Mi lehet a baj velünk?

Figyelt kérdés

Kisfiam születése óta (két éve) nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel. Azelőtt is vitatkoztunk néha, de mióta megvan a kicsi nem telik el hét, hogy ne veszekedjünk. soha semmi nincs jól, amit csinálok. A szüleimet, testvéreimet szinte utálja, mindig azt mondja, hogy tőlük csak rosszat tanul a gyerek (óvónéni nagyi, óvónéni a húgom), az a baj, hogy szüleim pénzzel nem támogatnak, ami igaz, hogy konkrétan pénzzel nem, de amit vásárolnak mindenből jut nekünk is.

Én hamarabb visszamentem dolgozni (én is pedagógusként dolgozom), ő most egy hónapja munkanélküli, de amíg volt keresete addig is mindenben akadékoskodott, úgyhogy nem ez az, ami kiváltotta.

Nem tudom már kezelni a kialakult helyzetet.

És ami a legjobban bánt az az, hogy az egész változás a kisfiunk születése óta van.

Mit tegyek?


2011. jan. 31. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbáld meg végiggondolni, hogy mi lehet az, ami miatt rosszabbra fordulhattak a dolgok. Esetleg a szülés után megviselhette, hogy nem töltötök elég időt együtt? Mert természetes, hogy kevesebb jut ilyenkor a férjekre, de azért volt-e együtt töltött "minőségi időtök"?

Mennyire forog minden a gyerek körül, vagy tudtok/tudtatok-e "csak" feleség és férj lenni?

Mennyire figyeltél az ő életére, problémáira?


Nem "lelkitükör" akar lenni, csak ezeken lehet könnyen elcsúszni. Szerintem gondold át először egyedül, aztán próbáljatok meg erről komolyan beszélni.

De fontos, hogy ne egymást okítani akarjátok, meg ne panaszáradatot zúdítsatok, hanem az érzéseitekről beszéljetek.

Ne aggódj, és minden jót és bölcsességet kívánok. ;)

2011. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezeket a bajokat csak egy őszinte beszélgetés tudja megoldani. De most ne te add ki magadból a haragod, hanem kérdezd meg őt, mi a konkrét gondja veled és a kicsivel, nemleges választ nem fogadsz el, mert valami biztos nem okés, ha igy viselkedik. Kérdezz rá, mi zavarja és próbálj változtatni. Na utána mond el, hogy téged mi zavar és meg is vagytok. Amig elmorogtok egymás mellett, csak zuhanni fogtok lefelé és minél tovább halogatja az ember az ilyen beszélgetést, annál nehezebb lesz a gödörből kikaparni a kapcsolatot.
2011. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy akárhányszor elkezdtem a beszélgetést két mondat után oda lyukadunk ki, hogy az én anyámék miért keresztrejtvényeznek, meg miért kellett nekik 60 évesen új konyhabútor, meg miért laknak három szobás lakásban,... Az mind mellékes, hogy a kamrát ők töltötték fel az ősszel, a mélyhűtőbe tőlük került a fél disznó hozzánk, mindez egy mosolyért, egy köszönömért. Igaz, az ő szülei pénzzel támogatnak, mikor tudnak. Sehogy nem sikerül vele megbeszélni, hogy köztünk mi a baj.
2011. febr. 2. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mond neki, hogy ne anyádékról beszéljen, hanem rólatok! Ne szállj be a szülőkről szóló vitába! Mondjon konkrét megoldást, mit szeretne , hogy feszültség nélkül éljetek? Hogy anyukádék ne látogassanak? Mert ő nem birja elviselni őket? Vagy mit akar? Te ne hagyd, hogy a beszélgetés ordibálássá fajuljon. Minél hangosabb, te annál halkabb és mosolygósabb legyél. Meg fog lepődni.
2011. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. febr. 2. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!