Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek az anyukák nem szeretik...

Ezek az anyukák nem szeretik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Sok kismama van most a környezetemben és azt figyeltem meg, hogy elég sokan érdekesen állnak a terhességhez. Van, aki simán cigizik tovább, hiába tudja, hogy babát vár. 3 ilyet is ismerek, ebből ketten heetset szívnak, mert azt hiszik az nem ártalmas, de van egy, aki meg rendes töltött cigit. Ami ennél is durvább, hogy olyat is ismerek, akinek rossz lett nagyon a cukorterhelése, erre valamelyiknap fagyizni hívtak (barátom kollégája az apuka), és sima cukros fagyit evett a terhes csaj, ráadásul 3 gömböt, aztán még limonádézott is. Kérdeztem, hogy a cukor miatt nincs neki diéta? Mire a válasz, hogy hát olyan 90%ban tartja. Aha, sehogy sem tartja. Nekem nincs gyerekem, de nővérem is cukros volt unokahúgommal, nagyon szigorúan kellett tartania a diétát, és még így is féltünk, nehogy baja legyen a kicsinek (nagy volt a súlya).

Felmerült bennem a kérdés, hogy ezek a lányok nem szeretik a babájukat vagy csak ennyire gyengék? Mert, aki nem képes figyelni magára ebben a kevés időben az szerintem elég önző, és túlzottan nem érdekelheti a saját gyereke. Közben ezek közül kettőt aránylag közelről ismerek, az egyik heetses kismamát meg a cukrosat, és mindketten ódákat zengenek a születendő gyerekükről, de közben leszarják az egészségüket?

Különösképpen nem tartozik rám a dolog, de ha nem is szép dolog én nagyon elítélem őket. Kiváncsi lennék másnak mi a véleményetek, aki így nem foglalkozik a magzatával az érezhet iránta igazi szeretet?


ápr. 29. 12:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%

Szóval olvastad itt a kérdést amiben a kérdező leírta, hogy a férje elhagyta terhesen és visszaszokott a heetsre.

Erre generáltal egy kamu kérdést.

Újra tamadsz?

ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

Különösképpen nem tartozik rám a dolog, de ha nem is szép dolog én nagyon elítélem őket


Igazad van, nem tartozik rád, és nincs jogod elítélni senkit sem.

ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%
Na de mi van akkor ha akaratán kívül történik baj. Például egy ismerősömnek a terhessége alatt meghalt a férje motor balesetben.
ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
A tesóm se nem dohányzott, se nem cukros nem volt, de amúgy semmit se tett a baba érdekében. Rengeteget hízott, folyton energiaitalozott, meg amikor az orvos mondta már neki, hogy mozogjon többet, megsértődött, és napokra fel se kelt az ágyból, csak pisilni. Ő a szülés után is ugyanígy volt a gyerekkel, pl több a státuszvizsgálatra "elfelejtett" menni, mert sorozatozott, és másnap úgy ment el, hogy jaj ő azt hitte azon a napon kell mennie. Amiket a védőnő mondott neki, azokat mindig elengedte a füle mellett, mert neki ne mondja meg senki. Ha a férje nem volt otthon, akkor reggel már két energiaitallal nyitott, inkább nem szoptatta meg a gyereket, hanem vízzel itatta. Ő ezekről a dolgokról a gyerek miatt se volt hajlandó lemondani.
ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
14,ez azért durva.
ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#11 Fogalmam sincs miről beszélsz, nem olvastam azt a kérdést. Viszont, ahogy elnézem az ismerőseimet különösebb ok nélkül is sokan szívják tovább a cigit, nem kell ehhez, hogy elhagyják őket.

#14 Szomorú, hogy van ilyen. Na, és szerinted ő szereti őszintén a gyerekét, ha ilyen alap dolgokra sem képes érte?

ápr. 29. 14:09
 17/23 NTBS ***** válasza:
15%

Nem tudjuk melyik orvos milyen.

Én 1985-ben születtem.

Anyum orvosát csakna súly érdekelte.

Nem lehetett sokat hízni.

A cigi nem zavarta.

Itt vagyok.

Semmi bajom.

1 napot nem voltam táppénzen mióta dolgozom.

ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nincs gyerekem"

Ki gondolta volna....


Pont az jutott eszembe, ami a #11-nek, milyen érdekes...


Amúgy nem dohányzom, nem terhesen sem. Alkoholt sem iszom, pedig előtte csúszott ám rendesen...

(Mielőtt az lenne, biztos én is ezt csinálom.)


Tudtommal nincs gond a cukrommal, bár most beba$zna, mert rettentően kívánom az édességeket.


"sima cukros fagyit evett a terhes csaj, ráadásul 3 gömböt, aztán még limonádézott is"

Persze, te látod biztos, hogy mindennap ezt csinálja...



A szülinapos csajt is szétszedték itt, aki egyetlen napon hamburgert meg fánkot akart a barátnőjével.


Ennyire belefúrni magadat (nem csak neked, a többi hozzád hasonlónak is) mások életébe...

Nincs sajátotok?

ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező ezeket cukros dolgokat te maximum neten olvastad a házipatikán, vagy urban legend itt-ott olvastad. Akinek olyan magas a cukra, hogy vak babája szülessen annak inzulinnal kellett volna szúrni magát, mert ott már a diéta nem segít.

De mondjuk én 6.8-as 120 perces cukrommal nem álltam neki még diétázni sem, mert kiröhögött a diabetológus. Második terhességemnél hasonló 6.9-es eredményét látva már nem is érdekelt. Orvosomat sem érdekelte, egyedül a védőnő bsztatott, de ő meg ugye felejtős, sosem hallgatam rá semmiben.

27.héten vettek vért, volt még 12-13 hetem a terhességből, ha addig nem diétáztam utána minek. Nem fogok számolgatni, meg méricskélni ilyen hülyeség miatt.

Mondom egészséges gyereim lettek.

ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18, ugye, hogy ő az??
ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!