Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek csak a Kovács vezeték...

A gyerek csak a Kovács vezetéknevet kaphatja?

Figyelt kérdés

anya: Kovácsné Szabó Barbara

apa: Kovács László


2011. jan. 4. 15:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mi is a kettőnk vezetéknevét szerettük volna adni a babánknak és én is úgy használom a nevem mint te. De sajnos nem lehetett, csak úgy ha megváltoztatom a nevemet (A te esetedben: Kovács-Szabó).

A magyar ügyintézésről meg csak ennyit:

Májusban szültem, előtte kérdezősködtem efelől. Akkor egyik helyen azt mondták, hogy lehet, másikon meg hogy csak akkor ha nyilatkoztunk házasságkötéskor ( 5 éve házasodtunk). Házasságkötéskor az anyakönyvezető azt mondta, ráérünk majd akkor eldönteni, ha jön a babó, mert ezzel a névvel bármelyik variáció lehet. Hát mint kiderült mégnem :(

2011. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Evidens, hogy a gyerek a szülő nevét kapja. Tehát lehet Kovács, vagy Szabó, hiszen egyikőtök Szabó Barbara, másikótok meg Kovács László, ugye. Tehát egyikőtöket sem hívják Kovács-Szabónak. A gyerek hogy lehetne az??? Csak ha valaki nevet változtat
2011. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!