Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen hogyan birkoztak meg a...

Régen hogyan birkoztak meg a fiatal anyák a gyerekneveléssel, amíg nem volt gyakorikredesek.hu?

Figyelt kérdés
A kérdések mennyiségéből ítélve szinte képtelenségnek tűnik a gondolat.
2010. dec. 3. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Megkérdezték az édesanyjukat v. a tapasztaltabb időseket.

Azért manapság már jóval több mindenen lehet rágódni mint anno.


pl.

autósülés

hordozó, - nem voltak ilyenek csak babakocsi abból se sok féle-

játékok- régen lerendezték egyszerübben-

szoptatás - cumit adtak-

sterilizálás: kifőzték

séta: majdnem mindenki vitte

ruhák: kising, rékli pólya. aztán nadrág és szoknya

gyes gyed: mindenki ment vissza dolgozni.


szóval más idők voltak anyukámmal sokat beszélgettünk erről meg anyósommal is.

2010. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Képzeld! Jártak könyvtárba és könyvesboltokba, majd azt olvasgatták.

Elképesztő ugye??

2010. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Talán sokkal könnyebben. Nem csak a gyakorikerdesek.hu, hanem maga az Internet hiánya miatt is. A parásabbak túl sokat olvasnak 1-1 témához hozzá. Én valahogy azt érzem, hogy a mi szüleink az egészet csipőből, kisújjból kirázva csinálták végig. Nem csináltak a problémákból nagy dolgot. Mi pedig hozzájuk képest inkább erőlködve.
2010. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Azért az se merüljön feledésbe,hogy a nagymamák már kb 55-58évesen nyugdíjba mentek,most meg még ha 30évesen szül egy anyuka akkor sincs nagyi mindig kéznél.Sokkal szorosabb volt a család.Sok együtt lakó is volt.Könnyebb volt hogy tapasztalt ember volt mellettük.
2010. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!


Talán a mai 30-40 éves generációnak a szülei sokat tudnának mesélni a könyvtárba járásról. Én 30 vagyok. Szüleim 1 éves koromban kezdetek építkezni. Öcsém rá 1 évre született. Anyu kint volt velünk az építkezésen, főzött az emberekre. A terhességét majdnem végig dolgozta, öcsém hamar bölcsibe került, mert vissza kellett neki menni dolgozni. a háztartás vezetését ne is említsem meg. A környékbeli hasonló gyerekes anyukákkal oldották meg a felügyeletet, ha a nagyszülők nem értek rá. Szóval nem igazán hiszem, hogy belefért neki a könyvtár. De megkérdezem.

Ja és mielőtt bárki leszólná ezért a szüleimet elárulom, hogy tisztességesen, szereteben neveletek fel minket. Mindketten jól neveltek vagyunk. Maradék szabadidejüket családi társasjátékozásra, mesézésre játszásra áldozták.

2010. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Némi cinikusságot is érzek a kérdésedben,de nem baj,mert "valahol" igazad van.
2010. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Igen cinikus voltam...


Én 33 éves vagyok. Nekem is akkor építkeztek Anyuék, mikor születtem (elég gyatra körülmények között), de a mai napig ott vannak ezek a könyvek a polcon, amiket akkor Anya olvasgatott.

Anyósom mesélte, hogy ők akkor költöztek egy számára teljesen idegen városba, mikor terhes lett. Nem tudott senkit megkérdezni - mikor, mit kell csinálni. Ő könyveket kölcsönzött a könyvtárból.


Ennyi a bővített válaszom, de nem hiszem, hogy túl sok különbség van az előző és e között. :)

2010. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

- megkérdezték a dolgokat az anyukájuktól, anyósuktól, egyéb tapasztalt rokontól, ismerőstől

- megkérdezték a védőnőtől, gyerekorvostól

- vettek 1-2 könyvet, amiben le voltak írva a dolgok (nem volt ennyi féle speckós könyv, volt néhány, amiben le volt írva minden pl. a baba gondozásával kapcsolatban, ebben meg lehetett nézni, mit hogy kell csinálni).

- kevesebb dolgon kellett aggódni, nem volt az, hogy mindenki mást mond erről vagy arról

2010. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel nem csak anyáknak lehetne feltenni a kérdést,hanem diákoknak,egyetemistáknak,ügyvédeknek,pedagógusoknak,stb mert szinte mindenki az internetről gyűjti be az információit.Mellesleg miért vegyen meg az anyuka 8féle könyvet ha mindennek utánanézet a neten?És nem utolsó sorban,itt a kérdezők-válaszolók nagyrésze a társaság miatt van,természetesen gyakorikérdések nélkül is rájönne az anyuka hogy mivel kezdje pl.a hozzátáplálást,de miért is ne használná ki ezt a lehetőséget,hogy hasonló érdeklődési körű anyukákkal ossza meg a tapasztalatait?Valljuk be a kisgyerekes anyukák valamilyen szinten kiesnek a közéletből,a társadalomból,nem ugy van mint régen ahol 4 generáció élt eggyütt,és különben is napi 10x átszaladt a mariska meg a bözsike pletyizni.Szerintem az ide gyakran irogató anyukák nagy része társaságra vágyik.
2010. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Szerintem az ide gyakran irogató anyukák nagy része társaságra vágyik."


- Pontosan ez a baj.

2010. dec. 3. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!