Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gyereknevelésről?

Figyelt kérdés

Nem szidjuk együtt a szomszédasszonyt kérdés,az egyik szereplő én vagyok,és őszinte véleményeket várok.


Anya,apa és 2 kisgyermekük az anya szüleinél élt.Úton volt a 3. baba,szűkösen lettek volna (2 szoba volt),ezért a másik nagymama aki idős volt,és egyedül élt felajánlotta,hogy lakjanak nála.Itt sem volt több hely,de egyedül élt és szüksége volt a segítségre.Az anyai nagyi felajánlotta,hogy amíg megveszik a saját házuk addig a lányáék hagyják nála a legidősebb gyermeket.5 éves volt,és a mama kedvence,nagyon ragaszkodtak egymáshoz,egyébként egy településen éltek,közel egymáshoz.Eltelt kb 2-3 év amikor az apai nagyi agyvérzést kapott,állandó ápolásra szorult.Megkérte a fiáékat,hogy rájuk hagyja a házát,ha cserébe vele maradnak és gondozzák.Belementek,elkezdték átalakítani és bővíteni a házat,hogy megfelelő legyen a családnak.Mikor elkészültek,akkor a legnagyobb lány már nem akart velük élni.A szülei fizették minden költségét (osztálypénz,a nyaralás,ruházkodás,esküvő stb..)Minden hétvégét a szüleivel és testvéreivel töltött,de nem élt velük ezután.

Nem fura ez egy kicsit?


2011. febr. 17. 11:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igen ugyanolyan a viszonyunk.És a szüleinkhez is egyformán viszonyulunk,nem vettem észre soha,hogy bármi tüske lenne benne emiatt...

De a mamánkkal tényleg nagyon ragaszkodtak egymáshoz,a nővérem vette magához amikor már idős és beteg volt.

2011. febr. 17. 11:21
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem hétköznapi, de ha rendesen le volt tisztázva minden résztvevő lelkében, hogy ez így a legjobb, akkor nem gáz. Olyan sok minden furcsaságot hozhat az élet...

Amúgy el tudok képzelni egy ilyen helyzetet, de szerintem, mint anyuka egy ilyen történetben, nem tudnék lemondani egyik gyerekemről sem hosszabb időre(hónapok),talán csak hetekre, ha mindenkinek jobb is lenne úgy. De, ha valaki képes rá, és TUTI nem bántja ez a kislányt sem, de CSAK akkor!-hát, szerintem belefér.

Egyszerűen lehet, hogy a kislány tényleg jobban ragaszkodott a mamájához, mint a szüleihez, márpedig van ilyen, így viszont talán jobban megviselte volna az, ha őnélküle kellett volna élnie.

Vagy ez, vagy mert megviselte a gyereket, hogy a szülei lepasszolták eredményezhette azt, hogy végül nem is akart a szüleihez költözni. Ha utóbbi, akkor nagy hiba volt, ha előbbi, semmi gond nincs az esettel.

2011. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem ertem hogy hogy tudtak adaadni a lanyt, a tesodat.

Nem tudnam elkepzelni hogy alanyomat mas nevelje.

2011. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen én sem tudnám elképzelni,hogy Anyu nevelje a valamelyik gyerekem,és csak hétvégén lássam.

Ezért gondolkodom ezeken a dolgokon én is.

Egyébként Anyu mindig azt mondja,hogy Mama "megtartotta magának" a nővéremet.Elég erős természetű volt...hát nem tudom

2011. febr. 17. 11:24
 15/23 anonim ***** válasza:

"Nem szidjuk együtt a szomszédasszonyt kérdés"

A sztori nekem tiszta, csak ezt a kifejezést nem ismerem.

Ez zavar be kicsit talán másnak is, de lehet, csak én vagyok tájékozatlan, mások meg tényleg a történetet nem értették elsőre.

2011. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
11:19! Oké, nincs hari. 11:08
2011. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

a 80-as években szerintem ez teljesen hétköznapi dolog volt, legalábbis nekem nagyon sok ismerősőm van (korosztályomból), akiket ugyanígy a nagymamánál nőttek fel. Nyilván ez nem reprezentatív minta, de nekem talán pont emiatt nem tűnik ez olyan kivételes esetnek. Bár amikor először hallottam erről barátnőmtől meglepődtem, de aztán sokakról kiderült, hogy a nagyinál nőttek fel.

Egyébként is akkoriban talán mert 50 évesen már nyugdíjasok voltak a nagyszülők, sokkal több hárult rájuk, mint manapság. A legtöbb gyerek a nyári hónapokat, hétvégéket a nagyinál töltötte.

MA meg sokan azt is felháborítónak találják, ha nagyi hozza el az unokát az oviból. A múltkor volt egy óvónő vagy micsoda, aki levezette micsoda lelki sérüléseket szenved el az a gyerek és válik teljesen kezelhetetlenné, akit nagyszülők hoznak-visznek oviba.

Az egy teljesen más világ volt, minden szempontból.

2011. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

ma 11:30-nak

ha ezen az oldalon olyan kérdést tesz fel valaki,hogy mi a véleményed az ilyen anyáról,akkor az első 3 válaszban benne szokott lenni,hogy.Na ez már megint szidjuk együtt a szomszédasszonyt kérdés!Mit foglalkozol vele?ezért írtam,hogy az egyik szereplő én vagyok,ez nem olyan.


Én nem találkoztam másik ilyen családdal,és a mai napig nem veszem észre,hogy bármelyikünk szenvedett volna emiatt.Soha veszekedésre nem emlékszem.Szerintem a nővéremet az motiválta amikor nem költözött haza,hogy Mamánál akkor már saját szobája volt (10 év körül lehetett),nálunk viszont 2 tesójával kellett volna osztozkodnia...

Egyébként én is imádtam Mamánál lenni,szinte egész nyáron ott lettem volna....

2011. febr. 17. 12:09
 19/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2011. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

szia

Én találkoztam már ilyen családdal. Sogoroméknál alakult ki, mikor ők gyerekek voltak. Én sem igazán értettem, de ők biztos ezt találták a legmegfelelőbb megoldásnak:

Sogorom és öccse között 13 hónap van. Semmi gond nem is volt, addig mikor anyukájuk megint terhes nem lett, mikor a kicsi 2 hónapos volt. Veszélyeztetett terhesként befektették, őket elvitték az apa nagyszülőkhöz (250 km-re egy tanyára), mert apuka dolgozott, anya meg kórházban.

Ekkor voltak 1,5 éves, és 4 hónaposak.

Időközben megszületett a húguk, ők maradtak, mert anyukájuk szerint nem bírt volna 3mal. Mikor 1 éves lett a kislány, őt is elvitték nayihoz, azzal a címszóval, hogy a nagyok úgyis ott vannak, anyuci meg megy vissza dolgozni. Kb. az ünnepeken látogatták őket, meg a nyári szünetben 2 hetet a szüleiknél töltöttek a Balatonon.

Kb 7 éves volt a nagy, mikor kitalálta az anyukájuk, hogy költözzenek haza, és kezdjék otthon az iskolát. Ők akkor már nem akartak, a szülők meg nem erőltették. A szülők ma már úgy tálalják, hogy a nagyi nem akart egyedül maradni a tanyán.

10 éves volt a nagy, mikor nagyi lebetegedett, a gyerekeket hazavitték, nagyit meg berakták egy elfekvőbe.

Nekem az a furcsa, hogy a gyerekek nem neheztelnek a szülőkre. Sőt, nővérem azon van kiakadva, mikor a férje megsértődik, hogy nővérem nem az anyósától kér gyereknevelési tanácsot.

Amúgy egy köztiszteleben álló tanár házaspárról van szó.

2011. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!