Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjetek ki szokott akadni,...

A férjetek ki szokott akadni, ha nem tud nyugodtan enni a gyerekektől?

Figyelt kérdés

az enyém örjöng, ha nem hagyják nyugodtan enni a gyerekek. Ilyenkor velem üvöltözik, hogy csináljak valamit a gyerekekkel. Megőrüök tőle!

Adjatok tanácsot!


2010. nov. 18. 07:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat (egyet sem), mert sok, és láttam, hofy "elfajult" a dolog. Az én férjem sem bírja, ha nem tud normálisan enni, sőt én sem! A gyerekünk meg az a típus, aki nem is hagyja , hogy együnk, mert jön kuncsorogni (hiába evett előtte egy jó nagy adagot). Ma pl. megpróbáltam az ő etetése közben vele együtt enni, de a kisfiam abban a pillanatban, ahogy enni akartam a saját tányéromból, visítani kezdett, pedig tele volt a szája kajával. Szóval ezalatt apa evett, utána pedig elfoglalta a kicsit, aztán én ettem. Mi is haspókok vagyunk, mint a férjed, és igenis fonttos, hogy nyugiban együnk. Nálunk mondjuk már 1 éve megy, hogy kb. 10%-ban tudunk csak együtt enni - vagy amikor alszik... :)
2010. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
65%

Nos, én sem olvastam végig.Van ugyanis véleményem-éspedig:A gyerekek kérem hajlamosak minden felnőtt, minden percét maguknak követelni-én a kezdetektől(amikor már ő is evett etetőszékből) elvártam a gyerekemtől és próbáltam hagsúlyozni, hogy szükségem van arra a pár percre, mikor nyugodtam ehetek.És közben nem tettem meg semmit, amire kért.Hogy játsszak, hogy felvegyem az eldobott dolgokat, bármit, amit kitalált.Nagyon hamar megértette és elfogadta, hogy várnia kell egy kicsit.A türelmet is tanulni kell!!!Sok gyereknél ott a hiba, hogy amit kigondol az azonnal kell-illetve nem is.Ez a szülő hibája!Nem kell azonnal.Sőt!El kell neki mondani, hogy most eszek, mivel már ő jóllakott, játszon addig egyedül, míg te befejezed és utána, majd ő jön.De akkor tényleg úgy legyen!

Egyszóval itt mindenki a szülőkből indul ki-igen végül is én is-tessék megtanítani a gyerekeket, hogy tartsa tiszteletben a másikat is és annak igényeit.-higgyétek el nem nehéz-csak következetesnek kell lenni.

2010. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, te katona vagy?
2010. nov. 24. 12:52
 34/36 anonim ***** válasza:
11.02-vel egyet is értek, meg nem is :) Vagyis én is így gondoltam, mielőtt szültem. hogy márpedig egy gyereket igenis meg kell és meg is lehet nevelni! Csakhogy ez nem minden gyereknél meg egyszerűen. Az én fiam pl 16 hónapos, de még mindig nem tudunk normálisan együtt enni, mert egyszerűen nem az a fajta baba, aki elszöszmötöl magában, hanem folyamatosan dobálózik, dühöng, ha nem kap meg valamit a mi tányérunkról, minden meg akar fogni, stb, stb... Ha egyszerűen nem figyelek rá, ahogy előttem tanácsolták, akkor fogja magát és feláll a székben és megpróbál átmászni az asztalra. Tehát ki kell vennem a székéből, akkor viszont folyamatosan jön és hisztizik. Ha nem foglalkozunk vele, akkor végigüvölti amíg kajálunk, és én is úgy vagyok vele, hogy igenis szeretek legalább ENNI nyugodtan és normálisan. Más lenne, ha pár nap alatt megszokná a dolgot, de ez nem így van, rengetegszer próbáltuk már "leszoktatni erről", de nem megy, ő ilyen és kész. Később biztos javul majd a helyzet, de addig vagy felválltva eszünk csendben, vagy ha ignoráljuk a gyereket akkor visítás van végig.... ehhez viszont már nekem nincs idegrendszerem...:)
2010. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Az én lányom is olyan hiába eszik már elötte,egyszerűen nem bírja megállni hogy ne kuncsorogjon apától is.De ebből nincs gond.
2010. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem vagyok katona, viszont a foglalkozásomból adódóan rengeteg gyerekkel kerülök kapcsolatba.Amit látok, hogy legtöbbjüknek minden meg van engedve -csak a gáz nem, hogy csúnyán fejezzem ki magam.(Neveletlenek, erőszakosak, önzők)

A szülők erőn felül teljesítenek nekik, értük és várják a hálát, az odaadást ami legtöbbször nem jön.Persze, hogy nem.A gyerek úgy nő fel, hogy természetes, hogy amit kiejtett a száján, vagy csak megfogalmazódott benne, meg is kapta, teljesült, feltétel és mindennemű erőfeszítés nélkül,AZONNAL.(Kérem az életben ez így működik?)Sőt továbbmegyek, később ezt az ő világához való hozzáállást az egész környezetétől elvárja, követeli-aztán meg van sértődve, hogy ez nem megy.(Rá fog döbbenni, hogy nem körülötte forog a világ)

Egyetértek, hogy nem megy minden gyereknél-főleg nem azonnal-de törekedni kell rá következetesen és eljön az ideje mindennek.

Sajnálom, hogy az jött le a hozzászólásomból, hogy én vasfegyelemmel nevelem a gyermekemet-mennyire nincs így!

Nem tudom mit vártál:Ha a férjedet akartad szapultatni, akkor az előttem szólók biztosan megtették.Én próbáltam arra rávilágítani, hogy nem feltétlenül a szülő a hibás, hogy vannak szükségletei a gyermekei mellett és ellenére is.Az, hogy hozzászóltam, lehet hiba volt, bár ez az oldal ezért van.Egy vélemény volt a sok közül...felejtsd is el, vagy használd, ha úgy tetszik.Az érdekes inkább az, hogy meg sem próbáltál elgondolkodni rajta-érzésem szerint-vitatkozni dolgokról jó, mert hasznos is lehet-vannak esetek, mikor meddő...

2010. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!