit ha leraktak egy fotelbe pár mesekönyvvel, órákkal később is ugyanott volt. Tini koromban sem voltak nagyobb gondok, összesen 2 valamivel komolyabb konfliktusra emlékszem. Az egyik az volt, hogy festeni akartam a hajamat, anya pedig ezt nem akarta megengedni, a másik meg az volt, hogy váltani akartam környezettudatos menstruációs eszközökre, és ellenezte a kelyhet.


De azok sem voltak nagy konfliktusok, egy nagyobb kiabálás, pár óra duzzogás és végül csak sikerült megbeszélni a dolgokat.

ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!