Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon lelkifurdalásom van az...

Nagyon lelkifurdalásom van az éjszaka miatt.Más is tapasztalt már hasonló kiborulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon lelkifurdalásom van az éjszaka miatt. 5 hetes kisfiam egész nap rajtam lóg, nem lehet letenni, különben üvölt 2 perc után.. Tegnap délután 2 óta nem aludt éjjel fél kettőig. Hasfájós is és állandóan cicizne, csak azon alszik el, de tegnap csak rugott-vágott a mellemen, mindig kiköpte, majd azon nyomban újra kérte és közben csak sírt. A férjem a sírásra hivatkozva átköltözött tőlünk a mási szobába, és a fáradtság, kimerültség miatt( ezt már több napja csinálja a pici) egy HIRTELEN MOZDULATTAL, DÜHÖSEN (a férjem szavaival élve)"bevágtam" a kiságyba és hagytam sírni. Persze 5 percnél tovább nem bírtam és újra kivettem, vígasztaltam.

Azóta is bánt a lelkiismeret, hogy dúrváskodtam vele. Csak sírok és sírok, mert már nem tudom "visszacsinálni" Úgy érzem jobb anyát érdemelne. Tényleg...


2009. jan. 22. 07:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nincs tökéletes anyuka, és mindenki elfárad egyszer. Te is tudod, hogy rosszat csináltál, ezért nem fogod többször megtenni. Nyugodj meg!
2009. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen, az anyuka sokat bír, de nem mindent...Nálam is elofordul, amikor már nagyon fáradt vagyok, és foleg tehetetlen - amikor már mindent kiprobálok, és hasztalan, nem tudok segíteni rajta...Nyugodj meg, a babád nem fog rád haragudni, de jobb ha nem érzi, hogy ideges vagy, mert attol o is még jobban...Napkozben probálj kicsit pihenni, ha a baba is, inkább a házimunkát tedd félre holnapig.
2009. jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy most azt várod, hogy megértő válaszokat kapj, és azt írják neked az emberek, hogy egyszer megtörtént nem baj, mert hát fáradt vagy, de szerintem ez nem kifogás. Az a kisbaba tehetetlen, csak rád van szorulva, mindene te vagy, és gondolj arra milyen csalódottan feküdt és sírt szegényke, hogy még te is, cserben hagytad. Igazán nem könnyű, és is átmentem ezeken, de ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy más anya mit nem adna azért, hogy gyermeke legyen és nem lehet. Engem megáldott az Isten egy egészséges kisbabával, csak annyit kell tennem, hogy uralkodjak magamon, és ott legyek amikor szüksége van rám. Hidd el, azok az anyák akiknek nincs, szó nélkül százszor ugranának, és nem panaszkodnának. Gondolj arra, hogy ez is egy periódus és el fog telni. Amúgy a kisbabák nem hiába sírnak, lehet, hogy fáj valamije.
2009. jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze,nem tehet róla a kicsi,hogy fáj a hasa,de Téged is meg lehet érteni.Aki ezért elítél,próbálja ki 1-2 napig.Az én kisfiam most 5 éves,de picinek hónapokig hasfájós volt,szörnyű,ahogy szegények ilyenkor visítva sírnak és nem tudsz segíteni.Próbáld meg magad túltenni a dolgon,nyugodj meg,mert,ha Te sírsz,a baba még nyugtalanabb lesz,még nehezebben bírsz vele.El tudom képzelni azt a "bevágást az ágyba",ha tényleg bevágtad volna,baja is lett volna.

Nekünk az nem jött be,hogy a szopizással nyugtassam,mert csak addig nyugodott,amíg szopott,de utána mindig egyre rosszabb lett,gondolom attól,hogy folyamatosan dolgozta fel a táplálékot.Próbáld meg csak 3-4 óránként szoptatni és másképpen segíteni rajta, megnyugtatni.Maszírozgatni a pocakját "neten találsz babamasszást"és ha fáj neki,akkor hanyatt fekve "bicikliztesd" a lábait.Jót tesz még,ha az alkarodon hasra végigfekteted és úgy mászkálsz vele,illetve melegítő párna a pocira (zselés,megymagos,só,amit akarsz).Szorítok Nektek,hogy ez a pocifájás ne legyen tartós állapot,mert tudom,mit szenvedhettek.

2009. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek! Megpróbálok türelmesebb lenni, és kihasználom a legkisebb időt is a pihenésre. Remélem a kicsim megbocsát nekem és hamar elfelejti. Nagyon sajnálom, hogy megtörtént... :(

Köszönöm a masszázstippet!

2009. jan. 22. 09:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A hasfájásra mit adsz a babának?

Már egy hónapos megpróbálhatod az angol vizet.A hivatalos neve green water nem biztos hogy így kell írni.Vagy eszpumizan csepett esetleg köménymagos teát.Szerintem azért sírt szegény mert fáj a hasa.egy kis pocak maszír is jot tehet.Lelkifurdalásod ne legyen mert fölösleges ezen rágódnod.Bárki bármit is mond előfordúl mindenkivel az ilyesmi akinek kicsit fárasztóbb babaája van .Esetleg nem valja be.Olyan nincs hogy valaki napokig nem tud aludni és nem fogy el a türelme.

2009. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nyugalom,nem te vagy az egyetlen aki néha kiborul!!!Nálam is előfordult,hogy letettem az ágyra az üvöltő babám(hiszti volt!),ott ültem mellette befogott fülekkel...mert inkább ne halljam minthogy...ő nem tehet arról,hogy én tehetetlennek érzem magam és egy merő tapasztalatlanság vagyok így 1.babával.És jött apuka és 2 perc múlva csönd volt.Van ilyen.

8:07es válaszolónak :

Igen vannak nők akik most mindent megtennének és hangsúlyozom MOST azt mondják nem zavarná őket,sőt még annak is örülnének,ha hisztizve üvöltene a babájuk,csak lenne már.....Egy intenzív nehéz hét / napok után náluk is elszakadna a cérna.

Szerintem nincs olyan Nő/Anya,aki tökéletes lenne.Mindig és mindent tudna.

De ez az én véleményem,és nem bántani akarok

2009. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ha ugy erzed, sok a baba, es keznel van a ferjed, add oda neki egy picit, amig megmosod az arcod, es lenyugszol picit..

egyszer "belefér", nincs tokeletes ember, mindenki hibazik, akkor lennel rossz anya, ha nem jonnel ra, hogy hibazol, es megismetelned a hibad, de szerintem nem fogod.

ne sirj, mert azt is erzi a baba, inkabb probald "kiengesztelni".. ha tudsz, akkor neha talalkozz mas kismamókkal, akiknek hasonló koru babajuk van, amikor alszik a baba, te is pihenj le, es ne vallald tul magad..

sok turelmet, kitartast, es nyugalmat kivanok

2009. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is átéltem ilyet, rettenetes, nekem az vált be, hogy mikor ordított, ölbe vettem, és sétáltam vele, közben mondogattam magamban, hogy ez a pici baba csak rám számithat, csak én tudom megnyugtatni, csak én, csak én...nyugalom. És egyszer csak elmult, már nincsenek ilyen sírórohamai. (4 hós) Elmulik ez az időszak, általában 2 hós kora körül, majd meglátod, addig legyél türelemmel, és mikor nappal alszik, feküdj le te is.

És az én lányom cumizik, ha éppen nem cicizik, az megnyugtatja.

2009. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Tényleg hasznosak! :)

Hasfájásra már mindent próbáltunk, Infacol, Espumisan, még édeskömény is. Az angolvízről még nem hallottam. Tegnap tanácsadáson említettem a doktornőnknek a hasfájást. AZt mondta, hogy ha ilyen sokáig tart a görcs, akkor ír fel neki gyógyszert: Papaverini oldatot. Remélem, segít a drágámon...

2009. jan. 23. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!