Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek ki szokott akadni,...

A férjetek ki szokott akadni, ha nem tud nyugodtan enni a gyerekektől?

Figyelt kérdés

az enyém örjöng, ha nem hagyják nyugodtan enni a gyerekek. Ilyenkor velem üvöltözik, hogy csináljak valamit a gyerekekkel. Megőrüök tőle!

Adjatok tanácsot!


2010. nov. 18. 07:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
84%

"és biztosan sokat segitettek,hogy elmeséltétek,nektek milyen jó..."


Kerlek mondd meg nekunk, hogy lehet innen segiteni ebben?

Ha tudsz modot ra, akkor tenyleg ird le.

Hiszen ugy tunik, hogy meg onnan, eloben sem lehet ezt megoldani, ha meglehetne, akkor mar biztosan megtettetek.


Tenyleg nem ertem, hogy miert jo tamadni a masikat.

Volt egy kerdes, ami ugy szolt, hogy "A férjetek ki szokott akadni, ha nem tud nyugodtan enni a gyerekektől?".

Volt, aki azt valaszolta, hogy igen, volt, aki azt valaszolta, hogy nem. Mindket tabor leirta roviden, vagy hosszabban a sajat eletuk egy reszletet.

Szo sem volt arrol, hogy segitsegkeresrol van szo (lehetett volna, ugyanugy jottek volna valaszok, de max csak annyi, hogy uljetek le beszelgetni a ferjeitekkel, vagy kerjetek megy az Edesanyjat, Edesapjat, baratjat, valakit, aki hatni tud ra, hogy segitsen).

Az sem szerepelt a kerdesben, hogy csak azok irjanak, akik ugyanebben a cipoben jarnak.

Nem volt korberajzolva, hogy milyen valaszok vannak udvozitve.


Erre borult a bili, biztos rossz volt hallani, hogy nem mindenkinel ugyanolyan a helyzet, vagy fogalmam sincs mi volt a gond, de tamadas indult a nemet valaszolok iranyaba.


Igen, valoban orulok, hogy turelmes ember a ferjem, igen, valoban orulok, hogy szeret engem es a gyermekeinket, igen, valoban orulok, hogy nem csak papiron az apjuk, hanem ugy is viselkedik, igen, orulok, hogy egyenrangu felkent kezel.

Es hidd el, szivbol sajnalom, hogy ez nem minden ferfi viselkedik hasonloan a csaladjaval, gyermekevel.

De ezert nem kellene ellensegkent kezelni azt, aki mas tipusu ferfit valasztott.

Nem ertem meg ezt a "dogoljon meg a szomszed tehene is" mentalitast.


Gondolom ismeritek ezt a nem annyira vicces viccet:

A németnek, a zsidónak és a magyarnak megdöglik a tehene.

A jó tündér ezt látva megsajnálja őket, és elhatározza, hogy

mindegyiküknek teljesíti egy kívánságát: meg is kérdezi őket,

mi legyen az?

"Legyen két tehenem" - kívánja a német.

"Legyen száz tehenem" - kívánja a zsidó.

"Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" - kívánja a magyar.

2010. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
92%

Meg valamit leirok es kiszalltam.


Nem veletlenul kerdeztem a kerdezotol a 10:38as monologomban, hogy miota viselkedik igy a ferje, ilyen volt mar gyerek elott is, vagy csak mostanaban kezdte.


Valaszt vartam, mert segiteni akartam.

Ha az a valasz jott volna, hogy ilyen a termeszete eredetileg is, akkor javasoltam volna egy kozelallo szemely bevonasat, hogy probalja felnyitni a szemet, hatha belatja a ferj, hogy nem viselkedik szepen, nem mutat jo peldat.


Ha az a valasz jott volna, hogy mostaban, vagy fel eve kezdodott, akkor arra gondolnek, hogy valami tortent a ferjeddel akar maganeletben, akar a munkahelyen, ami kiforditotta onmagabol. Legyen ez mondjuk egy erosebb munkahelyi nyomas, fordulat, ami miatt sokkal ingerlekenyebb es ezt otthon vezeti le. Lehet ez lelki problema, mondjuk nem erzi biztosnak magat a parkapcsolatban, onmegvalositasi problemai lettek, elkezdett kopaszodni, vagy hasonlok, ami miatt sajat magaval van problemaja es szinten rajtatok vezeti le, mert ahhoz tul macso, hogy beszeljen rola.

De a barati tarsasagunkban arra is volt pelda, hogy a ket gyermekes, addig teljesen normalisan viselkedo apuka foiskolara ment 33 evesen, a harom evnyi iskola, uj barati tarsasag, diploma megszerzese, majd egy uj beosztas (a korabbinal sokkal jobb) olyan agymosast vegzett rajta, akkora arca lett, hogy mar otthon is egyeduralkodonak kepzelte magat es nem tisztelte a feleseget, aki epp olyan maradt, mint volt, a gyermekeket pedig aprodnak nezte. Itt az asszonyka bilit boritott, visszakovetelte a regi ferjet, 2 hetig a ferjnek az irodaban kellett elnie, mert nem mehetett haza, ez eleg is volt ahhoz, hogy onmagaba nezzen es rajott a hibaira.


En ehhez hasonlo tanacsokat szerettem volna adni, emiatt mertem kerdezoskodni. Eszembe sem jutott, hogy ebbol baj lehet.

2010. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
38%
Nem támadásnak szántam,aki annak vette: Bocsánat!Egyébként a kérdés vége ez volt:"megörülök,adjatok tanácsot"!!!A" jó férj választóknak" pedig ujfent csak gratulálni tudok,de azt hozzá teszem,hogy az én férjem sem volt 10évvel ezelött ilyen,egyszerüen megváltozott..amit nem kivánok senkinek sem:Dögöljön meg a szomszéd tehene elven sem:)
2010. nov. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
52%

Nem csak a te férjed ilyen bunkó. Az enyémet ha zavarja a gyerek,felmegy az emeletre,elvonul. A gyereknevelés és a háztartás mellett vállalkozásunk van,de a férjem szerint csak otthon meresztem,miközben ő dolgozik. Megjegyzem nem egy kemény fizikai munkája van,csak utálja a munkáját. Persze a gyerekkel 17 hónap alatt 20 percet volt egyedül,mert én rosszul neveltem. (A nevelésben viszont nem vett részt. Mit kezdjen egy pl:4 hónapos gyerekkel?)

Tudom én is hibás vagyok ebben.

Ne őrülj meg tőle. Próbálj beszélni vele,de mindenesetre ne idegeskedj. Nekem az agykontroll segít a helyzeteket "elviselni" és remélem majd a megoldásban is.

2010. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam el a válaszokat, csak a kérdést. Enyém nehogy nem őrjöng, de ha evés közben a kicsi odamegy hozzá, hogy másszanak a földön, akkor félbehagyja az evést, és mászik vele az asztal alá :) Ilyenkor én szólok rá, hogy üljön vissza és egye meg a vacsoráját, mert kihűl :)
2010. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
68%

A te férjed egy önző őstulok és te még hagyod.

Kapna egy pofont vagy zavarnám el otthonról.

Az ilyen férfinak minek gyerek, most őszintén.

2010. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy nem foglalkozik a gyerekekkel.

Sőt! Az óvónők múlkor mondták, hogy szerencsém van, hogy ilyen szuper férjem van, aki ilyen sokat foglalkozik a gyerekkel. A férjem tanító, rengeteget énekelnek, mesélnek, játszanak együtt.


Csupán ez a gond, amit a kérdésben kiírtam.

Köszi mindenkinek.

2010. nov. 23. 16:44
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a cukra ugrál(nem mondom hogy cukros,csak egy enyhe glukóz intolerancia)és azért ilyen.Mire kajához jut,leesik a cukra,ettől feszült,és nem birja ha ilyenkor zavarják.
2010. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
87%

Tanító és idegesíti, ha nem hagyják a saját gyerekei enni.

Na ez gáz:-(((((((((((((

2010. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
60%
Ha tanító a férjed akkor biztosan megérti, hogy te nem vakáción vagy otthon és neked éppolyan nehéz egész nap mint neki a munkában! én úgy gondolom, hogy minden szülőnek jár egy kis nyugalom a nap végén, apának és anyának is! Ha a gyerkőc még pici ahhoz, hogy együtt egyetek, akkor osszátok be, ha neki ez ilyen fontos, akkor vonulj el a gyerekekkel játszani amíg ő eszik. Viszont cserébe ha végzett de is megérdemélsz ugyanígy negyed óra nyugalmat amíg csak ő foglalkozik velük. Legalábbis nálunk így volt
2010. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!