Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt vagy szüléskor...

Terhesség alatt vagy szüléskor vagy kisgyermekkorban kiderül ha az anya elkapta az aidset vagy a hiv virust?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 10:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A Szent Lászlóban van hív szűrés, menj el kérlek!
2010. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Persze, mihelyt alkalmam adódik , megyek is szűrésre, mert ettől a gondoltattól már aludni se tudok. "olyan", nem prosti legjobb tudomásom szerint, hanem az a fajta aki uton utfélen bárkivel. ilyen könnyű préda. nekem ezt mondta a közös ismerős, aztán meg ki tudja mik voltak. szégyen :( :(
2010. dec. 14. 11:12
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi. De majd 200 kmre lakok pesttől, közelebbit kell keresni. De megyeszékhelyeken biztos van szűrés. Csak igazából az lett volna jó, ha kiderül, hogy ennyi év alatt ennyi vérvétel során, én is járok évente, a gyerekeket is viszem évente, hátha kiderült volna, és megnyugodnék. De sajnos beigazolódni látszik a félelmem, sejtettem, hogy olyan is előfordul hogy nem derül ki.
2010. dec. 14. 11:15
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy szűrésre, hogy megnyugodj! Tudom, hogy mennyire fél ettől az ember, de jobb tudni a biztosat, mint élni a bizonytalanban. Amikor én terhes voltam az elsővel, elrakattuk az őssejtjét. Ilyenkor szűrik az anyát. Meg sem fordult a fejemben, hogy baj lehet. Szerencsére nem is volt. Majd most a második gyereknél a munkám során találkoztam 2 szifiliszessel. Igaz, hogy nem volt velük sexuális kapcsolatom, de fogdostam az irataikat, hozzáértek a kezemhez... Az ÁNTSZ-s sem nyugtatott meg, hogy semmi baj anyuka. Ő is azt mondta, amikor meghallotta, hogy terhes vagyok, hogy menjek el egy szűrésre. 10 perc az egész, és megnyugszom. Mivel a 34. hétben voltam ekkor, azon gondolkoztam, hogy úgyis levetetjük ennek a gyereknek is az őssejtjét, és majd akkor megnézik a szifiliszt is. De nem bírtam aludni. Pörgött az agyam. Bújtam a netet, és néztem magamon a tüneteket. Ráadásul a hasamon piros pöttyök jelentek meg... Ekkor elhatároztam, hogy elmegyek, mert teljesen tönkreteszem magam. Azt a 10 percet senkinek nem kívánom, de legalább megnyugodtam, amikor kijött az eredmény, hogy negatív. Onnantól ismét békés babavárásom volt. Nehéz rászánnia magát az embernek, rettenetes az eredményre várni, de legalább megnyugszol, hogy nincs baj! A HIV tesztet a Lászlóban pénzért megcsinálják úgy, hogy 2 óra múlva tudod az eredményt, és 2 hetes fertőzést kimutat. Szánd rá magad! Hidd el, megéri!
2010. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia megint!

Akkor itt keresd meg a hozzád legközelebbit:

[link]


Megnyugodni csak akkor fogsz, ha a kezedben tartod a negatív papírt.

2010. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. az biztos,hogy csak akkor fogok megnyugodni, vagyis nagyon nagyon imádkozok hogy megnyugodjak majd. Itt beigazolódik, hogy nem kell az embernek váltogatni a partnert ahhoz, hogy ijedségre kapjon okot :(
2010. dec. 14. 11:31
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Legegyszerűbb ha elmész véradásra, ott bevizsgálják a vért, és ha minden ok. Még segítettél is. Kb 2 hét után értesítenek ha van valami gond, de amúgy 99,9% hogy nem vagy HIV fertőzött. Nekem is volt ilyen parás időszakom. Vagy ha ezidő alatt voltál vért adni bármikor ott már nézték.

2010. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én egy kisvárosba járok nőgyógyászati szűrésre ,(magánrendelés) de még itt is csinálnak AIDS-szűrést, ha kéred. Automatikusan teherbeesésnél nem. De kint van a dokinál a falon az árlistán...
2010. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én külföldön szültem, a terhességem alatt az egyik vérvételnél az aids tesztet is megcsinálták a hpv szűréssel együtt. Láttam a vérkép leletemen rajta volt.
2010. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Jó neked! Én végignéztem, de csak a hepatitis b-t szűrték.
2010. dec. 14. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!