Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vagyok felkészülve egy...

Nem vagyok felkészülve egy második babára, pedig szeretnék, más is van így?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk egy tesót a 2 éves lányom mellé, de egyszerűen úgy érzem, hogy nem vagyok se fizikálisan, sem mentálisan felkészülve egy újabb babára. Úgy gondolom, hogy nem bírnám kettővel egyszerre, és minden tiszteletem azoké az anyukáké, akik egyszerre 2-3 kisgyermeket nevelnek! Mivel apuci állandóan dolgozik, így gyakorlatilag a lányom is egyedül nevelem szinte. Mellette tanulok és a lakást is próbálom takarítani, napi dolgokat elvégezni. Más is van, aki így érzi? hogy lesz ebből így kistesó?:(
2010. dec. 4. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem siettet. Az javaslom ha így érzel akkor várj még pár évet a következő babával, míg a lányod nagyobb lesz és idegileg és fizikálisabban is valamivel kipihentebb leszel. Ha nagyobb lesz a lányod akkor könnyebb is lesz mellette és talán már segíteni is tud majd neked sok mindenben (attól függ, hogy mennyit vártok).

Nem kell azonnal kis tesó. Ráér az még :)

2010. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még bőven ráérsz, nem kell azért hamar lenni egy másodiknak mert úgy szokták (legyen kivel játszeani, egyszerre letudni, nem kell dolgozni ....)

Nálunk pl 9 év van, teljesen jó.

2010. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyobb korkülönbség mellett a testvérviszályra is kevesebb esély van, mert egy nagyobb gyerek könnyebben fel tudja fogni/dolgozni az új helyzetet és az is előfordulhat, hogy pont ő könyörög majd egy kis tesóért.

Ne siettesd a dolgot. Fogsz te még vágyni a babázásra több év múlva is és ott leszel majd a nagy gyerekekkel :)

2010. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt gondoltam!

Még szülés egy nappal is azt mondtam, mit kezdek én kettővel egyedül?Apa dolgozik!Tiszta idegbeteg voltam.Meg hogy kettővel sem nehezebb mint eggyel.Ki hiszi ezt el?

És tényleg.Pozitívan csalódtam:Sokkal nehezebbre gondoltam.Nem mondom nem csupa vidámság és boldogság.VANNAK ROSSZABB NAPOK!

Amúgy az egyik gyerek 2,5 éves a másik 3 hónapos!A ház egy hodály, mindennap egy nagy takarítás!!!

2010. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Várj még!Én is most éreztem, hogy itt az ideje.Márciusban érkezik a tesó.A lányom 4 éves.Tavaly előtt még azt mondtam, szó se lehet róla-csak tudtam, hogy szeretnék majd még-tavaly már ért a dolog, és tavasszal döntöttünk, hogy hajrá.:)))Nekem szükségem volt arra, hogy maximálisan akarjam.
2010. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!