Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt vagy szüléskor...

Terhesség alatt vagy szüléskor vagy kisgyermekkorban kiderül ha az anya elkapta az aidset vagy a hiv virust?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 10:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

11:16-os vagyok. Ahogy olvasom a hozzászólásaidat látom, hogy belelovalod magad teljesen ebbe! Nem szabad!!! A szifilisz kapcsán nagyon sok mindent elolvastam, kérdeztem a nemi betegségek kapcsán. Annyira nem lehet ezeket könnyen elkapni, mint ahogyan ezt mondják. A nemi betegségek nem kizárólag nemi úton terjednek. Terjedésükhöz fertőzött vérnek, ondónak vagy hüvelyváladéknak kell találkoznia sebes, nyílt, vérző felülettel. Azért hívják nemi betegségnek ennek ellenére, mert nemi aktus közben van a legnagyobb esélye annak, hogy felületi hámsérülés keletkezik úgy, hogy azt az ember nem veszi észre. Tehát egy friss manikűrözött kéz is lehet ugyanúgy potenciális veszélyforrás, mint egy közösülés. Csak az egyiket látod, a másik nem annyira észlelhető. Ahhoz, hogy elkaphasd akár a HIV-et, akár a Hepatitist, akár a szifiliszt, vérrel kell, hogy érintkezzen a másik - fertőzött - személy vére, váladéka. Amennyiben az aktus során nem történt hámsérülés, úgy a fertőzött személytől nem kapsz el semmit! Egy felmérés alapján egy közösülés során 0,5% esély van arra, hogy elkapd a fertőző betegséget. A másik, hogy attól, mert valaki gyorsabban váltogatja a partnerét, még nem biztos, hogy fertőzött. Nyugodj meg! 0% esélye van annak, hogy bajod legyen! Nekem van olyan ismerősöm, aki Hepatitis C-vel fertőzött, és 3 gyönyörű egészséges gyereke van, mert akkor még nem derült ki, hogy mi a baja. Vérátömlesztés során kapta el, de a felesége és a gyerekei sem lettek betegek. Miért? Mert nem állat módjára dugtak, és nem volt sérülése egyiknek sem, ami átvitte volna a fertőzést!


Amíg eljutsz egy szűrésre, addig is arra gondolj, hogy az évek során lett volna már valami jele annak, hogy baj van. Folyamatos betegség, magasabb CRP érték esetleg a vérképben, nem lehet kikezelni vírus, ami nagyon nehezen távozott belőled/belőletek. Azt írod, hogy kisgyerek is van. Tehát ez nem 1-2 hónapos történet. Ha évekről beszélünk, és folyamatos orvosi kontrollról, akkor szerintem valaminek már derülnie kellett volna. Ha nem is konkrétan annak, hogy HIV fertőzött vagy-e, de annak igen, hogy gyenge az immunrendszered.


Tényleg csak azt tudom mondani, hogy annyira minimális esélye van a bajnak, hogy ezen ne idegeskedj!!! Nagy levegő, elmész, és megnyugszol!

2010. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok, nekem néztek HIV-tesztet is. Igaz, a P2-esem miatt - volt egy átfogóbb vizsgálat.


Kedves kérdező!


6800 forintért minden központi kórházban levesznek HPV-szűrést a nőgyógyászaton, abban van HIV-szűrés is, így nem kell felutaznod Pestre (igaz, az eredmény 2 hét alatt jön csak meg).

2010. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti! köszönöm biztatásod! Az a baj, hogy amikor ezt megtudtam ettől a közös ismerőstől , egy délután át sokat beszélgettünk(mert vele is már több mint 5 éve nem találkoztunk) és sok csúnya dolgot tudtam meg a lányról, mert közismert volt bizonyos körökben. És ha ők hogy védekeztek-w:(sajnos mostmár valószinűnek tartokhogy nem, mi meg utána már nem sokat voltunk együtt, talán 1 vagy 2 alkalom lehetett, amennyire sikerült összerakni a képet, de mi se, mivel ugye én hülye megbíztam benne, csak régóta "ismertem". Általában az én vérképem szinte mindig tökéletes volt, viszont ha a CRPről besztélünk, a középső lányomnak volt már 410-es. Betegség kapcsán igaz, de levoltak hűlva a dokik. De azóta rendeződött. Viszont elég beteges. A nagy nem beteges, a legkisebb so-so, olyan átlagos.

De nagyon kívánom hogy legyen úgy ahogy te mondod. Persze belelovaltam magam mert még annyira friss az "élmény". De nagyon köszönöm a bátorító szavakat.Találtam olyan helyet ahol van ingyen. Fizetőset csinál az én orvosom is, látom a listát az ajtaján mindig.

2010. dec. 14. 16:19
 24/24 anonim ***** válasza:
menj el vért adni,ott szűrik az aidset is,és ha gond van értesítenek.
2010. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!