Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a gyermekpóráz...

Szerintetek a gyermekpóráz hasznos dolog? Szerintem megalázó. A gyerek mégiscsak ember, nem szabadna pórázon tartani. Azt a gyereket amelyik nem fér a bőrébe meg kéne tanítani hogy rendesen sétáljon

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
69%

én inkább megalázom a gyermekemet, mint elüttessem egy autóval. Akármennyire is jólnevelt és szófogadó egy gyerek, ilyen kicsi korban még sokminden elterelheti a pillanatnyi figyelmét. Ha egy pillangót kezd kergetni, vagy egy madárkát, tuti nem fogja érdekelni, hogy éppen az úttesten keresztül szalad, annyira lefoglalja az állat, amit kerget. Nyilván nem egy 3 évesről beszélek, hanem egy másfél évesről.

És te, mint az anyja is kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy valami eltereli a figyelmedet (baleset melletted, megijedsz, megszólal a telefon, stb.), nem tudsz állandóan ráfigyelni. Én nem tartom megalázónak. Az ő biztonsága érdekében csinálod. Egy kisányt sem öltöztetsz -20 fokban miniszoknyába, csak azért, hogy szép legyen, hanem vastag kabátot adsz rá, hogy ne fázzon meg. Az ő védelme mindennél előbbrevaló. És különben sem a nyakára kötik a gyerekhámot, hanem a hátára.

2011. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez még ráadásul jópofa is [link]

Különben ezzel is pont úgy vagyok, mint amikor a magyar anyukák a Balatonon hangosan fikáztak pár német meg angol családot, ahol a 4-5 éves gyereknek még hoztak babakocsit. Nem ültek benne folyamatosan a gyerekek, de amikor este sétálni mentek (nyilván, ha már nyaralni mentek, akkor a szülők nem akartak a négy fal között ülni egész este) és elfáradtak a gyerekek, akkor beültek, nem kellett őket cipelni. Ráadásul én mondjuk inkább attól kapok frászt, amikor a 3-4-5 éves gyereket úgy húzzák maguk után a szülők, amikor sietnek. Külföldön sok helyen meg inkább beteszik a babakocsiba, hiszen a kis rövid lábaikkal még nem tudnak úgy rohanni, mint a felnőttek, főleg nem olyan kitartóan. Pontosabban, amikor mi sietünk, nekik ténylegesen futni kell. Na, ehhez képest mégis rengeteg embertől hallottam már becsmérelni a külföldi szülőket, hogy minek teszik babakocsiba azt a "nagy" gyereket, és épp ennyi ilyen megjegyzést hallottam már a gyerekhámra is olyanoktól, akik két percre láttak egy gyereket így sétálni. De abba nem gondolnak bele, hogy a gyereknek is kényelmesebb így. Sőt, nem csak kényelmesebb, de a hám még biztonságosabb is, mintha a kezét fogod. Természetesen nem játszótérre meg parkba kell így menni sétálni (ha nem muszáj, persze aki azt írta, hogy rosszul lát, nála ott sem jön rosszul), hanem olyan helyre, ahol pl. autók is járnak, vagy nagy a tömeg. Miért érezné magát ettől megalázva egy gyerek? Neki ez eszébe sem jut, ezt csak a nagyokos felnőttek magyarázzák bele.

2011. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
85%

Nem jól látod.

Először nekem sem volt szimpi a dolog.

De miután egy egy éves gyerek, aki épp tanul járni és még nem is stabil teljesen, nem lehet "tanítani", annak mondhatod, hogy ne szaladj az autó alá...

Másrészt pont ekkor voltam nagypocakos szülés előtt, nem tudtm rohannai meg hajolgatni is hozzá.... szóval vettem, ha megalázó, ha nem. De pechemre a téli overálra már nem fért rá.... Kislányom meg megint overálos időszakban fog járni tanluni... de megvettem, mert hasznos, és hozzáállás kérdése, hogy megalázó-e. A babának is jobb, ha biztonságban van, és nekem is jobb, ha nem üti el az autó, és nem szülök meg a járdán...

2011. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
85%

Lányom maga csatolta magára, baromira élvezte:.)

Igaz, ha egy celeb ezt teszi, mindenkinek lesz...-))

Amúgy baromira nem érdekel más véleménye, a gyerekem biztonsága a legfontosabb!!

2011. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 zsuzsabazsa ***** válasza:

Addig volt a fiam a babakocsiban míg el nem kezdett járni. Utána elhagytam a babakocsit. Gyalog jártunk. Persze, hogy feltettem a hámos pórázt. Szeretett gyalogolni.Mikor mát volt annyi értelme, hogy rám is figyeljen és megértse, hogy nem szabad messzire menni, akkor persze, hogy elhagytam a hámot. De ezt csak autóktól forgalmas helyeken használtam.

Sok szülő még az óvodás gyereket is babakocsiba teszi.

2011. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
87%
Én Ausztráliában láttam ilyet. Nagyon édes állatfigurás-hátizsákos jellegűek voltak. Az unokatesóim szó szerint versengtek rajta, hogy melyikükre tegye fel az apjuk.
2011. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%

En Kanadaba elek es itt is minden napos.

Most masfel eves a fiam es lehet,hogy a nyarra vagy tavaszra beszerzek egy ilyet mert jon a jo ido, itthon se leszunk es mivel igy is egy orok mozgo szerintem szuksegunk lesz ra. Ezek a hatizsak-szeruek szerintem meg jopofak is. Es igen,nekem is az egyik remalmom,hogy a Kincsemet eluti egy auto. Mert 2 pillanat az egesz ahogy hirtelen elengedi a kezedet aztan a masik pillanatba mar az auto ele ugrik. Inkabb csamcsogjon rajtam mindenki a jatszoteren de en a fiamat biztonsagba akarom tudni. Es egy masfel-2 eves gyerek mar a babakocsit nem turi el.

2011. jan. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
57%
Szerintem elég butaság ezt elítélni, mivel az én kisfiam annyira eleven, és hisztériázó, hiába próbáltam nevelni, kézen fogva sétálni, egyszerűen földhöz csapja magát. Nem minde gyerek olyan, hogy 1 évesen vagy 1,5 évesen megérte. Én be fogok szerezni egy ilyet, és egyáltalán nem tartom megalázónak, sőt, inkább ezt használom, minthogy a fiam tényleg a kocsi alá szaladjon, vagy a bevásárolókocsiból kimásszon fél percenként, vagy a parkban a tóba essen.. Szóval nem kell elítélni minden újítást, a gyerek csak gyerek, és 6 éves koráig nincs veszélyérzete, persze nem addig kell használni, de szerintem 2-3 éves korig nagyon hasznos tud lenni, ha hosszabb távra megyünk sétálni. Ja, az én kisfiam utálja babakocsit is, nem tud megülni séta közben benne, hiába visszük, felesleges! Szóval én bátran fogom használni, mert ismerem a fiamat, izgőmozgó kis bajkeverő, egy rossz pillanat és megvan a baj, ezzel pedig meg tudom előzni!
2011. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
27%
Elég megalázó,de látom értelmét.
2011. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!