Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a gyermekpóráz...

Szerintetek a gyermekpóráz hasznos dolog? Szerintem megalázó. A gyerek mégiscsak ember, nem szabadna pórázon tartani. Azt a gyereket amelyik nem fér a bőrébe meg kéne tanítani hogy rendesen sétáljon

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:38
1 2 3 4
 21/39 zsuzsabazsa ***** válasza:
66%
Régen még a kutya ruha sem volt divat. Aki beöltöztette a kutyáját azt körberöhögték. Ma már természetes.
2011. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
65%

Én 1x láttam ilyet. Olyan 1 év körüli babán volt, aki csetlett, botlott, még nem ment rendesen. És arra szolgált a hám, hogy ne essen hasra, felemelték hámostul, amikor el akart esni.

Ebben a formában nem tartottam annyira gáznak.

2011. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
16%

[link]


hát én ezt megalázónak tartom. :S mint egy kutya akit így irányítanak . :S

2011. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
77%

Nem bírom az ilyen kérdéseket. Véleményt kérsz, de rögtön oda is írod a sajátodat, kvázi vázolva, hogy milyen válaszokat vársz.

Különben én hasznos dolognak tartom, én azért nem használtam, mert nem akartam kitenni magunkat az ilyen embereknek, akik beleütik az orrukat mások dolgába.

Ennyi erővel az nem megalázó, ha fogod a kezét? Ugyan úgy az a célja, hogy korlátozd a mozgásban, azaz ne tudjon száz felé szaladni. Ha azt vesszük, a gyerekpóráz még több teret is ad neki, és mindkét keze szabad marad.

Amúgy meg nagyon könnyű azt mondani, hogy így meg úgy meg kell tanítani a gyereket, csak éppen nem minden gyerek egyforma. Vannak mozgékony gyerekek, akik hamar elfelejtik, hogy épp két perce mondta neki anya, hogy ne szaladjon el, amikor annyi érdekes dolgot lát. Nekem örök rémálmom, hogy a 3 éves fiam egyszer kirántja a kezét a kezemből, és egy autó alá szalad. Pedig fogom erősen a kezét, és nem történt még ilyen forgalmas helyen (ott még erősebben fogom), de olyan már azért előfordult, hogy a piacon elrántotta a kezét, és elszaladt, mert meglátott egy érdekes dolgot. És nem azért, mert neveletlen, csak ha valami érdekeset lát, el is felejti, hogy ott vagyok, vagy hogy ő ott van, ahol van.

2011. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
91%
szerintem az irja hogy gáz akinek nincs 1,5 - 5 év közötti gyereke...de majd egyszer reméljük megtapasztalja...
2011. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

En is eloszor angliaban lattam.

Eloszor en is megvetessel gondoltam a szulokre akik hasznaljak, de mara ez megvaltozott bennem.

Nem tudom, hogy fogok-e ilyet hasznalni, mert egyenlore meg nem megy a lanyom.

Ha bele gondolunk akkor vannak modok ahogy setalni tudunk a gyerekunkkel:

-ul a babakocsiban ami nem biztos, hogy tetszik a gyereknek ha mar tud menni

-vegig fogod a kezet amikor is meg annyi mozgas tere sincs mint a "porazzal"

-esetleg hagyod had rohangaljon....

az utolso modszer a legpraktikusabb faluban kisvarosban, de pl ahol en elek, ahol a varos es vonzaskjorzeteben (az internet szerint) 640 720 ember lakik (most neztem meg a googleban) ez megoldhatatlan.

Szerintem kevesbe rossz a gyereknek a poraz mint az, hogy be van zarva egy babakocsiba....de ez csak az en velemenyem!!

2011. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
74%

Pont, múlt héten mikor vettem az autósülést, akkor láttam ilyet, tesóm mondta is hogy Angliában minden gyerekkel így sétálnak.Figyeljétek meg, 2 év és itt is mindenki ezzel fogja a gyerekét sétáltatni, mert ha egy celeb felteszi majd esetleg a gyerekére, akkor már nem lesz ciki :-DDDD. Elgondolkodtam a dolgon, és nem rossz dolog.

Le a kalappal azon hozzászólók között akik a "tökéletes gyereket" nevelik, akiknek mindig szót fogad, soha nem rohangál, és ha anyu megszólal akkor úgy is tesz gyermeke van.


Habár nekem 8 hós a fiam, de már most van olyan, hogy nem is figyel rám, és hiába mondom valamire hogy nem szabad, nem érti/nem akarja érteni, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy a "nem szabad" dolgok mindig érdekesek lesznek.

Ezért ha nagyobb lesz, és úgy hozza a sors, akkor igenis veszek egy ilyet, és lesz legalább beszéd téma a játszótéren :-DDDDDDDDDD.


De minden szülő maga tudja, milyen a gyereke,és nem hiszem, hogy ez akkora lelki sérülés lenne a gyermeknek, mert jobban fel tud szedni pl egy fadarabot, nyugodtabban tud az avarban sétálni.

2011. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Néhány napja pont arra gondoltam, hogy nem is butaság egy ilyen póráz. A kislányom nem neveletlen, és értetlen, hanem egyszerűen két éves, érdeklődő, és nagyon élénk. Anyukám 68 éves. Elmentek sétálni, szépen kézen fogva, a járdán. Beszélgettek, és minden szépen ment mint mindig. A kicsim meglátott egy kisbabát a túloldalon, kirántotta a kezét, és nekiiramodott. Amire a nagyi reagált, ő már az út közepén tartott. Szerencsénk volt, nem jött autó. Elmagyaráztuk neki, hogy ezt nem szabad (mint már ez előtt is százszor), és tudom, hogy érti, de a két éves kis agya még ilyen, gyorsabb a lába. Anyukám viszont annyira megrémült, hogy nem mer vele sétálni menni, retteg hogy nem tud rá vigyázni, figyelni. Engem nem zavarna egy ilyen hám a mi esetünkben. Inkább viseljen egy ilyet, minthogy elüsse egy autó, vagy elkeveredjen a tömegben.

2011. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
63%

már nem emlékszem melyik internetes oldalon láttam ilyent(talán a brendonos)ott a póráz egy hátizsákra volt függesztve.így mégsem annyira feltűnő.


amúgy anno én is feltettem egy hasonló példát.és bizony akkor is hasonló volt az arány pro és kontra.nekem van egy 26 és egy 7hónaposom.na ha a kicsi is elindul,egyet muszáj lesz beszereznem.

2011. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
85%
...és még nem is gondoltatok a leg hasznosabb oldalára. Azoknak jó ez igazán akik rosszul látnak, mint pl. én is, és könnyen kiszalad a gyerek a látóteremből. Bár még nincs baba, de rengeteget gondolkoztam rajta, hogy majd hogyan fogjuk megoldani a sétákat. Mert az nem megoldás, hogy mindig fogom a kezét. Ne ő legyen ezzel "büntetve", csak azért mert én könnyen szem elöl tévesztem.
2011. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!