Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy...

Milyen jogai vannak egy enyhén fogyatékos 16 éves fiatal embernek? Házasodhatok-e, lehet-e szexuális életem? Kérem irjanak nekem erröl.

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha találsz magadnak párt Miért ne házadoshatnál? ha nincs szervi problémád persze hogy szexelhetsz
2010. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16 évesen még amúgy sem vagy nagykorú, szóval ugyan az vonatkozik rád is, mint a többi 16 évesre. 18 éves korod után szerintem az dönti el a kérdést, hogy van-e ezek után gyámod. Ha van, akkor az ő dolga az, hogy segítsen döntéseket hozni neked, de minden esetben a te érdekeidet szem előtt tartva, és külön meg van határozva, hogy mik azok a dolgok, amikben helyetted dönthet, és mik azok, amikben nem. De ha 18 éves korod után nincs gyámod, akkor te is ugyan olyan nagykorú személy leszel, mint bárki más, és ugyan ahhoz lesz jogod, és ugyan annyi kötelességed lesz, mint másnak.
2010. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

16 évesen csak szülői engedéllyel házasodhatsz.

Ha a jogaid nincsenek korlátozva bíróság által, akkor teljes körűen eljárhatsz a saját ügyeidben.

Ha testi fogyatékossággal élsz, akkor az még nem ok arra, hogy korlátozzák a jogaidat. Inkább értelmi fogyatékosok esetében szokták a cselekvőképességet korlátozni, azt is azért, mert az illető nem tud a saját érdekében eljárni, így gondnokra vagy gyámra van szüksége.

Természetesen házasodhatsz (majd), és szexuális életet is élhetsz (azt már most is :))

2010. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
èdesanyammal egy ágyban kell, hogy aludjak.Nagyon zavar,értitek? Szóval van jogom külön ágyra vagy nem? Mama azt mondja nem lesz nekem soha? Ez tényleg igy van?
2010. dec. 11. 10:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Hú, ez komoly... Természetesen jogod lenne ahhoz, hogy külön ágyban aludj, ha van pénzetek arra, hogy neked is legyen sajátod.
2010. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Uhhh! 1 ágyban?

Ha másra nem is, arra biztos van jogod 16 évesen, hogy külön ágyban aludj.

Anyukád kötelez arra, hogy Neked márpedig Vele kell hogy aludj?

Ha igen, akkor szerintem ez elég durva. Nincs pénzetek másik ágyat venni, vagy csak azt szeretné hogy legyen valaki mellette?

2010. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem pénz az van! mit tegyek ?
2010. dec. 11. 11:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű fogyatékosságod van?
2010. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nem biztos, hogy a Te betegseged miatt nem alhatsz kulon agyban....inkabb anyukad nem akar elengedni maga mellol meg ennyire sem.Felt (amit meg ertek), de 16 evesen mar-mar felnott vagy es nem normalis, hogy kotelez arra, hogy vele aludj.

2010. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet igazándiból tudni.Gimnáziumba járok diszkalkuliasvagyok,a beszédemmel van egy kis probléma. Az orvosok nem tudnak diagnozist mondani.Szülés közbeni oxigén hiányról is beszéltek.De hát ki tudja? Nem tudok jol koncentrálni.De hülye ugye nem vagyok!?
2010. dec. 11. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!